Jump to content

FIA Formula One World Championship 2013.


ivan46

Recommended Posts

Počela je sezona 2013. standardno sa utrkom u Australiji sa izravnim prijenosom na SPtv, također tko nije gledao ima snimka u 13.15.

Odlična utrka koja nagovještava zanimljivu sezonu, prvih 40 krugova prvih pet vozača je bilo unutar 10s, do prve pobjede u sezoni je došao Kimi Raikkonen koji se odlučio sa strategiju sa dvije promjene guma, također je u završnici utrke odvozio i najbrži krug, dok je ostatak ekipe bio tri puta u boksu, drugi je završio Alonso, a na trećem je mjestu Vettel.

Rezultati:http://www.formula1.com/results/season/2013/893/

Link to comment
Share on other sites

Bice zanimljiva sezona ako je suditi po ovoj utrci. Kimi super odradio utrku.

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad kad je schumi otisao u penziju, mogu navijat za renault :D a i uostalom kimi je jedini za kog mogu navijat od ovih pacijenata ostalih :)

Link to comment
Share on other sites

Neznam jel tko od vas za da se ponovo pokrene ovaj podforum i da se prije svake utrke otvori tema?

Ja sam voljan to opet pokrenut da se malo oživi ovaj podforum.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nam neće trebati nova tema za svaku utrku, da je dovoljna ova koja je otvorena, tu možemo sve pisati?!

Link to comment
Share on other sites

Kimi se opako zagrijao za ovu sezonu na današnjem drugom treningu je napravio najbolje vrijeme ispred Vettela i dvojca iz ferrarija (Massa pa Alonso) peti je Webber koji zaostaje pola sekunde.

Bio mi je zanimljiv nakon utrke u Australiji, nije se ništa pretjerano veselio pobjedi??? A izgleda da se ima čemu veseliti...

Link to comment
Share on other sites

Utrka me nije baš očarala.

Nagradu za najveću glupost dao bi Alonsu, onda timu Mercedesa.

Kimi me razočarao, ali tako se poklopilo.

 

 

http://sportski.net.hr/automoto/sebastian-vettel-na-prevaru-slavio-na-vn-malezije

 

http://www.index.hr/sport/clanak/vettel-se-ispricao-mark-ovo-je-trebala-biti-tvoja-pobjeda-webber-seb-ce-opet-proci-nekaznjeno-/669138.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam uspio pogledati zadnjih 15 krugova,malo mi  je glupo što se ide u samom početku taktizirati, ali očito je svima jasno da će biti gusto tokom cijele sezone pa se skupljaju bodovi i na taj način, uglavnom jedna mini sapunica.

Link to comment
Share on other sites

Alonso je kreten što nije otišao u boks odmah, Massa je spavao cijelu utrku da bi na kraju našao muda i malo stisnuo, Kimi je dobro odvozio s obzirom da je imao puno problema s intermedijima a kasnije na gumama za suho je stalno bio u prometu pa je izgubio brdo vremena. Mercedes mi se smučio nakon ovoga respekat Rosbergu i Hamiltonu nisu tu oni ništa krivi nego vodstvo tima, a red bull neću komentirati jer ih nevolim i svejedno mi je što onaj mali seljak radi jedino mi je žao Webbera. 

Link to comment
Share on other sites

Ma zgadili mi se i RBR i Merc danas. Webbercic place ko kakva pi*ki*a zasto ga je Seb preteko, a dogovorili su se da nece. Buhu. Ljudi moji, ovo je utrkivanje i ko nabije taj dobije. A ne 15 krugova prije kraja " Utrka je gotova, stedi gorivo". Pa koji qrac cu ga stedit. Sta da moraju ic do kraja flat out, onda ne bi imali goriva? Seb je imao priliku napasti i zaobici Webbera i to je napravio i to prilicno hrabro. Rosberg je imao priliku proci Hamiltona i nije to napravio, jer se usrao Rossa. Mislim da u F1 fali jako puno drcnosti kakvu Vettel trenutno ima. Sta je najgore sto se moglo dogoditi Rosbergu da je pretekao Hamiltona? Dobio bi packe po prstima? Par tisuca € kazne za ne postivanje sefa? Big deal, tih par tisuca bi dobio za osvojeni bolji plasman u poretku. Gdje bi im bio kraj da svaka momcad iz vrha poretka ima bar jednog vozaca koji ne j.ebe zivu silu i ide na pobjedu.

Sjetite se samo Ayrtona, koji je izjavio "Zavrsiti drugi je zapravo biti prvi koji je izgubio". To je trkacki mentalitet. Ovo danas je bilo cisto pre.seravanje vodstva momcadi, a sve samo radi love. Totalno je nestalo pravo utrkivanje. 

Link to comment
Share on other sites

trebali bi svi imat isti bolid pa da onda neka vide koji je bolji vozac

 

a i ovo kaj ga nije smio prestic mi je totalna glupost

 

kakva svrha utrkivanja kad sef kaze na kojem mjestu moras bit

Link to comment
Share on other sites

Ma zgadili mi se i RBR i Merc danas. Webbercic place ko kakva pi*ki*a zasto ga je Seb preteko, a dogovorili su se da nece. Buhu. Ljudi moji, ovo je utrkivanje i ko nabije taj dobije. A ne 15 krugova prije kraja " Utrka je gotova, stedi gorivo". Pa koji qrac cu ga stedit. Sta da moraju ic do kraja flat out, onda ne bi imali goriva? Seb je imao priliku napasti i zaobici Webbera i to je napravio i to prilicno hrabro. Rosberg je imao priliku proci Hamiltona i nije to napravio, jer se usrao Rossa. Mislim da u F1 fali jako puno drcnosti kakvu Vettel trenutno ima. Sta je najgore sto se moglo dogoditi Rosbergu da je pretekao Hamiltona? Dobio bi packe po prstima? Par tisuca € kazne za ne postivanje sefa? Big deal, tih par tisuca bi dobio za osvojeni bolji plasman u poretku. Gdje bi im bio kraj da svaka momcad iz vrha poretka ima bar jednog vozaca koji ne j.ebe zivu silu i ide na pobjedu.

Sjetite se samo Ayrtona, koji je izjavio "Zavrsiti drugi je zapravo biti prvi koji je izgubio". To je trkacki mentalitet. Ovo danas je bilo cisto pre.seravanje vodstva momcadi, a sve samo radi love. Totalno je nestalo pravo utrkivanje.

Poceo sam citat i ne moram citat dalje da bi zakljucio da se slazem 100% sa svime!!!

Tako se prvaci ponasaju, posebno smo imali to prilike vidjet u f1!!!

Link to comment
Share on other sites

trebali bi svi imat isti bolid pa da onda neka vide koji je bolji vozac

 

a i ovo kaj ga nije smio prestic mi je totalna glupost

 

kakva svrha utrkivanja kad sef kaze na kojem mjestu moras bit

 

Kad bi svi imali isti bolid, onda to ne bi mogla biti F1, jer bi izostao tehnološki razvoj i natjecanje među momčadima na tehničkom planu, a to je jedna od glavnih karakteristika F1.

 

Tad ne bi bili potrebni trkaći inžinjeri, stručnjaci za aerodinamiku, motore... I izgubio bi se svaki smisao F1

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s Markom .... osim za Webbera ... istina tko nabije taj dobije, ali izgleda da Seb smije nabijati a on ne.... ne sumljam da je Seb brži vozač od Webbera ali ima i puno više "potpore" sastrane oduvijek, isto kao i Hamilton.

 

Što se tiče Lotusa, na kraju je i solidno završilo.... makar sam očekivao "hrabrijeg" Kimija

Link to comment
Share on other sites

^^

U tom slucaju Webber ne zasluzuje biti prvak i nema sto traziti na celu kolone, nego nek bude sretan sto je ostvario drugo mjesto i donio svojoj momcadi 1,2. Ista situacija je bila i sa Rubensom i Schumijem. Vidi Rubinho dobar ko kruh, ajmo ga naguzit da radi za Schumija prljave poslove. Svi oni voze za sebe i za tim, ali na kraju u ovoj situaciji RBR je svakako imao 1,2 u djepu, samo je bilo pitanje koji ce vozac uzeti koliko bodova i bilo je preocito da je tim skuzio da Webber nije toliko dobar materijal za prvaka kao Seb. Zbog toga mu i drze stranu, jer Webber ce u Kini mozda biti i na pole positionu, ali ce do prvog zavoja opet bit 5. Takve stvari se ne smiju dogadjati na gotovo svakoj utrci vozacu koji zeli pobjedu. 

Link to comment
Share on other sites

Po ovome nisam siguran da smo slušali isti prijenos. Koliko sam ja čuo i jednom i drugom je u zadnjih 10-15 krugova bilo rečeno da je utrka gotova te da se prebace na čuvanje goriva/motora i kontrolirano privedu utrku kraju. Weber je to učinio, a Vettelu se ta odluka tima nije dopala te je iskoristio Weberovo prebacivanje bolida u safe mode. Ono što je Vettel učinio je bilo u najblažu ruku ne kolegijalno.

 

Za Mercedes ne bih želio ništa komentirati, al moram. Žao mi je Rosberga.

Link to comment
Share on other sites

Ma gledali smo mi istu trku, samo izgleda sa razlicitih gledista. Po meni je Seb postupio onako kako treba postupati prvak, a to je ici na pobjedu. Decko ima trkacki mentalitet i vozi na noz cijelu utrku. Mislim da je tu vodstvo odlucilo od pocetka sezone tko je prvi vozac i to mi se gadi, kao i u slucaju Rosberga. Situacija je identicna kao i RBR. Dobili su zapovjed da cuvaju motor i toga su se drzali iako je Rosberg navaljivao da pretekne. Vettel je isto kao i Rosberg bio brzi i pretekao momcadskog kolegu. Nemas razloga kuditi Vettela, a zaliti Rosberga jer su bili u identicnoj situaciji oba. Da je Rosberg pretekao Hamiltona, kako bi onda reagirao? 
Nemoj misliti da te napadam, jer ja sam dugogodisnji fan propetog konjica i RBR i Merc mi ne znace nista (osim sto su nas pobjedili, psmtr), ali eto malo rasprave ne skodi na forumu. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne škodi, zato i postoje forumi :)

 

Samo, malo smo zaobišli moju poantu, Vettel je iskoristio lakovjernost svog momčadskog kolege i napao ga, dok je Rosberg tu bio puno korektniji i poslušniji.

 

A što da kažem, sljedeću utrku ima da ga Weber izgura sa staze što se mene tiče. Ne voli tog švabu :)

Link to comment
Share on other sites

Pa to je to. Webber mu je bio dva kruga u repu nakon sto ga je Seb pretekao. Mogao mu je vratiti, imao je DRS, ali je odlucio odjedriti na 6 sekundi i pokupiti svoje igracke i nece vise biti njegov prijatelj, smrc. Zato kazem, Seb je svjetski prvak i tako vozi, bez respekta prema ikome. Da ga je Webber napao i vratio prvo mjesto, danas bi se pricalo kako je Webber cudo od vozaca, jer se eto drznuo opaliti samarcinu balavcu i pokazati da ima jos ulja u svijeci. No on ocito nije toliko potkovan. Dobar je, ali ne dovoljno da bi bio u rangu sa Sebom.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je to. Webber mu je bio dva kruga u repu nakon sto ga je Seb pretekao. Mogao mu je vratiti, imao je DRS, ali je odlucio odjedriti na 6 sekundi i pokupiti svoje igracke i nece vise biti njegov prijatelj, smrc. Zato kazem, Seb je svjetski prvak i tako vozi, bez respekta prema ikome. Da ga je Webber napao i vratio prvo mjesto, danas bi se pricalo kako je Webber cudo od vozaca, jer se eto drznuo opaliti samarcinu balavcu i pokazati da ima jos ulja u svijeci. No on ocito nije toliko potkovan. Dobar je, ali ne dovoljno da bi bio u rangu sa Sebom.

 

On je meni po tome baš car! Pokazao je da ga može prestć, al ujedno je pokazao da poštuje svoj tim i da sluša šta mu se govori. vetel je jedan balavac šmrkavi. Baš je bio problem prestić webbera koji je bolid prebacio u safe mode. Zašt onda nije bio prvi u australiji ak je tak dobar! Gadi mi se lik, uvijek mi se gadio i uvijek će mi se gadit!

vetela će nakon ovog tko ga je volio voljet još više, a onaj ko ga mrzi mrzit još više.

Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju po meni je to nepošteno .... bez obzira o kome se radilo i tko je "kriv" .. pogotovo na početku prvenstva .. ajde pri kraju kada je očito kome trebaju bodovi više i sl.

 

U svakom slučaju bilo je zanimljivo gledati

Link to comment
Share on other sites

Najbolji je bio onaj "sprovod" poslje utrke haha :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.