Jump to content

laguna 2.2 dci muke po potrosnji


madman

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

 

Informacija jedna. Kolko vam trosi laguna 2 2.2.dci. Meni je narasla potrosnja na 9.2 litre u zadnjih godinu- dvije.

Prije sam ga mogo dobiti na 5.5 litara bez greske (kombinirane voznje). Sad ni za vraga ispod 9.

 

Stvari napravljene na autu su sljedece:

-reparatura turbine

-reparatura diza i bosch pumpe

-novi intercooler (jer se postojeci raspao)

 

Auto je tolko trosio i prije i poslije radova na motoru.

 

Ako neko ima kakvu ideju neka vice jer sam ja vec lud.

 

 

 

P.S. dijagnostika ne pokazuje nista.

Link to comment
Share on other sites

moja 8.4 po zagrebu ljeti.... mislim da je to normalno


probao si sa resetom BC naravno?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene isto kao kod živca, nemoguće je očekivati da auto mase 1560 kg s motorom od 2188cc troši 5.5 litara kombinirano. Recimo laguna mi je pri zadnjem putu u Zagreb (autocesta) i natrag, uključujući i vožnju po gradu  trošila prosječno 6,6l/100 km i to je realno. Po gradu ja skidam kapu onome tko ga spusti ispod 9l/100 km (barem na mojoj, živčeva je sigurno manje žedna).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Otkud toliki problemi na autu? Sigurno ima preko 300tkm, ili je bio jako dobro održavan.

Link to comment
Share on other sites

Iako ja nemam tu već 2.0 dCi, koja imaju istu snagu i pretpostavljam težinu, u ZG prosjek teško mogu spustiti ispod 8.5 - 9.0 s klimom. Autoput isto teško ide ispod 8.0 - 8.5 s uključenom klimom i brzinama oko 140-150. Auto imam već 2 godine.

 

Mislim da sam jedanput zimus uspio na autoputu spustiti ispod 6.0, jer je bilo loše vrijeme i vozio sam oko 100 km/h.

 

Navodno ove slabije lagune 1,9 osjetno manje troše, a mi moramo plaćati danak zbog čitave ergele konja pod haubom.

 

Napomena, ovdje navodim podatke sa BC-a. Nikad mi se nije dalo mjeriti tankiranjem do vrha.

Link to comment
Share on other sites

Meni je laguna 1.9 dci, 2004 godiste po Zagrebu trosila 8.5... Na otvorenoj je malo trosila ali kombinirane 5.5 mi se cini jako optimisticno.

 

Nije imala puno km, oko 150.000 i servisirana svakih 8.000km

Link to comment
Share on other sites

i ja sam imao lagunu 2001 god. 1.9 dci i po zgu je trosila 8-9L/100km, 5L/ na otvorenoj cesti. sada imam 3.0 v6 (plin) automatik 2001 i kod nje mi je potrosnja od minimalno 50kn do maximalno 100kn na 100km

Link to comment
Share on other sites

tak se negdije po BC kreče i moja 1,9 dci 120 ks na otvorenom s klimom max 140 kmh 7,7 a po gradu 8,5 8,9lit km i več sam mislio da mi nekaj nije u redu a sinoč provozao jednu kojoj BC na zadnjih 1500km pokazuje 6,6 lit a ima 100 000km više od moje ili ti 300 000 km ,a istovremeno ide bolje nego moja

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

 

Informacija jedna. Kolko vam trosi laguna 2 2.2.dci. Meni je narasla potrosnja na 9.2 litre u zadnjih godinu- dvije.

Prije sam ga mogo dobiti na 5.5 litara bez greske (kombinirane voznje). Sad ni za vraga ispod 9.

 

Stvari napravljene na autu su sljedece:

-reparatura turbine

-reparatura diza i bosch pumpe

-novi intercooler (jer se postojeci raspao)

 

Auto je tolko trosio i prije i poslije radova na motoru.

 

Ako neko ima kakvu ideju neka vice jer sam ja vec lud.

 

 

 

P.S. dijagnostika ne pokazuje nista.

 

jedino da još provjeriš senzore koji očitavaju temperaturu, smjesu zraka, gustoću itd itd, da nisu zauljeni, ili prljavi, dal mu dolazi hladan zrak kroz čisti filter zraka itd.

možda je egr (ako ga ima) začađen, možda je katalizator (ako ga ima) začađen,....itd :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Moja je automatik 2.2 i trosi u prosjeku 12 po centru grada sad po ovim vrucinama. Kratko u proljece ka su bile srednje temp je potrosnja pala na oko 10.5. Egr ociscen prije 4 000 km, redovno servisirana, 140000km. Po autoputu na tempomatu Zg- Sibenik 160 potrosnja 8.5-9. Kod Gubica cipnuta na 160ks i 390 Nm, ide ko zmaj ali ne trosi bas manje nego prije.. Zedan je to stroj.

A opet, cura odnedavno ima Mercedes A 180cdi automatik, star 2 tjedna i 2000km, i po gradu cucla oko 10 litara. Jbga, Zagreb oce polokat nafte...:)

Link to comment
Share on other sites

Moja je automatik 2.2 i trosi u prosjeku 12 po centru grada sad po ovim vrucinama. Kratko u proljece ka su bile srednje temp je potrosnja pala na oko 10.5. Egr ociscen prije 4 000 km, redovno servisirana, 140000km. Po autoputu na tempomatu Zg- Sibenik 160 potrosnja 8.5-9. Kod Gubica cipnuta na 160ks i 390 Nm, ide ko zmaj ali ne trosi bas manje nego prije.. Zedan je to stroj.

A opet, cura odnedavno ima Mercedes A 180cdi automatik, star 2 tjedna i 2000km, i po gradu cucla oko 10 litara. Jbga, Zagreb oce polokat nafte... :)

laguna ti posteno cuga....

Link to comment
Share on other sites

Moja je automatik i sada sa ukljucenom klimom trosi 7.1l kombinirane voznje...

Preko zime je bila litra vise...

 

@Markolag - Potrosnja od 12l po gradu nije nista neobicno, sve ovisi o stilu voznje i semaforima...Isto tako druga krajnost... ja sam uspio na putu od ZG prema Pagu imati vrlo niski prosjek od 6.1l. Odlican rezultat, tim vise jer je na putu prema moru laguna bila pod punom ratnom spremom i tri osobe unutra...

Prije spomenutih 5.5l je ipak malo nevjerojatan podatak, mozda u nekim idealnim uvjetima, nesto slicno onome kad Kia tvrdi da Rio trosi 3.2l...yeah right... 

Link to comment
Share on other sites

ovih 12 po gradu mi se cini jako puno, meni touareg 2.5 trosi po gradu 11.6 - 12.5 zavisno o vremenskim uvjetima, i to je voznja od jaruna do grada i slicno po semaforima znaci... naravno ne ganjanja nego normalne voznje.

 

twingo rs mi je trosio 11 gradske bez obzira sta se pricalo o nekih 8-9 gradske

Link to comment
Share on other sites

E al ja se vozim od Ravnica do Kvatrica ili Salate, ili Ravnice-HNK, sve kratke relacije, zimi neugrijan, ljeti puno semafora, 15 kmh prosjek, stani kreni, po brdima zagrebackim - Salata, Goljak itd. Ne znam, ak novi mali Mercedes po istim tim rutama trosi oko 10 onda Laguna i nije prerastrosna s 50ks i 200 kg vise! I stara je 9 godina btw. Mene vise smeta potrosnja na Mercu po gradu, i slicnim novim autima kojima je kao potrosnja 5 u gradu- je, mozda po Slavonskoj istog zapad u pol 3 ujutro, sve ostalo su price. Bilo koji auto u ovakvim uvjetima u kojima ja vozim ne moze trositi ispod 7 i to je zalosna istina. Naravno, bez divljanja!

Link to comment
Share on other sites

Moja je automatik 2.2 i trosi u prosjeku 12 po centru grada sad po ovim vrucinama. Kratko u proljece ka su bile srednje temp je potrosnja pala na oko 10.5. Egr ociscen prije 4 000 km, redovno servisirana, 140000km. Po autoputu na tempomatu Zg- Sibenik 160 potrosnja 8.5-9. Kod Gubica cipnuta na 160ks i 390 Nm, ide ko zmaj ali ne trosi bas manje nego prije.. Zedan je to stroj.

A opet, cura odnedavno ima Mercedes A 180cdi automatik, star 2 tjedna i 2000km, i po gradu cucla oko 10 litara. Jbga, Zagreb oce polokat nafte... :)

Dosta to pije...

Link to comment
Share on other sites

ovdje mojih 7,5 benzina zvuči jako smješno!

Pa ti kupi dizla! ;)

Link to comment
Share on other sites

Eto, autor ove teme neka bude sretan s 9 litara :) Puno je to, istina, morat cu si novi auto kupit :)

Link to comment
Share on other sites

ma vi se salite, koliko bi auto od 1560 kg i 2188 cc trebao trositi, pogotovo ako je cipnut kao max-ov. zajebte price tipa trosi 6,5l po gradu. moj trosi 10,5l/100 km zimi ciste gradske voznje tipa kreni-stani dok na otvorenoj moze cak i ispod 6. kombinirano oko 7,5l/100 km.

Link to comment
Share on other sites

nije problem sta on trosi toliko, to je realnost nego sto ce vecina ljudi, iz nekog nepoznatog razloga, lagati koliko im auto trosi i onda svi misle da imaju neki problem sa potrosnjom.

 

najvece iznenadenje sa potrosnjom sam dozivio nedavno sa bmw-om 320d, 177 ks koji mi je po gradu, po najvecim guzvama trosio 8 l. razgovarao sam kasnije sa ljudima koji voze slicne bmw-e i svi kazu da su sa ovim novim motorima drasticno smanjili potrosnju, cak i na benzincima

 

@ Max, sigurno da voznja po zgb brdima dize potosnju, ja nemam te rute ali nije lako potjerati tezak auto uzbrdo...

Link to comment
Share on other sites

ovdje mojih 7,5 benzina zvuči jako smješno!

Pa ti kupi dizla! ;)

samo kaj laguna 2.2dci ima puno više kobila nego tvoja :)

Link to comment
Share on other sites

samo kaj laguna 2.2dci ima puno više kobila nego tvoja :)

Istina! Dok se ja taljigam po cesti i ne razmišljam o preticanju, ovi sa 2.2 rade dimne zavjese/zaprašuju komarce na lijevoj traci autoputa.

 

Samo šta su mene jako odbijali od auta zbog "ogromne" potrošnje. Velik auto, mali motor, benzinac  :oo: . Kad ono vidi vraga.

Link to comment
Share on other sites

kad ne možeš preticati :D  nema snage   :taz:

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

kad ne možeš preticati :D  nema snage   :taz:

 

 

:D

Prošle su me te igrarije sa konjima pod haubom.

 

Daleko od toga da mi nije gušt sesti u bratov F1 i napraviti pošteni đir, ali me uopće ne smeta vucaranje magistralom sa 90km/h ili 120 na autoputu. 

 

Sustigle me godine   :buck:

Link to comment
Share on other sites

Najveća potrošnja jest pri gradskoj vožnji, ono što ti spominješ (autocesta) jest najmanji problem, moj pri 150-160 km/h troši oko 7,2 l/100, a pri 130 oko 6,7 l/100 km. Moraš priznat da će 1.6 benzinjara trošiti više, a tek buka, visoki okretaji itd....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.