Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Zašto se vuku vani svi, nema li te tolerancije?

Bio sam u Fra prošli tjedan, vozio tamo, ako je ograničenje recimo 110 - od 10 auta - 7 ih ide 100-105, 2 ih ide 90 i jedan ide 110.

U čemu je poanta?

 

Link to comment
Share on other sites

Sad moguce da sam zamijenio drzave, ali u Italiji ako si 1 km/h preko, kamera automatski slika. U Austriji mislim da je 3 km/h.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, filipbabok said:

Zašto se vuku vani svi, nema li te tolerancije?

Bio sam u Fra prošli tjedan, vozio tamo, ako je ograničenje recimo 110 - od 10 auta - 7 ih ide 100-105, 2 ih ide 90 i jedan ide 110.

U čemu je poanta?

Slovenija znam da nije baš tak pretolerantna kao kod nas, ali će te slikati ako ideš određenu veću brzinu iznad. Austrija smo svi u firmi pokupili kazne, a znam da je tamo dosta to rigorozno, pa sam vozio koliko je reklo ograničenje.

U pravilu samo u HR vozim 10-20 iznad ograničenja. Čak i u Bosni poštujem ograničenja...

Italija ima Tutore - zar ne mjere oni prosjek brzine uz to što mjere i brzinu ?

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iScream said:

Sad moguce da sam zamijenio drzave, ali u Italiji ako si 1 km/h preko, kamera automatski slika. U Austriji mislim da je 3 km/h.

Nadam se da su Francuzi tolerantniji 😱

Link to comment
Share on other sites

Prošlo ljeto u Dusseldorf-u žurio na aerodrom, sa rentanim fićekom, i "prošao semafor na žuto". Kakva greška, saznao to nepunih mjesec dana kasnije. 460 € ukupno platio (400€ kazna, 30 € nešto (sudski valjda) i 30€ rentacar uzeo za svoje logistike (valjda dok daju podatke tko je taj dan vozio..)

Zanimljivost, izračun kazne ide po vremenu koliko dugo si u raskrižju bio pod žutim, koliko crvenim i valjda sama brzina..

Inače dopis došao preveden na Hrvatski. Prestao sam se čuditi stranicma koji usporavaju već na treptajuće zeleno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kad idem kod sestre u Austriju, prije po crvenim stop svjetlima znam da se približavam tunelu nego po znakovima ili što ga vidim. 100 ograničenje, i velika većina spusti na 100 (ili niže?!), ja i ostali prođemo sa 110, do sad nije bilo kazne. prije svakog tunela je i obavijest da je kamera u njemu ili iza njega. ostatak autoceste svakako ne prelazim 130, koja god da je zemlja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 05. 07. 2023. at 17:39, iScream said:

Sad moguce da sam zamijenio drzave, ali u Italiji ako si 1 km/h preko, kamera automatski slika. U Austriji mislim da je 3 km/h.

Do sad sam popil dosta kazni u njemackoj i austriji. Jbg, nema drukcije nek "skola kosta".

Kad vozim do 10% po gps-u vise niko me ne dira. U 50 zoni 56-57 po tahou (gps 54-55) ili 110 u 100 zoni (gps 107), 140 u 130 zoni (gps 136-137). TAk da ovo s Austrijom i 3 kmh ne stima.. za Italiju ne znam, a de isto ima ugradjenu ok toleranciju.

Link to comment
Share on other sites

Samo malo, je li u tim zapadnojevropskim zemljama isto tolerancija 10km/h do 100km/h i 10% preko 100km/h ?

Link to comment
Share on other sites

Zg-bec-zg, oko 750km s jednim tankom, dobro za benzinca😁

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ck - Salzburg, prva polovica puta.

Krenul s 20ak km grada i 9 litara prosjek, zavrsil na 400 km i 5.6 l prosjek. Pol autoput, pol otvorena. Max po autoputu 140-150, al uglavnom 110-130 jer je bilo radova. Klima stalno radila.... Iako nikad nis primjetil razliku u potrošnji ili performansama sa i bez klime.

 

1692395589293_copy_1871x864.jpg

Da nadodam... po hr, na moru, s puno grada i kratkih ruta (pag, zadar), klime na max i dosta naglih ubrzanja sam bil prek 7.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

... followup.

Danas druga polovica puta (pol autoput s puno vucaranja i pol otvorena s puno sela 50kmh), 35 stupnjeva klima na najjace. Prosjek pokvaren na 5.8. 

1692461951791_copy_1756x843.jpg

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robyakarider said:

ma netko te gurao ozada

Bice da je neko sa Teslom se naslonija pa koristi imali oba dva.. Bmw je probija vitar a Tesla u zavitrini malo gurala... 😜

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

evo godinu dana kasnije ista ruta, mislim da ove godine cca 40kg vise tereta, ja prezadovoljan, 6km razlike jer sam isel starom do Jaske da izbjegnem kaos na Lučkom...

 

2022.JPG.d3bc901ebcedaae6d4cb794da46c7435.JPG

 

2023.JPG.d6fe65b9ef7e6b7f6667b15e05cb8574.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

odlično!

kolko ti je nekakva prosječna putna brzina na autoputu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ove godine je trajao put dulje, jer je bio kaos do splita, tak da od jaske do zadra cisto sumnjam da sam ulovio vise od 120km/h, odma nakon izlaza split tempomat na 142, tuneli 110 pa do karamatica...

lani sam tempomat upalio vec nakon sibenika. 142 jer nakon toga tuhle pocne proizvodit neki iritiriajuci zvuk, a i recimo da sam legalan :)

Link to comment
Share on other sites

ma to je super, ja pošto uvijek imam bicikl na krovu imam 120 tempomat, tu i tam malo brže kad nekoga prolazim

takvim tempom mi je oko 6.4 potrošnja, više puta mjereno, računano, uvijek tu negdje

kad su bila 3 bicikla gore na putu u italiju, bila je cca pola litre veca potrošnja

jednom mi je bio u autu, kad sam išo solo, tad je bila oko 6 litara, stvarno ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na moru bajk zamenil SUPom i vec ga tri godine ne vozim dole. U nedelju smo bili u slo, s dva bicikla na krovu 6.3l na 18" 235 slapama... ako nebu neka jako losa prognoza budemo iduci vikend testirali sa tri bicikla na krovu :yeah:

 

20230823_145712.thumb.jpg.5fa1426d5c8697f1d22a390c2b61eaa9.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
38 minutes ago, Max said:

Nelose za 286 konjica 😃

IMG_20230903_141128.jpg

@Max ako su te oteli trepni dvaput...

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.