Jump to content

Clio IV


pešekan

Recommended Posts

Guzica nije ni losa u odnosu na prednji dio pogotovo onaj ogromni znak i plastike oko njega, al za cjelokupni dizajn sve pohvale pogotovo ona crna verzija s crvenim detaljima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 475
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • moril

    36

  • Coupe RS

    26

  • Zrmi RS

    26

  • frenchkey

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

očito se mehanizam gepeka nije mogao drukčije riješiti :nezna:

Zanimljivo da je to rješenje došlo s Laurens van den Ackerom whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

Stražnji dio od ove aktualne Ibize...sprijeda originalan i prepoznatljiv...čini mi se uzak auto i relativno visok...unutrašnjost nekako mlaka...oooooogroman minus na račun isključivo 5-vratne izvedbe. Ukratko, nisam oduševljen...ali eto, bar je bolji od ove "trojke" koja mi izgleda stvarno socijalno, štrkljasto i bezevze ako nije RS...

Link to comment
Share on other sites

Kamo ide dizajn Renaulta sve upucuje na to da ce mi R5 ostati prvi i jedini Renault kojeg sam vozio. Premda bi imao daleko bezbrizniju mladost i da sam njega preskocio.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da je to rješenje došlo s Laurens van den Ackerom whistling.gif

Mazda mazda...he he he

Link to comment
Share on other sites

Ma...bzvz...a i šasija će biti identična onoj za obične modele...nešto kao što je bio slučaj kod 172/182. Katastrofa...pa prastari Clio 1 je imao drugu karoseriju za 1.8 16v i Williamsa...onda s**nje sa 172/182 koji dijele školjku sa 1.2 modelima...pa dođu 197/200 koji su opet karoserijski drugačiji (širi) od običnih...i sad ga zaseru s novim Cliom...a da ne bude samo to, još mu nakaleme 5 vrata. Šteeeetaaaaa...jer izgleda da će motorizacija biti dobra...dok za mjenjač ipak nisam siguran, onaj automatik s dvije spojke u Meganeu je katastrofa spor/loš...nadam se da neće nešto takvo staviti u novi Clio RS...

Link to comment
Share on other sites

Vidim, već je sve puno komentara o novom CLiu Sport, a još ga nitko nijeni vidio, a kamlo vozio. ALi, poneki valjda gledaju u čarobnu kuglu, pa znaju da će šasija biti ista, da će mjenjač biti loš i spor, a da će auto biti u kurcu...

Svaka čast, ajde lijepo pogledajte tko ima tu kuglu hoću li ja upisati specijalistički studij za koji sam danas bio na prijemnom :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Pa sve je to već napisano i rečeno...proguglaj malo. Motor 1.6 turbo (takav je u Jukeu...) koji bi trebao biti pojačan na 200- konja...mjenjač sa dvije spojke...18" kotači ali pod istom karoserijom (dodane neke ledice na masku i plastike su drukčije) itd. Ima i slika...itd...

Reanult have told EVO that it WILL NOT BE AVAILABLE AS A MANUAL - TWIN CLUTCH AUTO WITH FLAPPY PADDLES ONLY !

It won't arrive until after the garden Clios - we saw a disguised prototype running up the Goodwood hill this weekend - but things aren't looking too hot under the bonnet. Instead of the 2.0-litre petrol, it'll run a 1.6-litre DI turbo - not as pant-tightening as the rev-happy petrol, but at least it lays claim to being a dim, distant relative of the Nissan DeltaWing lump.

There's more bad news. There won't be a three-door, and the RS doesn't have the swollen arches of yore. Wheels are 18-inchers, the only major styling changes are big LED strips low down on an F1-style spoiler and a black roof with a rear spoiler. Hopefully the real work's been undertaken at RenaultSport's chassis lab: let's face it, no matter how it looks, if it drives as sweetly as the outgoing Clio 200, we'll all be happy.

The new Renaultsport Clio will have no manual gearbox option. It was previewed at the Goodwood Festival of Speed via a camouflaged production car climbing the famous hill; it was fitted with a six-speed twin-clutch transmission (with steering wheel-mounted paddle shifters) which Renault has confirmed to evo will be the only transmission available.

It’s mated to a 1.6-litre turbo petrol engine – sourced from the top-spec Nissan Juke DiG-T – upgraded to around 200bhp and 180lb ft of torque. With mk4 Clios weighing up to 100kg less than their mk3 equivalents, the Renaultsport version should tip the scales below 1200kg. As a result, expect a circa-6.5sec 0-60mph time and a 145mph top speed.

Like the standard Clio, the Renaultsport will be five-door only, with its rear door handles concealed to give the appearance of a three-door. It’s expected to be the same size as the outgoing Clio, while the car at Goodwood wore inch-bigger 18in alloy wheels.

The new Renaultsport Clio will be unveiled minus its disguise at September’s Paris motor show, before sales begin early in summer 2013. Prices should start at £18,000, pitching it directly against the new Ford Fiesta ST and Peugeot 208 GTI. A sharper Cup chassis is expected to be available from launch.

Renault has also confirmed the Clio Williams will not be making a comeback. Reports circulated about a return for one of the most iconic hot hatch badges after Williams and Renault rekindled their F1 relationship in 2011, but with production of the outgoing Clio 200 coming to a halt in October, timing – among other issues – has called time on a return for blue paint and gold wheels.

Link to comment
Share on other sites

Šasija te muči samo zbog izgleda? Širine i to? Jer barem na 172/182 nema sumnje u krutoću, a o izgledu uvijek možemo raspravljat.

Kako god bilo, ovo je istina:

let's face it, no matter how it looks, if it drives as sweetly as the outgoing Clio 200, we'll all be happy.

Link to comment
Share on other sites

Da...zbog izgleda i originalnosti odnosno posebnosti RS modela. Prezirem način na koji jedan Opel radi OPC modele...samo s drugim branicima, sjedalima, većim kotačima i jačim motorom. Sve ostalo identično. Nisam se uopće dirao toga kako se 172/182 voze...spomenuo sam ih jer su limarijski potpuno istovjetni 1.2 60ks modelima...a to je zasigurno znalo zasmetati ljudima koji su tada za njih izdvajali po 20 tisuća eura. Sa izlaskom treće generacije to se promjenilo i 197/200 su full nabildaniji, širi, opakiji izvana od običnih štrkljastih mk3 Cliača. To mi se sviđa...pojava 197/200 na cesti mi je jednio što mi je baš super kod tih auta. Sad sa mk4 RS-om se opet vraćaju nazad...imho, to je nazad...ne znam, možda će se nekom svidjeti ta će moći straga na RS staviti običan brank sa 1.5dci modela ako ga netko naguzi na semaforu a nema se love za original. Meni ne...

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

to da ce clio sport doci samo s automatikom se zna ima ohoho vremena. pa zar je problem zbrojiti dva i dva. nissanov 1.6 turbo u juke-u isto dolazi samo s automatikom, a renault ce koristiti isti motor i u cliu sport. nisam neki strucnjak ali znam dovoljno da skuzim da bi se trebale raditi neke prinake da se taj motor upari s manualnim mjenjacem, a s obzirom da clio sport nije komercijalni model (dakle prodaja nije izrazena u nekim ogromnim brojkama)se jednostavno financijski ne isplati.

isto tako svi ste se tu uskokodakali kako ce mjenjac biti spor jer je takav i u megane-u. nitkome nije palo na pamet da ce ga mozda reprogramirati i prilagoditi sportskom stilu voznje?

uglavnom mislim da bi nekima bilo bolje da dobro promisle sta su napisali prije nego stisnu add replay botun :tup:

Edited by lagunaCoupev6
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se složio da Clio Sport nije komercijalni model. Imam dojam da Renault Sport modeli zauzimaju vrlo velik dio u ukupnoj prodaji Renaulta i zasigurno nose velik profit.

Što se tiće automatike, nadam se da će omogućiti kupcu na izbor vrstu mjenjača.

Ne sumnjam da bude RS prava zvijerka, osobito u odnosu na konkurenciju ispred koje je uvikek za 2 koraka.

Link to comment
Share on other sites

Kamo ide dizajn Renaulta sve upucuje na to da ce mi R5 ostati prvi i jedini Renault kojeg sam vozio. Premda bi imao daleko bezbrizniju mladost i da sam njega preskocio.

meni se sviđa novi Clio

hahahaha bezbrižniju mladost kažeš :)

Link to comment
Share on other sites

isto tako svi ste se tu uskokodakali kako ce mjenjac biti spor jer je takav i u megane-u. nitkome nije palo na pamet da ce ga mozda reprogramirati i prilagoditi sportskom stilu voznje?

Loš ili jednostavno nedovoljno dobar mjenjač se ne može reprogramirati da postane dobar. Reprogramiranjem se može poboljšati ili promjeniti način rada dobrog mjenjača. VAG-ov DSG je dobar mjenjač...ovaj Renaultov nije. Hoće li jednog dana biti - ne znamo...ali sad nije.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se složio da Clio Sport nije komercijalni model. Imam dojam da Renault Sport modeli zauzimaju vrlo velik dio u ukupnoj prodaji Renaulta i zasigurno nose velik profit.

Što se tiće automatike, nadam se da će omogućiti kupcu na izbor vrstu mjenjača.

Ne sumnjam da bude RS prava zvijerka, osobito u odnosu na konkurenciju ispred koje je uvikek za 2 koraka.

Krivo mislis. sta mislis koliko je prodano do sada novih renault megane rs-a? tek oko 10 tisuca, a vjeruj mi ni clio rs se ne prodaje brzim tempom. Oni u svojoj klasi dominiraju po prodaji u europi, ali jednostavno to nisu komercijalni modeli. I proizvodjaci na tim modelima jednostavno ne mogu priustiti neki preveliki izbor kupaca, nego jednostavno moraju predvidjeti s cim bi mogli pridobiti veci broj kupaca i toga se drzat. a ocito da su dosli do zakljucka da je automatik bolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Loš ili jednostavno nedovoljno dobar mjenjač se ne može reprogramirati da postane dobar. Reprogramiranjem se može poboljšati ili promjeniti način rada dobrog mjenjača. VAG-ov DSG je dobar mjenjač...ovaj Renaultov nije. Hoće li jednog dana biti - ne znamo...ali sad nije.

Po čemu je taj mjenjač loš... ili nedovoljno dobar?

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo savrseno lijep auto, jedan od onih koji ponovo vracaju zelju za Renaultom. :cool:

Malo su mi bili pali sa dizajnom i sve manje modela me privlacilo, a ovaj bi me itekako zanimao da kupujem auto u toj klasi.

Link to comment
Share on other sites

Po čemu je taj mjenjač loš... ili nedovoljno dobar?

Pa evo, primjerice...po tome što auto (onaj Megane...) s tim mjenjačem troši u prosjeku litru do litru i pol više nego s običnim manualnim mjenjačem...a radi se o modernoj getribi s dvije spojke. Svaki drugi auto s takvim mjenjačem (DSG naprimjer) troši manje ili u najgoru ruku jednako kao i s manualnim a ima nešto bolje performanse (ubrzanje 0-100 naprimjer) dok taj Megane s automatikom i tu posustaje za manualnim. Čisto sumnjam da se sve to može riješiti samo reprogramiranjem...jer eto, taj DSG prve generacije je opet jednak ili bolji od manualnog...a kasnije je usavršavan i poboljšavan. Ali napominjem, već prva serija je "potukla" manualnu getribu...

Link to comment
Share on other sites

VAG DSG sa 7-gangi vozio nekidan, prekrasno nešto. Auti troše po litru do litru i pol manje s njim :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Probao sam Megane kravan sa EDC getribom kad je tek stigao u prodaju, potrosnja je bila ista kao i kod obicnog. :dobroje:

Mene muci nesto drugo, ovaj 1.6 DIG-T je u Nissanu uparen sa CVT getribom (ili eventualno sestostepenim rucnim), ako sam dobro obavijesten? Da nam ne bude RS sa CVT-om? :tup:

Link to comment
Share on other sites

Ma nema šanse, ja mislim da bi to bilo najveće svetogrđe.

Po meni, ni DSG u takvom autu nema što tražiti (ajde, možda uz nadoplatu za lijenčine). Uvijek sam imao priliku pročitati u boljim testovima da u sportskom autu (što Clio RS jest) DSG mjenjač udaljuje vozača od zbivanja i vožnje i većinom se je to smatralo nedostatkom.

Ako uzmemo u obzir da DSG obično za sobom nosi veću masu u nosu vozila, eto još jednog razloga za ne uzeti taj mjenjač pored manualca.

Link to comment
Share on other sites

A cemu sva nagadjanja kad se jos nis konkretno ne zna :roll:

Ne vjerujem da ce renault sport napraviti sporiji auto od prethodnika ;)

Link to comment
Share on other sites

pa po onom zvuku šalta puno brže nego onaj na dizel motoru koliko se sjećam iz clipova, tako da će taj edc biti generalno neka druga zvjerka.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.