Jump to content

Senzori gume


Max

Recommended Posts

Da... dakle, stvar na koju nisam obraćao pozornost otkako sam kupio auto... jel moguće da gore dislpay pokazuje da su sve 4 gume OK (nemam tlakomjer nego samo OK / NOT OK), a da uopće nema senzora na kotačima??? Naime, kad skinem zaštitne kapice, svi prstenovi su crne boje, tj. nema onih crvena/plava/žuta/zelena za svaki kotač posebno...

Link to comment
Share on other sites

kod mene su isti ventili, nema nikakve boje, a unutra u felgi ima nekakva kutijica. mislim da ocitava ispod 1 bara

Link to comment
Share on other sites

Markeri u boji nisu ispod kapice već ispod matice koja drži cijeli ventil, tako ih ne možeš vidjeti.

Link to comment
Share on other sites

kod mene su isti ventili, nema nikakve boje, a unutra u felgi ima nekakva kutijica. mislim da ocitava ispod 1 bara

 

Netko kaže 1, a netko 1,6 s tim da kao ne proradi odmah nego nakon par km... Kako mi je ispod 1 bar guma bila već poprilično vidno ispuhana i da su beba i žena bili u autu, nisam htio ništa testirati na taj način. Zanima me jel netko to probao, bilo namjerno, bilo slučajno...

 

Markeri u boji nisu ispod kapice već ispod matice koja drži cijeli ventil, tako ih ne možeš vidjeti.

 

Aha, e to nisam znao... Mislim, nije mi jasno... teoretski: da nema senzora, da ih je netko izvadio jednostavno... da li bi display pokazivao stalno da sve 4 gume ne valjaju, da stalno valjaju, ili nešto treće...?

Link to comment
Share on other sites

Da su isključeni dijagnostikom, mislim da ne bi imao na gornjem malom ekranu prikazane kotače, bila bi samo indikacija vrata.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

pozdrav,

je li zna možda netko zašto meni uopće ne želi učitati pritisak u pneumaticima?

81936485_2204778066490029_3634132276238876672_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jesu ikad funkcionirali? Ako ne, moras ih prvo preko dijagnostike upariti s autom.
Ako su radili, a sad odjednom ne rade sva 4, problem bi morao biti u prijamniku, koji je negdje ispod auta. Mozda se samo dzek otkacio ili osigurac.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.