Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

2 hours ago, Display said:

Mogli bi darovati ovo gorivo sto proizvedu 1.5dci u neke humanitarne svrhe??

ja danas tankao megana, prema pištolju 49 lit, 892 km, i još se nije upalila rezerva, po BC 5.1 lit, a po tankanju 5.5 litara prosjek.. Grad otvorena pola, pola i na zimskim gumama. Dobar je 1.5 dci

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Karamatići - Lučko, 120kmh cijelim putem, u autu 2 osobe + teret (sve skupa malo više od 200kg), BC 6.5l

Link to comment
Share on other sites

Evo hibrida u ne baš štedljivom načinu rada. Fulda -- Limburg an der Lahn via Gießen. Tja nekih 100km lokalnih cesti gdje sam vozio 115kmh po satu i 50tak km autoceste gdje sam vozio koliko auto može ili promet dozvoljava dakle bilo je i po nekoliko kilometara sa gasom u podu i brzinom po satu 200kmh gdje je blokada. Potrošnja 5.7l kada sam parkirao po bordu.

Link to comment
Share on other sites

Scenic po boardu 8,5 l zadnjih 2500 km. U realnosti 9,5 litara plina.

A plin jučer natočio po cijeni 4,00 kn po litri :banana:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tako slično je i kod mene, samo kontra. Troši mi 4-4,5 ali tenkiram po 10 :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1.4 benzin, ZG-KA, autocesta 140km/h 7,5 litara uz tempomat. U povratku stara cesta uz ogranicenje 50 do 90, 6.7 litara.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1.5 dci. Natočio prekjučer ujutro putem do posla. Poslije posla kreni-stani cijelom Vukovarskom do Superkonzuma, pa kreni-stani kući. Jučer i danas samo posao-nazad. 

Prosječna potrošnja 12,6 litara

Link to comment
Share on other sites

Laguna 3, 2.0 dci 150 ks. Od ciscenja pdfa pala potrosnja za cca pol litre, zadnjih 600 km gradske i medjugradske voznje 7.4 l na 100 km.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kljaka said:

1.5 dci. Natočio prekjučer ujutro putem do posla. Poslije posla kreni-stani cijelom Vukovarskom do Superkonzuma, pa kreni-stani kući. Jučer i danas samo posao-nazad. 

Prosječna potrošnja 12,6 litara

cupra 320ks, svaki dan kuca-poso po guzvama + neka dionica zaobilaznice, gdje budu istu guzve, pogotovo na cvoristima... 11,5 zadnji tank

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruske said:

cupra 320ks, svaki dan kuca-poso po guzvama + neka dionica zaobilaznice, gdje budu istu guzve, pogotovo na cvoristima... 11,5 zadnji tank

Daj javi ovo Renolu, mislim da ce 1.5 dci u potpunosti zamijenit s 2.0tfsi s 320ks.

Link to comment
Share on other sites

Zadar - Krapina - Zadar, cca 620km

A6 2.0 tdi (mapiran sa 177ks na 210ks) i valjcima umjesto kotača (255/35-R20)

3 putnika, više-manje umjerena vožnja, s povremenim "ispadima" zaletavanja do 220km/h, bez tempomata

"Spaljeno" cca 45lit goriva, prosječna potrošnja cca 7,3lit/100km

Zadar - Šibenik - Zadar, cca 180km

A6 3.0 tdi (mapiran sa sa 204ks na 270ks) i 20" gumama

2 putnika, lagana vožnja magistralom

Prosjek 10,5lit/100km

Link to comment
Share on other sites

On 23. 11. 2018. at 21:28, Ruske said:

cupra 320ks, svaki dan kuca-poso po guzvama + neka dionica zaobilaznice, gdje budu istu guzve, pogotovo na cvoristima... 11,5 zadnji tank

evo jedan dan 200 km otvorene ceste i život se vraito u normalu. prosjek 6,4 lit.

ono sam napisao više iz zajebancije, jer mi se nikad nije dogodilo da je prosjek toliko visok. al to je normalno sad po hladnoći jer se meni do posla auto ne stigne ugrijat, vozim kreni-stani 15 minuta

Link to comment
Share on other sites

ispravak: ovaj tank 10,4 - potpuno ista ruta, 20l sipao, napravio 160km i jos je daleko od rezerve

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zadnji tank 5,9l prema BC, a 5,94l prema Spritmonitoru

Bojim se da je ovo zadnji tank prije proljeća s potrošnjom ispod 6l.

Link to comment
Share on other sites

On 24. 11. 2018. at 18:25, aquarius said:

Zadar - Krapina - Zadar, cca 620km

A6 2.0 tdi (mapiran sa 177ks na 210ks) i valjcima umjesto kotača (255/35-R20)

3 putnika, više-manje umjerena vožnja, s povremenim "ispadima" zaletavanja do 220km/h, bez tempomata

"Spaljeno" cca 45lit goriva, prosječna potrošnja cca 7,3lit/100km

Zadar - Šibenik - Zadar, cca 180km

A6 3.0 tdi (mapiran sa sa 204ks na 270ks) i 20" gumama

2 putnika, lagana vožnja magistralom

Prosjek 10,5lit/100km

 

Nesto ti ne stima sa ovim 3.0TDI... lagano magistralom... 3.0TDI.. moze ispod 7. 

Imao a5 3.0tdi quattro 240ks i a7 3.0tdi quattro sa 245ks, oba su trosila slicno u slucaju da se vozis 90-100km/h magistralom, pratis promet bez naglih ubrzavanja. Oba na valjcima 255/35/19 (a5) i 265/35/20 (a7). 

 

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

Evo s kiom prije par dana odvalio prvih 600 km. BC kaze 7.7lit dok sam ja izmjerio 8,6lit. Cekam malo duzu relaciju prema SB-u i nazad prema ZG-u. Nije potrosnja na razini 1.5dCI motora, ali sam u principu zadovoljan.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je svaki auto kroz zg guzvu trosio cenera. Zimi pogotovo.. sad kad je predblagdanski kolaps. U gradu vlada kaos pogotovo kad idem oko 7,30 i 17 h doma je rasulo.
A po ljeti nesto manje trosi vjerojatno.. a ne vozim se penzionerski nego ga vrtim kak se 1.6 16v vrti.
Ne dira me potrosnja toliko.. i yeti 2.0 TDI 4x4 mi je trosio cenera po gradu.
Mozda da sam uzeo megane 1.2 tce bi trosio manje, al znajuci sebe isto bi ga gazio i ode na 10. Srecom gorivo pojeftinjuje a nit pijem nit pusim, pa mogu tocit bengu.
Na autocesti u 6. brz mislim da to moze dosta dolje..
Mogao sam kupiti dizela al odlucio sam da je yeti bio zadnji dizel koji sam vozio.. sad bum ovog meganea vozio dok se ne rasopadne 7-8 godina i onda budu svi manji auti i tak vjerojatno benzinjare il hibridi..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma mislim da je bezpredmetno raspravljati benzin/diesel. Ovo sto si napisao "ne pusis, ne pijes" potpisujem. Kazem, vozio sam getza 1.4 16V 100ks i trosio je kao ova kia. Mozda nesto manje ali nisam razmisljao nikad diesel ili benzin. Iako potpisujem diesel za one koji rade velike kilometre. To ima onda mekakvu svoju racunicu. No sto ces kad imas i diesela koji trose 10 litara ili benzinca koji trosi 18 litara. Kupujem auto zbog onog kako mi lezi. A ocigledno mi fluence nije legao. Kako god, neka nas opcenito vozila sluze i motori sto manje kvare. Ionako kupujemo auto zbog nekakvog drugog gusta. Jee hebi ga, nista danas ne valja ni turbo benzinci 1.0 niti nekakvi dizelasi. Kvare se svi oni. Nije to kao nekad prije. Cvrsta legura motora, cista mehanika... Danas ovaj senzor, pa onaj. Hebe mi se za sugeriranje u koju brzinu prebaciti zbog manje poteosnje kad vozim po osjecaju.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ak je ovak kak kazu, auti koji nemaju tonu i pol vise ni nebudu dizeli.. masa je proizvodjaca odustala od razvoja jer ne mogu doseci norme.. mozda se renault zadrzi, dci je odlican i ekonomican motor.. vw je kazem kaj se tice ekologije katastrofa. I Pijanica. Mozda je 1.6 TDI manji pijanica ali je.

Link to comment
Share on other sites

Pa evo ti konkretno, 1.6tdi 85kw, po gradu prosjek 6.5-7.1, na autoputu tempomat 160km/h 7.5, a ovako normalana voznja po nenaseljenim mjestima cca 5l...

Nije nesto stedljiv, ali ni ja ga ne vozim stedljivo, jer uvijek negdje kasnim...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

auto na plin, potrošnju sam pratio samo iz znatiželje kad idem na more, ovako po gradu me niti ne zanima

od kad sam se preselio natrag u grad, vozim se 500 do 1000km mjesečno i za to mi treba 200-300 kn :) ajde po zimi malo više jer troši i dosta benzina dok se ne prebaci, ali u kunama je to sve kad se ukupni troškovi življenja gledaju doslovno zanemarivo

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.