Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Zg-Sb autoput, 150km/h, klima na automatski soft 22C, ništa pretjerano pun, po BC 6.5 litara.

 

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

 

 

zagreb budimpešta zagreb 136 tempomat većinu vremena  5,5-5,6 potrošnja. motor na 150 troši puno previše a ušteda na vremenu nije neka. 136-140 sam ga napipao da je optimalna brzina što zbog potrošnje što zbog radara

Link to comment
Share on other sites

neki dan oborio rekord s Lagunom, samo 4,6l na 100km

relacija V. Gorica - otok Pag, skroz po staroj cesti

žena, deca, pas i full natovareni, lagana vožnja u koloni s nekoliko zastoja i nekoliko pretjecanja

1.5 dCi je među najboljim dizel motorima ikad proizvedenima emoji3.png

Stari je s Insigniom 2.0 CDTI 140 konja radio preko 1400km na jednom tanku (tankanje 65-70 litara) i ZG-Dubrovnik-ZG bez da stane na benzinskoj. Autocesta, ne stara cesta. Potrošnja mu je bila od 4.4-4.8L. Da se vozio samo po otvorenoj cesti, bila bi fino ispod 4.5L. Sad mu Talisman 1.6 dCi 130 EDC troši barem 20% više, a ide puno lošije. Ova moja Laguna 150dCi mu je trošila 6.5-7L za isti režim vožnje. Insignijin motor je bio uvjerljiviji od oba Renaulta zajedno.

1.5dCi je dobar motor, al ne za takvu klasu auta.

Insignia se razletila nakon 2 godine i 140k km, al to je druga prica. :D

Link to comment
Share on other sites

Zadar - Valpovo, kroz Krajinu, točno 7 sati vožnje :)

Treba biti 490km, ovo se resetiralo kad sam tenkirao na putu0cf901260ff6cc5480f6e5981011d527.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Joj decki dajte me najte, ja zadnjih 10ak dana po Murteru simo tamo kratko imam 9.1 prosjek na Superbu.... Kenja mi se od ovih 4.5, pa to nisam imao na Megu nikad pa ni onda! Kak se vi to vozite?? Pogotovo na otvorenoj, dajte najte smetat! 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne divljam. Većinom sam sa malim i ženom u autu pa je to ograničenje + 10% greške brzinomjera + 10km\h bonusa od policije.

A i ne mozeš usporedjivati superb s jedne strane i megane ili prius s druge... :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Joj decki dajte me najte, ja zadnjih 10ak dana po Murteru simo tamo kratko imam 9.1 prosjek na Superbu.... Kenja mi se od ovih 4.5, pa to nisam imao na Megu nikad pa ni onda! Kak se vi to vozite?? Pogotovo na otvorenoj, dajte najte smetat! 

Stari se vozi po ograničenju (ili više na otvorenoj, ovisi kako i kada) i ne divlja... Nisam nikad primijetio da je gužva iza njega, jer sam ja na to alergičan kad vozim. Ta Insignia je jednostavno bila jako štedljiv auto uz normalnu vožnju, i to na 245 širokim R18 ne-plastičnim "EKO" gumama... Samo želim reći da mi downsizing nema smisla, jer se očito suludo dobra potrošnja može postići i s 2.0L underpowered motorom. Nije sve u zapremnini motora, koliko je u aerodinamici, fine tuningu motora i dobro usklađenoj getribi. Ispada da Renaultov 1.5dCi i Opelov 2.0CDTI u sličnim autima troše jednako, samo kaj jedan ima 240Nm u peaku na trenutak, a drugi 350Nm kroz 1000rpm.

 

Meni je na Laguni prosjek 8.15L u zadnjih 30k+ km, najmanja zabilježena 7.36L, a najviša 9.87L.

Megane II 1.5dCi 60kW mi je prosjek bio 6.7L u 38k km što sam pratio, najmanja zabilježena je 5.8L, a najviša 8.02L.

Link to comment
Share on other sites

Joj decki dajte me najte, ja zadnjih 10ak dana po Murteru simo tamo kratko imam 9.1 prosjek na Superbu.... Kenja mi se od ovih 4.5, pa to nisam imao na Megu nikad pa ni onda! Kak se vi to vozite?? Pogotovo na otvorenoj, dajte najte smetat! 

Nekaj ti ne valja sa Superbom onda jer mom starom trosi 6,5 u prosjeku, a vozi se stalno puno preko ogranicenja.

Link to comment
Share on other sites

Zastopan mu je dpf hehehe...

Trosi jer je tezak tonu i pol i ima 4x4.

Trosi vise svaki 2000 ccm turbodizel tezak vise od tonu i pol..

Link to comment
Share on other sites

Nekaj ti ne valja sa Superbom onda jer mom starom trosi 6,5 u prosjeku, a vozi se stalno puno preko ogranicenja.

A sto mislis da ne valja? Combi 4x4, DSG, 170Ks, 225 40 18 gume, prosjek brzine po Murteru 15kmh i to relacije do 3km. I tak zadnjih 2 tjedna ili 250km. 

Kaj bi tek rekao da znas da mi je Laguna 2.2 dci automatik trosila 12-13 litara po centru Zga. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak vec da, al ne mozes onda se cudit kaj drugi imaju malu potrosnju, a voze se po otvorenim cestama, a ne po murteru 15km/h u prosjeku. ?

Link to comment
Share on other sites

Pa i napisao sam u postu koji si quotao da je po Murteru! ?

I daje stoji da ekipa ima neke nemoguce niske potrosnje ali dobro, ak nekoga to veseli neka... ?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Max, ali ispada da je tvoj VAG ponedjeljkom rađen :)

Od svih VAG-ovaca koje znam, pa to vraća gorivo u rezervoar :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I tak..skoro da proizvodi gorivo!

Btw milina se voziti ujutro po ZG, Kustošija- Žitnjak kroz grad a nigdje nikog.6d681a9d0dc6eac4e7a3c6d874b19649.jpgcbbe1d17f7b3d3aaa522d25155bd2000.jpg

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Max I hear you, meni svi auti trose vise i od forumskih podataka , a bome i od spritverbraucha.

meg trojka 90ps dci, uredni zimski prosjek gradske 6.5

moj meg. 1.9dci 130ps 7,2 , mjesovito najvise gradska

meg karavan dvojka 83ps dci , 6,2

 

Ali ja sam ti osobe koja na drvi oko 1500okretaja, vozim auto kak treba.

Link to comment
Share on other sites

Pored Clia znam voziti i Suzuki Vitaru od roditelja. Ona je 6-brzinski automatik 1.6 VVT benzinac 88kw/120ks, težak 1120kg, sada smo išli Dubrovnik Zagreb autoputom, 3 osobe u autu, gepek nakrcan. Cijeli put tempomat 110kmh dok ne pređem uzbrdice po uključenju na autocestu, onda 130kmh, na kraju u Zagrebu pokazivač potrošnje pokazao 6.2L.

Kad bi išao nekad do Ogulina, tempomat 110kmh potrošnja bi pala i ispod 6L.

Dok nisam kupio novog Clia Vitara je uz starog Clia bila glavni auto pa sam je prije i češće vozio, dosta puta računao potrošnju manualno i primjetio da pokazivač pokazuje +/- 0.2l.

Ugodno sam iznenađen potrošnjom tog vozila sa takvim motorom, roditeljima sam u početku rekao da mislim da bi motor mogao trošiti, ali njemu je i po gradu prosjek 6.5 tako da sve u svemu smo skroz zadovoljni sa tim vozilom.

Link to comment
Share on other sites

Ima mi kolega takvu Vitaru, samo sto je njegova manualac. I isto kaze da uspijeva napraviti 4.5-5 litara na otvorenoj cesti. Doduše, malo je reći da je on pasivan vozač :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo ipak mi auto nije pokvaren. Natocio u Pakostanama i do Murtera lagano prosjek 5.1, ali to je penzija voznja bez guzve i prestizanja prosjek 80kmh. 

Link to comment
Share on other sites

Ima mi kolega takvu Vitaru, samo sto je njegova manualac. I isto kaze da uspijeva napraviti 4.5-5 litara na otvorenoj cesti. Doduše, malo je reći da je on pasivan vozač :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Uh, ipak nisam toliki pasivac :bigl: najmanja (a da je bila stalna) potrošnja što sam vidio kod vitare je bila 5.5 pri 110kmh na autoputu naravno.

Inače, sad sam se vratio u Dbk, isto autoput, 2 osobe, laganije nakrcan nego prema gore. S obzirom na strvarno loše vremenske uvjete (jedino između Sv Roka i Dugopolja nije padala kiša) i gužvu na cesti malo sam vozio 130kmh, uglavnom je to bilo između 60 i 110 i na kraju puta potrošnja pokazala 5.8. Jako sam zadovoljan sa vozilom.

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

Evo ipak mi auto nije pokvaren. Natocio u Pakostanama i do Murtera lagano prosjek 5.1, ali to je penzija voznja bez guzve i prestizanja prosjek 80kmh. 

Znaci problem je bio ljudske prirode. ??

Link to comment
Share on other sites

Recimo?

Ma gle, lani sam s prijasnjom Superbicom 2.0 tdi 140ks bez dsga i 4x4 Zg-sibenik vozio starom cestom ispod 5 litara. Tak da moze se ali to nije moj stil voznje niti vozim u takvim uvjetima. Najceace sam po centru Zga kratke relacije ili autoput iznad 150 tak da proajek oko 9 ili vise nije cudan.?

Link to comment
Share on other sites

Max, da malo dođeš xebi, prva fotka je uspon na Mali Alan majstorskom cestom

Druga je spust na ličku stranu negdje do Santa Sela

Na kraju završili đir sa prosjekom 4.8

Sori, neće više popiti :D92c9ab8a57b7b04ce37a47c52287a21c.jpgdb448172cc70e3ecf46235496d72f7a0.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa majstorska cesta, kakva prosjecna brzina ? :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.