Jump to content

Megane II grandtour problem s bravom vrata prtljažnika


Arktur

Recommended Posts

U žici od mase nije problem jer kad neće da otvori pokušao sam  spajati  ušicu s konektora  R372 direktno na karoseriju.. opet ništa.

Za napon kad ne radi, nisam baš 100% siguran, na jednoj od žica sam uspio nabosti 0,6V, ali na ovoj drugoj nisam.  Sad jeli možda u tome problem ili nisam s iglom uspio pogoditi žicu.... 

Edited by Arktur
Link to comment
Share on other sites

Nemožeš naponski mjeriti bilo gdje. Evo ovo bi trebala biti tvoja strujna shema.

0097.pdf

Pozicije su: 1322 (motor brave sa mikro kontaktom), 560 (tipkalo za otvaranje vrata) i R372 (konektor između tipkala i motora).

Prvo otkači 4-pinski konektor od motora.

Ako ćeš mjeriti napon na motoru onda jedna pipalica instrumenta ide u pin 2 (+12V iz UCH), a druga pipalica u pin 1 (masa preko tipkala). Sada pritisni tipkalo i trebaš očitati 12V. Ili druga varijanta prva pipalica na pin 2, a druga na pin 4 (ovo je stalna masa direktno spojena na karoseriju). Ako očitavaš 10-ak volti onda motor nemože raditi i onda je očito da ti nevalja masa. Inače ovo je također i masa od lampica registracijske tablice. Da li ti gore oba svitla od tablice?

Ako negore onda je definitivno masa. Omski provjeri između pina 3 na konektoru R372 i karoserije. Moraš očitati 0 ohma ako je masa OK. Ako očitavaš veći otpor onda ti nevalja masa. Tribaš ispratiti tu crnu žicu iz pina 3 sve do bužira na spoju karoserija - vrata bunkera. Moguće da je problem upravo tu kako je reka Pipo Zloba.

Link to comment
Share on other sites

Evo da vam javim da je vrlo vjerojatno riješeno... problem je bio u žici na pregibu vrata, (je..m te Francuze, stvarno ne znaju napravit kvalitetno). Sada radi, ne zeza.

Pratit ću dalje hoće li raditi bez greške i hoće li se šta drugo pojaviti nakon rastezanja tih žica unutar bužira.

Uglavnom, bila je povremeno u prekidu jedna od dvije srednje žice koje dolaze na konektor 1322 , jer kao što sam pisao kad bi se zainatila brava onda ni direktna masa sa karoserije na R372 nebi pobudila motor.

Nisam više imao volje ispratiti koja od te dvije, jer sam se napatio s tim bužirom i premošćenjem  žice. Kako ima još tih  žica što su otprilike jednako debele, sad čekam što će iduće prestati raditi :blink:

I baš me zanima šta bi oni u servisu rekli... vjerojatno da se treba povući nova instalacija....

Ovo mjerenje napona treba raditi sa svim spojenim konektorima (što je jako teško, jer nemaš se baš gdje ubosti).

Ipak mi nije jasno da nigdje ne mjerim stalni 12 V, već samo pritiskom tipakala izmjerim naponski impuls 10-ak volti, koji pada na 0...

Hvala svima na pomoći, DraganST-u , naklon do poda :hail:

Link to comment
Share on other sites

Evo da vam javim da je vrlo vjerojatno riješeno... problem je bio u žici na pregibu vrata,

To sam ti napisao još 15.aprila :cool:

 

Radi li bravica na vratima kad stisneš tipkalo ? Ako ne čuješ ništa vjerojatno je žica od bravice u prekidu u gumenom bužiru na gornjoj strani između vrata i krova.Tako je bilo kod mene.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Evo da vam javim da je vrlo vjerojatno riješeno... problem je bio u žici na pregibu vrata, (je..m te Francuze, stvarno ne znaju napravit kvalitetno). Sada radi, ne zeza.

Link to comment
Share on other sites

I told you so ... :-)

Zice u buziru na pregibu su problem. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

ok... čitam ovo sve i vidim da me čeka gro zezanja oko toga jerbo i na mom Scenicu su se peta vrata od prtljažnika prestala otključavati, a izvana na gumbu nemam bravu u koju bih mogao ključ staviti i samo okrenuti. Ako tkogod ima baš s ovakvim vozilom iskustva po tom pitanju, svaki je savjet dobrodošao!

pas roditelj i francuzi sa strujom...  :angry:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.