Jump to content

Nakon sudara bez auta


twingara

Recommended Posts

Možda netko zna, postoji li kakva caka... Jučer me napucao starac i auto mi nije u voznom stanju... Ništa strašno, ali dijelova limarije nema na lageru, treba lakirat, promijenit krajnicu letve volana, i tako par sitnica. Auto mi je neophodno potreban i u ovom slučaju sam izvisio samo tako!
Starac koji me udario je osiguran kod Jadranskog... Oni zamjenska vozila davaju samo svojim osiguranicima koji nisu krivi u prometnoj nezgodi/nesreći. Moje osiguranje (Allianz) nema zamjenskih vozila.
Ne znam postoji li možda fora da uzmem rent-a-car ili slično i dam osiguranju račun na kraju?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imala prometnu 8.5 nisam kriva, bez auta sam, od onda i ne znam kada će biti gotovo vozilo, ali nisam sigurna da postoji takva opcija. tj. nitko ju nije ni spomenuo već snađi se kako znaš ili uzmi zamjensko vozilo ( vlastitom trošku). Pitaj da li ti to pravdaju ali najbolje u osiguranju direktno jer svako osiguranje ima svoju politiku.

Link to comment
Share on other sites

Katastrofa... preko 20 dana ću bit bez auta... a s autom radim za firmu... da je samo za moje potrebe pa i nekako! užas!

Link to comment
Share on other sites

Katastrofa... preko 20 dana ću bit bez auta... a s autom radim za firmu... da je samo za moje potrebe pa i nekako! užas!

Toga je i mene strah!

Da me netko ne poljubi.....pa mogu odma zube o klin staviti!

 Bez auta ko bez nogu!

Link to comment
Share on other sites

mislili smo da je samo krajnica volana... ispalo sad da ima štete oko 20 soma kuna!

Link to comment
Share on other sites

molim bez ovako glupih komentara... živci su mi na milijun!

Link to comment
Share on other sites

sorry ako sam te uvrjedio... al ak ti visi posao riskirao bi 3000 kn za regani auto da mogu obavljati svoj posao dok je tvoj na servisu što može trajati tjedan, dva il tri ?!?

 

 

nadam se da buš rješio pozitivno za sebe :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ima li ti ovlašteni servis zamjensko vozilo? Mislim da osiguranje pravda trošak zamjenskog samo ako je to auto sredstvo za rad(npr. taxi), jeli to kod tebe slučaj?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je cicovspu dao dobar prijedlog ako ti je auto toliko neophodan. JA sam ima sudar prosle godien i koliko sam saznao osiguranje ne daje zamjenski auto ili povrat love za rentanje osim ako auto ne glasi na firmu jer tada je opravdano da gubiš sredstvo za rad. Ja sam dobro prosao jer auto mi je popravljao limar koji ima 2 zamjenska auta.

 
Link to comment
Share on other sites

Ne želim i neću se vozit u starudiji od auta... radije ću rentat za 200kn/dan pa će me 20 dana koštat 4000kn i prst u uho... u međuvremenu sam istražio da mogu jedino privatnom tužbom utjerat pravdu, ali drito na vozača koji me oštetio... a to mi nema smisla

Link to comment
Share on other sites

mi smo nakon zenine nesrece osim isplate kaska iz osiguranja izvukli novce na temelju pretrpljenog straha, ne imanja auta koji joj je neophodan za poso itd... al ta stavka, da je bila bez auta, je bila jedan od faktora za trazenu cifru... tak da mores uzet rentacar i  onda trazit lovu... barem dio ces dobit sigurno... pogotovo ak ides prek odvjetnika, u osiguranjima te uvijek tak ozbiljnije shvate... sretno!

Link to comment
Share on other sites

kako nema smisla

njegova polica ti pokriva stetu na vozilu i tvoje ozljede

ukoliko si ozljeđen u sudaru možeš naplatiti i sa svoje police.

sa zamjenskim autom osiguranje nema ništa to je tvoj problem

negdje dok odvezeš auto na popravak imaju zamjenska vozila

ali i za njih sam placaš najam.

jedino privatnom tužbom možeš naplatiti to sta si bez auta...

Link to comment
Share on other sites

C3 1.6hdi 92ks exclusive će u prodaju... zgadio mi se citroen!

Link to comment
Share on other sites

C3 1.6hdi 92ks exclusive će u prodaju... zgadio mi se citroen!

Šta te tako naljutilo da ga se riješavaš po kratkom postupku!

Link to comment
Share on other sites

Ne želim i neću se vozit u starudiji od auta... radije ću rentat za 200kn/dan pa će me 20 dana koštat 4000kn i prst u uho... u međuvremenu sam istražio da mogu jedino privatnom tužbom utjerat pravdu, ali drito na vozača koji me oštetio... a to mi nema smisla

onda seci, stara narodna "bolje se ciganski vozit nego gospodski pješačiti" Da malo ukljucis zdravi razum shvatio bi da ako das za neki takav auto 3000 kn i vozis ga 20-30 dana dobiti ces nazat ili te iste novce ili ces popusiti max 500 kn a rentanje neces naplatiti skoro pa sigurno osim auto ne glasi na firmu.

Link to comment
Share on other sites

Šta te tako naljutilo da ga se riješavaš po kratkom postupku!

Ma nijedan servis nema vitalne dijelove ovjesa na lageru... poslušao ženu i kupio citroen... lijep je ovo autić, ali sad već i premali... a servis idući u splitu

Link to comment
Share on other sites

Ima li ti ovlašteni servis zamjensko vozilo? Mislim da osiguranje pravda trošak zamjenskog samo ako je to auto sredstvo za rad(npr. taxi), jeli to kod tebe slučaj?

Citroenov ovlašteni u du nema zamjensko auto, ne isplati mu se kaže

Naručujemo scenic 1.6dci vjerojatno kroz 15ak dana... eventualno ako citroen hrvatska da dobru cijenu za moj C3, uzeo bi C4 Picasso, mada nema šanse da će mi ponudit 10000€ :-)

Link to comment
Share on other sites

Bio sam jasan u tom prvom postu nakon cica... a on je uporan u svojim nastojanjima da mi objasni kako je to logican izbor... ko ne bi popizdio?

Riješio sam si audia 4 iz 2005-e, bar je dizel :)

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

Žao mi je kaj ti je tak zeznuta situacija... U mom slučaju je bilo štete 2-3k kn a na kraju  račun na 9000 :( 2 dodatne procjene i sl. Auto je ostavljen 13.05 u servisu i sad bih ga trebala dobiti natrag sutra-preksutra... S tim da jučer smo dobili račun i išli ga ovjeriti da osiguranje isplati Baotiću novce, ali naravno Euroherc je tako pametan da prije tjedan dana kada sam išla prijavljivati ozlijedu kažu vlasnik vozila mora doći kod nas  ovjeriti papire ( u Novi Zagreb) i dođe mama tamo jučer da joj na kraju mrtvo hladno kaže žena a šta vi tu radite to trebate ići u Vukovarsku... Ali oni rade samo do 16h (?!) kako mi i mama radi...

 

Razumijem tvoje nerviranje  i stav... i samoj mi je slično.. Ja sm čak azmišljala da uzmem taksi za svaki odlazak kod dr. (u ovih tri tjedna to je u prosjeku svaki drugi dan) pa da im i to priložim jer refundiraju troškove liječenja..... Samo ne razumijem što još od sasvim jednostavnih stvari u HR neće zakomplicirati?!

Link to comment
Share on other sites

Da, upravo to... a koliko sam doznao u međuvremenu, da sam bio osiguranik Euroherc-a ili Jadranskog, dobio bi zamjensko vozilo doslovno na par dana, a ne do trenutka popravka moga. Ma užas... nitko mi ne može platit nerviranje, a tek onda koliko sam na gubitku što sam u firmi i ne idem po terenu. Ništa strašno, riješit će se... U međuvremenu naručio Scenica :D

Link to comment
Share on other sites

Auto je kod mene i kapa dolje deckima odradili su vrhunski posao!!

Ali da stvar bude bolja euroherc ne isplacuje njima nego ce oni isplatit mami na racun pa onda ona mora isplatit servisu jer osiguranje nema ugovor sa Baoticem.. Stvarno fuj... Svatko kaze drugu informaciju... I pazi sad da npr nemas 9000 ili 11000 u mom slucaju sa servisom auto bi jos tjedan dana bio kod njih dok oni ne isplate nama... Pa strasno!!

Cestitam na kupnji scenica... Lijep je to autic. :)

Edited by mely
Link to comment
Share on other sites

Osiguranja su prevaranti koji gledaju samo kako da ti što manje isplate! :)

Link to comment
Share on other sites

 I pazi sad da npr nemas 9000 ili 11000 u mom slucaju sa servisom auto bi jos tjedan dana bio kod njih dok oni ne isplate nama... Pa strasno!!

Moraju se i oni nekako "osigurati", ipak košta i materijal i vrijeme.

 

 

Osiguranja su prevaranti koji gledaju samo kako da ti što manje isplate! :)

Cicijaju kao da će djelatnici platiti iz vlastitog džepa, ali kad ti polica ističe, uvijek te nazovu i podsjete da im opet dođeš ostaviti pare :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.