Jump to content

Osvjetljenje tablice


Matt

Recommended Posts

Mijenjam serijske lampice sa led i imam problem. Kad sam vadio van pod kontaktom sam uspio s žaruljicom izvuči i jednu kontaktnu nit kučišta. Sad nemam struje na osvjetljenju tablice, no drugdje je sve ok. Maknuo sam + sa akumulatora i ponovo spojio i dalje nemam struje. što još da probam? Koji osigurač da gledam? Molim malo bržu pomoć!!!

Link to comment
Share on other sites

Mijenjam serijske lampice sa led i imam problem. Kad sam vadio van pod kontaktom sam uspio s žaruljicom izvuči i jednu kontaktnu nit kučišta. Sad nemam struje na osvjetljenju tablice, no drugdje je sve ok. Maknuo sam + sa akumulatora i ponovo spojio i dalje nemam struje. što još da probam? Koji osigurač da gledam? Molim malo bržu pomoć!!!

Pogledaj da ti se žićica na konektoru nije otpojila... malo si to posvijetli sa nekom lampom...

Link to comment
Share on other sites

Ma lud sam, gledam i osigurače, al u knjižici ne piše ništa za osigurač osvjetljenja tablice. Sad nabadam ko kokoš jedan po jedan, a vruće je za popizditi!

Link to comment
Share on other sites

Eto, pregledao sam sve osigurače iz popisa servisne knjižice.

post-796-068803700 1345899543_thumb.jpg

Ali, ako vidite nigdje se ne spominje osigurač za osvjetljenje tablice. Jel bi se to moglo preko Dialogya vidjeti* Ima još nekih 10 osigurača, al veće snage, 25, al njih nisam dirao. Interesanto je da ne svijetle oba svijetla.

Link to comment
Share on other sites

Rade li stare/originalne zarulje? LED zarulje su specificne po konstrukciji, vjerovatno si ih okrenuo na pogresnu stranu. Okreni zarulju u kucistu, LEDice struju propustaju samo u jednom smjeru. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nope, sve je šljakalo i sa starima i novim ledicama. Fora je da sam stavio u jedno kučište led sa 5 SMD-a, a u drugo sa 9 SMD-a. Kad sam išao izvaditi ovu sa manje ledica onda sam iz kučišta povukao i minus/plus kontaknu nit (zapravo je to uložak za žarulju). Znači lampice su do tog trenutka svijetlile, no onda sam ja baraba to na živo izvadio van. :(

Link to comment
Share on other sites

Auh. Znaci, osigurac. Sad samo treba nabobati koji. :doh:

Ja tipujem na ovaj od 10A, osvjetljenje instrument ploce. Je li radi osvjetljenje instrument ploce?

Link to comment
Share on other sites

Pregledao sam sve koji su navedeni po manualu, al svi su ok. Ima ih još, al mi je prevruće i znoje mi se ruke pa ih ne mogu više iščupati van. Probat ću malo kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Pregledao sam sve koji su navedeni po manualu, al svi su ok. Ima ih još, al mi je prevruće i znoje mi se ruke pa ih ne mogu više iščupati van. Probat ću malo kasnije.

Na Cliu II je to bilo zajedno s pozicijom, pa probaj toga pogledati...

Ček malo, ako sam bobro razumio imao si kontakt dok si vadio žaruljice?

Link to comment
Share on other sites

Da, imao sam kontakt, mislim, ne kontakt za predpaljenje nego sam okrenuo na poziciju. Kako sam imao dvije različite ledice odlučio sam se za bijelu inačicu i krenuo vaditi ovu koja je bacala plavkasto. Nisam, isključio svjetla i na živo sam krenuo vaditi van. Mislim, niš strašno al je s ledicom izašao i taj desni držač žarulje, komad žice.

Link to comment
Share on other sites

Da, imao sam kontakt, mislim, ne kontakt za predpaljenje nego sam okrenuo na poziciju. Kako sam imao dvije različite ledice odlučio sam se za bijelu inačicu i krenuo vaditi ovu koja je bacala plavkasto. Nisam, isključio svjetla i na živo sam krenuo vaditi van. Mislim, niš strašno al je s ledicom izašao i taj desni držač žarulje, komad žice.

Ja se to nebi usudio bez da sam prije odpojio akumulator...

A pozicije ti uredno rade?

Link to comment
Share on other sites

Da, što je najčudnije ako su povezane s osiguračem pozicije. Jel ima netko kompletnu shemu za Megane 3 kutiju osigurača ispod volana???!!!

Link to comment
Share on other sites

Da, što je najčudnije ako su povezane s osiguračem pozicije. Jel ima netko kompletnu shemu za Megane 3 kutiju osigurača ispod volana???!!!

Sigurno nemaš poseban osigurač samo za rasvjetu tablice,vjerojatno se otpojila + žica(koja je vezana za obje sijalice) kada si vadio sijalicu.

Ne znam kako je na 3-ki,kod mene na 2-ki treba skinuti oblogu na 5-im vratima da se dođe do toga.

Link to comment
Share on other sites

Budem poslika, al nije tako. Znači, dva su kučišta i kad je riknulo na drugom, prestalo je svijetliti i na drugom. Fora je da na ovom popisu osigurača nema pozicijskog osigurača ili se vodi pod jednim od navedenih (sumnjam, jer ih ima barem još jednak broj). Ajde nek neko bude dobar i stavi screenshoot značenja osigurača iz dialogya. Lijepo molim!

Link to comment
Share on other sites

Budem poslika, al nije tako. Znači, dva su kučišta i kad je riknulo na drugom, prestalo je svijetliti i na drugom. Fora je da na ovom popisu osigurača nema pozicijskog osigurača ili se vodi pod jednim od navedenih (sumnjam, jer ih ima barem još jednak broj). Ajde nek neko bude dobar i stavi screenshoot značenja osigurača iz dialogya. Lijepo molim!

Da,dva su kućišta sijalica ali jedna + žica dolazi od prekidača do prvog kućišta a zatim se + prenaša kratkom (par cm) žicom na drugo kućište.Ako je u prekidu + žica koja dolazi do prvog kućišta logično je da nemaš plusa i na drugom kućištu.

Ili je to ili je osigurač pregorio no tada ti još nešto ne radi jer kako sam napisao nemaš posebni osigurač samo za tablice.

Link to comment
Share on other sites

Ima vjerovatno poseban osigurac cim je takva situacija, jer prekinuti zicu nije bas lahko, a na isti nacin sam ja sprzio osigurac pozicije na meganeu 2, te sijalicesa ledicama su ogoljene i ako igdje tjelom sijalice dohvatis masu dok je ista ukljucena izbije osigurac. Na dvici je posebno osigurac za lijevu i posebno za desnu stranu pozicija, zasto onda nebi bio i poseban za tablice. Ti osiguraci se bar na dvici nalaze ispod haube odmah do akumulatora, odi do ovlastenog, nebi ti to trebali naplatiti, pogotovo ako imas jos i svoje osigurace.

Link to comment
Share on other sites

Ima vjerovatno poseban osigurac cim je takva situacija, jer prekinuti zicu nije bas lahko,...

Nema poseban osigurač a žičice sa par licni koje Renault stavlja za male potrošače potrga malo dijete... :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam niš napravio sa žicama. Lijepo sam napisao da je u igri kučište i uložak za žarulju. On se izvukao iz kučišta i vjerojatno izazvao kratak spoj.

Link to comment
Share on other sites

Drzim trigijevu stranu, osigurac sigurno nema posebno za osvjetljenje tablice. Nesto si pomrdal s kontaktima, na to se orijentiraj.

Na zalost nekih 800 km sam daleko od kompa, da ti posljem shemu iz Dialogysa. Iako je najprije u pitanju kvar mehanicko-elektricne prirode, znaci nesto si sj.... :-D.

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam inf da se osigurači za pozicije alaze naprijed kod motora. Našao sam kutiju, al jeben je taj renault. Osigurači su okrenuti licem prema dolje, a kablovi nategnuti za poluditi. Jel moram reći da popisa značenja osigurača nema :(

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam servis i dobio potvrdnu informaciju. Osigurač je kod motora i sad trebam čupati i pregledavati u kakvom su stanju osigurači od 7,5 ili 10 ampera. I da nema nikakvog straha za elektroniku. Treba maknuti kontakt i to je to. Kažem zato jer sam se naslušao razno raznih priča.

Link to comment
Share on other sites

Eto, problem riješen. Zamijenio sam osigurač i sad sve fino radi. Ako će netko trebati mijenjati osigurače svijetla, nalaze se na desnoj strani između akumulatora i mulde (gledano s prednje strane auta). Naravno, točnu informaciju koji osigurač je za što nisam dobio pa sam iskopčao akumulator i krenuo redom. Riknuo je osigurač od 10 A, prvi u drugom stupcu. No ono što mene veseli je:

post-796-015112400 1346139011_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.