Jump to content

clio 172 ABS


Goran89

Recommended Posts

eto nidzo me razumije.

nije tu brzina 150 pa da ce guzica letit vani ako taknes kocnicu.

ugl, jel se moze to iskljucit a da auto ne ide u npr safe mod, da mi ne iskljuci servo od volana itd.

a tko ne razumije zasto to hocu neda mi se vise objasnjavat

 

imas mehanicki servo tako da nemas nikakve brige oko safe moda i slicnog

osigurac van i to je to

Link to comment
Share on other sites

btw cudno mi je to ponasanje auta na slicku
vozio sam i ja na slickovima pa nisam bas imao takvih problema, auto je curio preko nosa samo kada se jebeno pretjeralo, prije bi mi se dogodilo da bi proklizao bocno sa sva 4 kada bi dosao do granice gume u zavoju

 

kakvi su ti nagibi naprijed/straga, zatur? koji dot gume i koje diskove/plocice koristis? kakva ti je kociona tekucina i kociona crijeva?

Link to comment
Share on other sites

sta se tice kocnica sve je jos uvijek serijski, kad ove potrosim nesto drugo cu stavit, crijeva nisu opletena a ulje je normalno. nije do toga jer voznja traje cca minutu a prvi zavoj je 5sekundi od starta tako da se nema sta pregrijat, i odma imam taj problem. znam kad bi trebao kocit al sad sa abs-om trebam bar 2metra ranije da auto ne ode priko nosa. prednje gume su napuvane na 1.5- 1.6bara tako da nije ni zbog prepumpanih guma. nazad je nagib ne znam koliki, nisam mirija al ga ima, otvoren je 3-4mm. napred je nagib koliko gevinda dopusta, oko 1.5stupanj i otvoren je 1mm jer nemam šperu.

gume su dobre i relativno nove- od lani. sa tim gumama sam vozija Pola na kronometru u 11misec i vozija sam se kako sad opisujem da zelim.

Link to comment
Share on other sites

izvadija sam osigurac, upalija mi je 4lampice (ABS, rucna, stop i servis), radi brzinomjer, i koci idealno.

Link to comment
Share on other sites

meni je na autu bila otkopčan kabel od senzora i samo je abs svijetlio.samo je trebalo micat plastiku u blatobran za doc do njih tako da je osigurac sigurno jednostavnije skinut

Link to comment
Share on other sites

ma osigurac je tamo kraj volana, u prvom redu drugi s lijeva. posao od 15sekundi. a sve radi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

haha dobro dobro! ;-)

bitno da je clio obranio boje RS-a ispred par punta turba, raznih trkaćih jugića, fićeka, alfi i drugih ;-)

Link to comment
Share on other sites

ma bas ...

samo mala ispravka, 2prva mjesta su bila. u serijskim autima priko 1600kubika, i u juniorima. a ukupno 6misto od 50ak auta.

oni tamo su krivo napisali ;-)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.