Jump to content

cudan zvuk kod stiskanja kvacila


scenicRXE

Recommended Posts

Bravo, tako je. Inače ne vjerujem da se može štelat sajla kuplunga, to se na novim autima automatski podešava

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav

 

imam slican problem naime kad krenem to jest sa prvom auto trese ko blesav ali to je vec duze vrijeme tako , ali to ako pokusavam nekako se igrati gasom kvacilom ne trese, i drugi problem je sto je paucica kvacila jako tvrda , i sinoc mi se dogodilo da je krenulo da jako zuji kad stisnem papucicu kvacila i kad sam stao na semafor osjetio se miris lamele

znaci treba se sigurno mijenjati cijeli set ali sada neznam jer mozda i zamasnjak svoje dao ili ne 

sto se tice kuplung seta koji je najbolje za uzeti sto se tice kvalitete i izdrzljivosti i jel ima neki dobar majstor da mi to rijesi ZG 

scenic 1,9 dci 2000god 75kw

Link to comment
Share on other sites

dali ti mozda klizi u voznji? npr. vozis po ravnom minimum gasa, das pun, a on motor se vrti a auto jedva ubrzava. kuplung je dao svoje

Link to comment
Share on other sites

sumnjam bas da je zamasnjak dao svoje

jedino ak imas dvomaseni

 

ako ti je tvrdo i ak ti trese je najverojatnije do korpe a ovo zujanje je potisni lezaj

 

najbolje ti je sve promijeniti u kompletu

 

imam ti ja korpu, potisni i lamelu (koju treba prenitat samo) valeo ali od benzinca 1.6 16v

bilo na autu pola godine i nekih 4-5 t km

al mislim da ti ta ne pase

 

ja se vozim vec 15t sa prenitanom lamelom i nemam nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

dali ti mozda klizi u voznji? npr. vozis po ravnom minimum gasa, das pun, a on motor se vrti a auto jedva ubrzava. kuplung je dao svoje

u vožnji nema problema ne proklizava 

Link to comment
Share on other sites

sumnjam bas da je zamasnjak dao svoje

jedino ak imas dvomaseni

 

ako ti je tvrdo i ak ti trese je najverojatnije do korpe a ovo zujanje je potisni lezaj

 

najbolje ti je sve promijeniti u kompletu

 

imam ti ja korpu, potisni i lamelu (koju treba prenitat samo) valeo ali od benzinca 1.6 16v

bilo na autu pola godine i nekih 4-5 t km

al mislim da ti ta ne pase

 

ja se vozim vec 15t sa prenitanom lamelom i nemam nikakvih problema

meni najbolje odgovara da uzmem neki naravno kompletan Set kuplunga i da bude kvalitetno neću sada gledati na cijenu jer nije velika razlika ali sa bude kako treba kad se uzme u obzir da se mora pola auta skinut za getribu

Link to comment
Share on other sites

u vožnji nema problema ne proklizava 

jer obicno kad je kuplung na kraju proklizava, na vecini auta mislim

Link to comment
Share on other sites

Ja bi isto trebao savjet.. Kod kretanja s mjesta, ako ga ne držim dovoljno na kuplungu auto se zatrese, kao da negdje proklizava. Ako krećem sa dosta kuplunga onda se ne trese. U vožnji nisam primjetio da kad mu dajem gas da se dižu okretaji a brzina ne. Majstor je odmah rekao kuplung.. To se mijenja odmah cijeli set?

Link to comment
Share on other sites

Ja bi isto trebao savjet.. Kod kretanja s mjesta, ako ga ne držim dovoljno na kuplungu auto se zatrese, kao da negdje proklizava. Ako krećem sa dosta kuplunga onda se ne trese. U vožnji nisam primjetio da kad mu dajem gas da se dižu okretaji a brzina ne. Majstor je odmah rekao kuplung.. To se mijenja odmah cijeli set?

je otisla ti je lamela cim dize okretaje a brzinu ne

najbolje ti je cijeli set promijenit pa si miran

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lamela, košara i potisni ležaj (hrv. druklager)

Računaj da meštri za izmjenu kuplunga uzimaju 600-800kn ruke jer getriba mora dolje. To je ujedno idealan trenutak za promijeniti ulje u getribi.

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno mislim da se ne moze fulat s nijednim..

Da li dotrajali set kvacila, ako ga se ne zamijeni na vrijeme, moze negativno utjecat na getribu?

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavio valeo prije 60 tkm i zadovoljan sam kako s kvalitetom tako i s cijenom. A i pedala je dosta mekana

Link to comment
Share on other sites

Kad sam stavio svoj Valeo kuplung je bio mekši od gasa :)

Kad sam na starom autu stavio LUK nabildavao sam lijevu nogu koliko je bio tvrd. Kod frendice na 1.5 dCi ista stvar.

I da, navodno odu sinkroni na getribi od lošeg kuplunga.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Na laguni sam imao luk, stavio luk opet, stvarno je mekano. Frend je na 206 imao valeo i stavio luk, ista stvar po tvrdoci. Koji god set uzeo neces pogrijesiti, bitno da ga netko ugradi po PS-u...

Link to comment
Share on other sites

sve rijeseno sto se tice kuplunga i sad je mekano ko perika ali se pojavio drugi problem kad se kvacilo naglo pusti cuje se neki zvuk kao da melje ksd se kvacilo lagano pusti nema nista 

sada mi maestro kaze da je getriba u pitanju sto se cuje ....

Link to comment
Share on other sites

Kad sam stavio svoj Valeo kuplung je bio mekši od gasa [emoji4]

Kad sam na starom autu stavio LUK nabildavao sam lijevu nogu koliko je bio tvrd. Kod frendice na 1.5 dCi ista stvar.

I da, navodno odu sinkroni na getribi od lošeg kuplunga.

Dal to znaci da onda i jace drzi ili je samo tolko drugaciji omjer pa ispadaju tvrde?

Link to comment
Share on other sites

Kod Francuza je vrlo često to da kad se kupi LUK i Valeo, na lameli piše i LUK i Valeo, zajedno imaju proizvodnu liniju.

U svakom slučaju, sa "svetim trojstvom": Luk, Sachs i Valeo se ne može pogriješiti:
A i kako moji kupci vole reći.... sve valja i ništa ne valja... tako da... ima svega... i fake proizvoda i krivih montaža i raznih drugih pratećih stvari koje se otkriju tek nakon zahvata sa novim dijelovima itd..itd....

Najčešće je presudna cijena :wink:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.