Jump to content

Felge


neo111

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilosB

    20

  • lucky77

    17

  • Blue_Fatal1ty

    15

  • neo111

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

lakirat cu ih u crveno :D

 

Nadam se da je ovo zafrkancija :)

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je ovo zafrkancija :)

čepove od centralne Borny :)

nisam još toliko lud da farbam felge u crveno :spex

Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja malo uletim u raspravu.

Bliži se vrijeme kupovine ljetnih guma pa sam malo na mukama.

Auto je Clio II dCi 2003. 65 konja. Ne jurim nešto naročito, primarno mi je kod guma sigurnost i eventualna manja potrošnja.

E sad kreće zaplet. Zimske imam u dimenziji 185/60/14 koja nije upisana u knjižicu vozila te bi morao raditi atest. U knjižicu vozila mogu upisati 175/65/14 koja mi nekako izgleda premalena za ljetne, 185/55/15 su upisane ali u toj dimenziji su gume osjetno skuplje i 195/50/15.

Uzeo bi i neki polovni set felgi, dvouimim se između aluminijskih i čeličnih.

Dakle molio bi mišljenja o dimenzijama oko kojih dvojim (185/60/14 za koju ću radit atest zbog novih zimskih) i 195/50/15? Isto tako preporuku nekih felgi, aluminijskih ili čeličnih.

Hvala na mišljenjima.

Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja malo uletim u raspravu.

Bliži se vrijeme kupovine ljetnih guma pa sam malo na mukama.

Auto je Clio II dCi 2003. 65 konja. Ne jurim nešto naročito, primarno mi je kod guma sigurnost i eventualna manja potrošnja.

E sad kreće zaplet. Zimske imam u dimenziji 185/60/14 koja nije upisana u knjižicu vozila te bi morao raditi atest. U knjižicu vozila mogu upisati 175/65/14 koja mi nekako izgleda premalena za ljetne, 185/55/15 su upisane ali u toj dimenziji su gume osjetno skuplje i 195/50/15.

Uzeo bi i neki polovni set felgi, dvouimim se između aluminijskih i čeličnih.

Dakle molio bi mišljenja o dimenzijama oko kojih dvojim (185/60/14 za koju ću radit atest zbog novih zimskih) i 195/50/15? Isto tako preporuku nekih felgi, aluminijskih ili čeličnih.

Hvala na mišljenjima.

pozdrav.

također vozim Clia od 65 konja dCi.

ja sam na 15-kama odavno.

i to sa UniRoyal cijelogodišnjim (odlicne gume, 450 kuna komad 195/50) i imam 1 set za 15-ke ako te zanima.

a zimske mi ne trebaju jer ne idem nigdje preko zime iz Dubrovnika. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kad je riječ o felgama par kombinacija za nervasport

post-11333-0-59684400-1394018849_thumb.j

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja malo uletim u raspravu.

Bliži se vrijeme kupovine ljetnih guma pa sam malo na mukama.

Auto je Clio II dCi 2003. 65 konja. Ne jurim nešto naročito, primarno mi je kod guma sigurnost i eventualna manja potrošnja.

E sad kreće zaplet. Zimske imam u dimenziji 185/60/14 koja nije upisana u knjižicu vozila te bi morao raditi atest. U knjižicu vozila mogu upisati 175/65/14 koja mi nekako izgleda premalena za ljetne, 185/55/15 su upisane ali u toj dimenziji su gume osjetno skuplje i 195/50/15.

Uzeo bi i neki polovni set felgi, dvouimim se između aluminijskih i čeličnih.

Dakle molio bi mišljenja o dimenzijama oko kojih dvojim (185/60/14 za koju ću radit atest zbog novih zimskih) i 195/50/15? Isto tako preporuku nekih felgi, aluminijskih ili čeličnih.

Hvala na mišljenjima.

 

Imam ti ja oz felge s 15" gumama kupljenim prosle godine ako ti odgovara...povoljno

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

..molim pomoc da ne otvaram novi topic.. zanima me gdje mogu naci ili ako netko zna koje felge mogu na moj espace 2.2 dci 2005 god. Trenutno su 17 original felge na njemu( ne mogu naci pojedinosti o njima, et?, 7x17 ili su 8x17) a ja bi stavljao mak invidia ice black 17 ili cak i 18 cola.. hvala

Link to comment
Share on other sites

Skini tocak i unutra ti sve pise.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav.

također vozim Clia od 65 konja dCi.

ja sam na 15-kama odavno.

i to sa UniRoyal cijelogodišnjim (odlicne gume, 450 kuna komad 195/50) i imam 1 set za 15-ke ako te zanima.

a zimske mi ne trebaju jer ne idem nigdje preko zime iz Dubrovnika. :)

Ak ne ides nigde po zimskim uvjetima cemu ce ti cjelogodisnje?? Po zakonu u zimskim uvjetima moras imat 3mm sare i lance spremne i to se smatra jednako zimskom opremom kao i zimske gume. A te cjelogodisnje su samo bucnije i slabije drze i brze se trose.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

..ima li tko iskustva s mjenjanjem felgi a ima kompjuterski ocitavanje pritiska u gumama..ovdje u dbk mi vulkanizeri govore da nista ne diram jer je to problem i da mi ta funkcija nakon promjena felgi mozda nece raditi.... ???

Link to comment
Share on other sites

Imam na Laguni.

Ako kupiš druge felge i na njih preseliš ventile sa predajnikom sve će raditi kako treba, s tim da svaka felga mora biti na ispravnom mjestu kako bi pokazivala kako treba.

Imam zimski set sa očitovanjem pritiska na čeličnim felgama i ljetni na alu.

Po promjeni felgi potrebno je 1-3km kako bi se nove spojile na komp i učitale vrijednosti.

Kad skidaš gume sa felgi obavezno napomeni 15x da imaš senzore za pritisak.

Meni su uspjeli polomiti jedan, istina da su namirili štetu, ali vrijeme i živce ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

to je samo na laguni ili ?
meni na BMWu to radi abs nema nikakvih ventila po felgama

Link to comment
Share on other sites

Thats new :)

Kolko znqm i bmw ima te specijalne ventile s odasiljacem. Abs neznam kako bi registrirao pad tlaka u gumama prije neg je on znacajan.

Link to comment
Share on other sites

Reći ću što sam čuo, da BMW navodno nema ventile sa senzorima, već prema nagibu procjenjuje pad tlaka. Kao ima žiroskop. Mada mi to baš i ne drži vodu, zbog nagiba ceste, opterećenja...

Link to comment
Share on other sites

Ako je guma praznija ne vrti se istom brzinom kao i ona punija te senzor tako registrira razliku i javlja kompijutoru

Link to comment
Share on other sites

Al kako zna da se ti ne kreces krivinom dugom i sl. Inave sam pretpostavio da je tako nesto i sigurno je razradjeno :) a ja smrtnik ne vidim to odma :)

Link to comment
Share on other sites

šta bolje koristit za felge u ovoj kombinaciji? crnu sjajnu ili mat crnu?  sjajna nekako previse se istakne a mat se zaprlja brzo?

 

post-11333-0-34353700-1402422098_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

vidjet cu sutra, imam par kombinacija za to, mislim da ce ipak mat crna, dvoumim se još oko sjajne i mat....

 

nije mi vise zanimljivo org..mislim dobiti nesto drukciju komb sa rubom oko šarafa da dobijem vecu dubinu ako kuzite..

 

post-11333-0-80535200-1402428957_thumb.j

 

 

 

 

o ukusima nema se sta raspravit, nekome je super, nekome ne...meni tu nije bitan izgled koliko dobivanje same veličine felge.

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

Malo si previse ugrubo to nacrtao, nema teorije da ce ti straga biti tolko spusten auto a da ti pod tako stoji (izvinjavam se ako se varam)

Kimbibacija mi se inace jako svidja i daje vizuelno kao da su veceg promjera i za to svaka cast

Link to comment
Share on other sites

@MilosB: upravo tako iskljucivo to radim da dobijem na velicini..a

ovo spustanje to je moja usputna mastarija..auto nijs spusten a niti bi bio tako spusten.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.