Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Kad sjednem u arteona i naslonim se iza onda su mi kičma vrata i potiljak na krovu.

Potrošnje su impresivne za takve aute.

Link to comment
Share on other sites

[mention=138]frenchkey[/mention] kaj za motor ima sinov A5?
[mention=506]Med0[/mention] , onda ja spadam medju djecu hehe. Do 170 i cak jos koji cm sjedis sasvim ugodno u arteonu i u bmw 4 orki. Oba imamo u familiji pa sam cesto u njima.

Ne znam, memi je super kak današnji skoro 200ks auti s odličnim performansama trose doslovno nist. A jos fascinantnije mi je kak 50% vise zapremine, cilindara i momenta trosi malo prek pola litre vise... Naravno ne u svim uvjetima.




 
B9 2.0 TDI 190 ks

73cfdf4cda4e4895bb06ad5e1c7021c6.jpg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mene fascinira kako se veličina i udobnost auta mjeri s time jel netko od 180 cm ima mjesta na zadnjoj klupi u coupe izvedbi.
Ako netko kupuje coupe ili grand coupe ne kupuje ga sigurno da bi vozio 4 frenda u njemu svaki dan. Ako vozi nekoga to ce biti djeca koja kad narastu ionako se nece vozit sa ćaćom i materom.
A dva para heteroseksualno orijentiranih moze se voziti vrlo udobno ako dame sjednu odozada.
I da, iskreno bi me bolio ku**c da netko sjedne u moj auto na zadnju klupu i veli nema mjesta. Tad bi se vozio prvi i zadnji put.

  • Like 9
  • Thanks 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pa logično da ćeš kupiti kupe za ugodno voziti 5 osoba na duže relacije, i još ako je sa troje vrata još bolje. A recimo V klasu sa 6 sjedala kada se sam vozis, ili eventualno u dvoje.

Da budem iskren zadnje automobile koje sam kupovao nisam pošteno ni pogledao zadnju klupu. Ono tu je, dobro je :)

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Šumama i gorama Makarska- Tomislavgrad-Kupres- Travnik-Zenica-Doboj- Slavonski Brod.
Nadam se da me nije stigla ni jedna od bezbroj kamera jer sam dosta preticao [emoji16]
Brže nije išlo [emoji4]20220915_184634.thumb.jpg.83c14714c4c3d048fa334a73e3623a52.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12. 08. 2022. at 17:19, mata73 said:

A dva para heteroseksualno orijentiranih moze se voziti vrlo udobno ako dame sjednu odozada.
I da, iskreno bi me bolio ku**c da netko sjedne u moj auto na zadnju klupu i veli nema mjesta. Tad bi se vozio prvi i zadnji put.

ovo kao da si iz mojih usta ukrao :D i jos bi nadodao, da meni bunkerica kupejke uredno proguta mtb 29 bez prednjeg kotaca i to samo radi visine, inace da je vislji bunker bi najvj i cijelu progutao :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Testirao potrošnju Šubare, taman sam imao nekog posla za vozikanje.

Po gradu ne ide ispod 7.5, tempo takav da budem između dva auta.

Na otvorenom oko 5.5, ograničenje plus 20.

Prius to ide sa 5.5 i 4.5.

Link to comment
Share on other sites

master 2.3 dci 145 2018g

2x ri-lj-ri, normalna voznja po propisima

u povratku sa tonom robe svaki put...

312218099_784609389296180_1444153272525837292_n.thumb.jpg.1fd8a3b3860d2d1efabd5147db2babba.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fabia 1.4 MPI  na zadnjih 500km natocio 31.4L  i to ispada 6.3 al po kompu je to šaralo od 5.4 do 7.1 ovisi o nacinu voznje, na zadnjih 1000km komp kaze 6.0

Za ovaj motor ja bi reko da je skroz super potrosnja s obzirom kak cujem da ljudima to trosi od 8 na dalje, valjda imaju tesku nogu

received_852216282445532.jpeg

received_503521974979021.jpeg

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, josipp said:

Fabia 1.4 MPI  na zadnjih 500km natocio 31.4L  i to ispada 6.3 al po kompu je to šaralo od 5.4 do 7.1 ovisi o nacinu voznje, na zadnjih 1000km komp kaze 6.0

Za ovaj motor ja bi reko da je skroz super potrosnja s obzirom kak cujem da ljudima to trosi od 8 na dalje, valjda imaju tesku nogu

evo jucer bas tocio zeninu fabiu, malo moderniji motor od tvog 1,4 16v,  37.5l za 782km...

svaki dan vozi relaciju zapresic-zacretje-zapresic  taj 1.4 motor je bas pogodjen za taj auto, dovoljno agilan, a i dovoljno ekonomican...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16V je 100 konja jel? Imas potrosnju ko skuter to je stvarno odlicno. Kod mene je 8v sa 68ks a karavan, nije startan ni zivahan al kad se zaleti ljepo ide, zvucna izolacija daleko bolja od thalie, na 160 ljepo plovi a u thaliji ni muzika navinuta do kraja ne pomaze kolko se motor dere, uz to fabia ima malo duzu petu brzinu i to se odma osjeti na autocesti a pogotovo na potrosnji

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, josipp said:

16V je 100 konja jel? Imas potrosnju ko skuter to je stvarno odlicno. Kod mene je 8v sa 68ks a karavan, nije startan ni zivahan al kad se zaleti ljepo ide, zvucna izolacija daleko bolja od thalie, na 160 ljepo plovi a u thaliji ni muzika navinuta do kraja ne pomaze kolko se motor dere, uz to fabia ima malo duzu petu brzinu i to se odma osjeti na autocesti a pogotovo na potrosnji

 100 ks je rezervirano za polo i golf, za fabiju je prigusen na 90, makar sam probao vozit polo s tim motorom, getriba definitivno nije ista, dal je skroz subjektivno ne znam, ali fabija je puno agilnija od pola...

i da ima extra dugu 5tu brzinu sto je super za putovanja, ova nasa je veci dio kilometraze provela na relaciji Zagreb-Brno (CZ) i posto se uvek putovalo kad je u austriji na snazi ono sugavo IG-L ogranicenje potrosnja je bila redovito ispod 6l

 

skode imaju zadnju brzinu redovito slozenu tako da se stedi na otvorenoj cesti/autobanu... evo ti 1.5 16v 150ks :D

 

Screenshot_20220904_000802.thumb.jpg.fb8dabd17f0a539b9dfff8d0017d65e5.jpg

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

Imali takvu Fabiu 1.4 MPI sa jadnih 68 ks ak se ne varam, kupljena nova 2002 god. Udobnost dobra, unutrašnjost isto ok ali motor rastrošan i trom pogotovo sa klimom, da to nije bilo normalno. Po gradu ispod 10 lit. nikad kako god da ju voziš, na otvorenom nešto manje ali bez klime. Auto prodan na kraju sa cca 40000 km. Taman počela bravica paljenja crkavat, auspuh promjenili kompletno jerje strunuo. Prednji ležajevi prozujali, još se nešto mjenjalo u prednjem kraju jer je lupalo ko sam vrag i tak. Uglavnom mehanički nije bio baš nešto.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A da slab je i trom to stoji, pod klimom je nevozljiv i trosi najmanje litru vise. Kad sam iso na more palio sam ju samo nizbrdo 😆

Edited by josipp
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

U Austriju i nazad, 70% autocesta, uglavnom vožnja po ograničenju. Malo brža vožnja po Austrijskim brdima. 

Ispod 5 L/100 km nemoguće, dobro je da nejde ni iznad 6.5 L/100 km kad se malo žurim.

20221029_220729.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja danas odradio relaciju od 700 km, Pag- Ston-Pag (via Pelješki most).  Meg trošio po B.C. prosječnih 5.1 lit (to je stvarnih oko 5.5 lit), a Qashqai od staroga (1.3 edc) 7,5 lit stvarnih. Vozili jedan iza drugog cijelim putem.

Link to comment
Share on other sites

Jel ti qashqai ima BC koji ne laže?

Koliko vidim, neovisno o brendu auta i razlici dizel-benzin, većina auta će pokazivati potrošnju za oko pola litre manju na BC.

Link to comment
Share on other sites

Putno računalo QQ  je prilično točno kao i BC u ženinom C4. Zato u meganu BC uljepšava 10%

Link to comment
Share on other sites

Isti motor sa plinom u Scenicu 2 tak negdje troši...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napravil za vikend 600 km u S500 iz 2022. Radilo se preko 90% autocesti I nesto malo gradske voznje. Na autoputu su se brzine kretale 90tak oko baustela do 130-135 na ostatku. Popio je samo 8,2 litre na 100 km. Jos jedan u nizu novih aotomobila koji moze u pojedinim rezimima izrazito malo popiti. Da je bilo vise voznje oko 100tke bilo bi osjetno ispod 8. Uopce ne moram govoriti kolko je voznja komforna, ugodna i opustajuca. Po potrebi dok se nagazi ili ukljucuje u promet s punim gasom, stalozena i komforna limuzina postaje nabrijani freak. U svakom slucaju me potrosnja fascinirala jer auto ima 2.1 tonu I 460ak ks il 3 litarnog 6cilindrasa.

Dobili nedavno i 2 Maybacha s 2 cilindra i 200 kila vise. Samo je pitanje vremena kad dobijam ključeve, strepim ko malo dijete. :zubo:

 

Link to comment
Share on other sites

S500 pa samo 6cil i 3.0 - gdje ovaj svijet ide

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Al zato ima i 22 ks elektromotor! 🤣🤣🤣🤣🤣 

Imas i Maybacha S480 sa 6 cilindara, al taj je sam za kineze.... Ko oce 8 klipica mora S580 uzet. Iskreno, mene cudi da nema S klase 4 cilindrasa s twin scroll turbom i elektro motorcicem --> kombinirano +400ks. Al fala q da se barem drze dalje od te ideje.

Link to comment
Share on other sites

Ima i maybach s 12 cilindara. Ove godine registriran jedan u Trebinju u susjedstvu. Mislim da slijedeće godine više neće biti dostupan s 12 cilindara. Tako da kupite dok još ima. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.