Jump to content

Megane Classic


rodjoo

Recommended Posts

Mogu ju oboriti, ali nije djeljiva nazalost, da.. meni je sjedalo stradalo na toj strani, spuzva se poderala djelomicno, ali se ne vidi od navlake srecom :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rodjoo

    30

  • frenchkey

    29

  • darko

    9

  • cicovspu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Je da.. nisam se prije susretao sa torzionim oprugama pa mi je to nekako misticno. Ne znam dali je zadnji kraj "propao" ili ga je neki od prijasnjih vlasnika namjerno spustio..strah me ako je propao da ne propadne do kraja jer sam svojevremeno vidio par Classica na njuskalu sa puknutim torzijama u zadnjem mostu :/ 

Link to comment
Share on other sites

Bogami dosao je na 205 50 15... sto znaci da mi preostaje jedino uzeti sportske prednje opruge da ga ujednacim..

Link to comment
Share on other sites

ova potrosnja je jako dobra za tak starog dizela bez turbine...to ej otvorena cesta ?

 

JA sam prije par mjeseci skinuo navlake, nakon 2 godine koristenja bez ciscena su bile tak, realno za baciti, stavio sam negdje stanje siceva..nacesce su auti koje gledam za kupiti u losijem stanju sa 130-180tkm ..

Link to comment
Share on other sites

Potrosnja je na relaciji na kojoj najvise koristim auto.. znaci do trgovine, do birtije i na posao :D Do posla imam 6km otvorene ceste tj ravnice.. tu se vozim 90-110kmh i onda imam 4-5km po gradu.. 2 semafora i kruzni tok. Eventualno ako idem u grad na drugu stranu onda imam isto tako cca 10km ali su skroz zavoji i brda. Potrosnjom sam prilicno zadovoljan, samo nek ostane takva i nek megane i dalje sluzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Znaci u prosla cca 2 mjeseca prvo mijenjao bendiks.. stavio ganc novi, izaslo me 330kn s rukama.. nedugo nakon toga vrisne automat i potrosile se cetkice u isto vrijeme.. to me isto razveselilo sa slicnim iznosom, s tim da sam ovaj put ulovio susjedovu stupnu dizalicu pa sam skinuo alnaser i odnio ga na reparaciju..

 

..a danas mi je skljocnulo u desnoj sponi (lijevu sam promijenio kad sam kupio auto) i sad ima prilicno lufta, mogu ju mrdati rukom...tako da me sutra ocekuje naganjivanje majstora prije posla da mi to netko odradi dok sam na poslu jer nemam kako putovati. Jebiga. :D

Link to comment
Share on other sites

Eto rijeseno sve.. promijenjena oba krajnika i jedna kugla te potom podesen spur... sve skupa me izaslo 605,00kn

 

Ako nista drugo sad se barem mogu sigurno dalje voziti, a i auto je barem 3 koplja udobniji sad :D

Link to comment
Share on other sites

PA MOGA SI I DRUGU KUGLU, NEĆEŠ VALJDA RADI TOGA ZA PAR MJESECI OPET RADIT ŠPUR KAD TI I TA ODE? sorry caps lock

Link to comment
Share on other sites

Ma nije me majstor uopce zvao da kaze sta sve mijenja.. on je pregledao sve i zamijenio sto je trebalo. Kad sam nazvao da provjerim dali je auto dosao na red, razveselio me cifrom i rekao da je auto jos odavno zavrsen XD

Link to comment
Share on other sites

kad je hladno i valovita cesta pri laganoj vožnji u prvoj čuje mi se neko pucketanje u zadnjem desnom C nosaču otprilike. Imaš ti takvih zvukova možda?

Link to comment
Share on other sites

Meni se slican zvuk pojavio preksinoc, kao da imam kamencic u gumi.. medutim pregledao sam gumu i nisam uspio uociti kamencic... tako da ne znam dali je povezano s necim drugim ili je zbilja kamencic u gumi pa ga nisam vidio. Zvuk se pojavio istovremeno sa povecim luftom na krajniku i lupanjem slicno kao kad je los lezaj ili kad probijes gumu, tako da sam automatski zaustavio i pregledavao kotace, a kako je sve bilo ok nastavio sam doma te kasnije zakljucio da je krajnik dobio lufta...pucketanje nisam rijesio xD

Link to comment
Share on other sites

meni se to čuje u kabini, morat ću ženu za volan a ja na zadnji sic naćulit uši :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Evo ja rijesio tsk tsk tsk tsk zvuk iz zadnjeg desnog kraja :D Imao sam ogroman saraf u gumi...jutros isao upaliti auto i malo pocistiti snijeg, kad sam imao sto vidjeti - prazna guma.. i nista, posto je ocito polako ispustala, nadrukao ju doma s kompresorom i odvezao se kod vulkanizera da se ne moram zajebavati jos i sa stavljanjem rezervnog kotaca..odlican nacin za zapoceti tjedan :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

počelo škripati pri pritiskanju kvačila. Mislio sam da je do pedale, ali nije nego ovako kao što Rus kaže u videu.

Napokon tišina, za nula kuna i 60 sekundi vremena :)

 

Link to comment
Share on other sites

Šta,podmaze se osovina po kojoj klize? Gledam 10min video od dve min,šteka i ne kuzim ruski...

Link to comment
Share on other sites

ne osovinu nego onaj pimpek, tj. oslonac vilice. Dobro bi bilo podmazati i vrhove vilice što guraju druk lager, ali za to treba dulja cjevčica, baterija...

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.