Jump to content

laguna 2.2 dci muke po potrosnji


madman

Recommended Posts

Najveća potrošnja jest pri gradskoj vožnji, ono što ti spominješ (autocesta) jest najmanji problem, moj pri 150-160 km/h troši oko 7,2 l/100, a pri 130 oko 6,7 l/100 km. Moraš priznat da će 1.6 benzinjara trošiti više, a tek buka, visoki okretaji itd....

U principu me kopka koliko bi trošila laguna karavanka 2,2 dci sa mojim stilom vožnje?!

 

Po BC-u na autoputu pri 130km/h mi troši nekih 9,x litara (ako me sječanje dobro služi) Nemam zapisane te vrijednosti. Pratim samo potrošnju od rezervara do rezervara.

 

Znam samo da sa rezervarom prolazim od 850 kilometara pa na više (do paljenja lampice rezerve)

Link to comment
Share on other sites

Sigurno niža od 1.6 16V, mali benzinac visoki okretaji. 2.2 dCi bi sigurno trošio manje po autocesti.

Link to comment
Share on other sites

U principu me kopka koliko bi trošila laguna karavanka 2,2 dci sa mojim stilom vožnje?!

 

Po BC-u na autoputu pri 130km/h mi troši nekih 9,x litara (ako me sječanje dobro služi) Nemam zapisane te vrijednosti. Pratim samo potrošnju od rezervara do rezervara.

 

Znam samo da sa rezervarom prolazim od 850 kilometara pa na više (do paljenja lampice rezerve)

ja gledam tvornicke podatke i na njih dodam 15% i podaci mi se poklapaju..

evo za 1.9 dci                 http://www.cars-data.com/en/renault-laguna-1.9-dci-120hp-expression-specs/38358

 

3.0 v6 automatik             http://www.cars-data.com/en/renault-laguna-3.0-v6-24v-initiale-specs/38352

 

tvoj     1.6                       http://www.cars-data.com/en/renault-laguna-1.6-16v-expression-specs/38304

 

i 2.2 dci automatik           http://www.cars-data.com/en/renault-laguna-2.2-dci-dynamique-specs/38371

Edited by Markolag
Link to comment
Share on other sites

Oprostite sto se ne javljam, nisam se mogo dokopati  kompa u zadnja dva dana. Nego vratimo se mi na temu.

 

Sad neznam jel sam ja lud ili??? Auto je kad nas od 2004 godine i tada je trosio komb. voznje 6 l. Jedanput sam ga za okladu na autoputu dobio na 3.5l (ali necemo reci kakva je to bila voznja). Moguce je da sam strasno zabrijo....

 

Ja sam sebi kupio drugi auto i od tada do sada ga je vozila moja stara. I sad sjednem u njega i nemogu vjerovati.

 

Prvo sam ostao zapanjen kako se auto razvalio u 170 000 km (sve skripi, lupa, cvili...). Normalno odma je iso kod mehe, a kad ono....

 

Poredu:

napuho se interkuler                                           - novi interkuler

masno na crijevu iz turbine                                  - reparacija turbine

svaka diza svoju politiku vodi                               - reparacija diza

dva nosaca motora u banani                               - novi nosaci

veliki servis

vodena pumpa + nekakav zupcanik na njoj

remen preskocio za jedan zub (konzole bile rasarafljene)

promjenjeni leteci lezajevi

prednji diskovi i plocice

ociscen ERG ventil

 

jos me cekaju zadnji diskovi i amortizeri

 

Ukratko, sad placem za svojim autom i potrosnjom od 66 kn 100 km.

Edited by madman
Link to comment
Share on other sites

di si dizne slagao?  kod koga?

kod robija u zapresicu, i bosch pumpu je on slago

Link to comment
Share on other sites

Meni 1.9 dci 110 troši od čak i ispod 5 l otvorene ceste ako se malo pripazi kako se vozi, pa do prosječnih ljetnih 6.2-6.4, zimskih gotovo 7 pa i koji dcl preko. Rute su većinom iste, BC se rijetko poništava, a omjer grada i otvorene ceste je oko 50:50 s tim da se radi o manjem  gradu u kojem ima dosta kreni-stani vožnje jer promet i nije nešto bajno rješen i postaje sve gore + pješaci koje je policija razmazila totalno i pokoji izlet u ZG po kojem trosi 8-9 l ako nema nekih ekstrema...

Link to comment
Share on other sites

2.2 dCi sigurno ne troši 6l kombinirano, barem ne moj, a sve je na njoj ispravno. 205 kkm i nemam problema s intercoolerom, letećim, turbinom,diznama. Ulje se mijenja na 8kkm filter goriva na 30kkm i nikad problema. Ali ako se ulje mijenja na 30kkm e to je onda druga stvar.

Link to comment
Share on other sites

2.2 dCi sigurno ne troši 6l kombinirano, barem ne moj, a sve je na njoj ispravno. 205 kkm i nemam problema s intercoolerom, letećim, turbinom,diznama. Ulje se mijenja na 8kkm filter goriva na 30kkm i nikad problema. Ali ako se ulje mijenja na 30kkm e to je onda druga stvar.

 

ovo se i kod mene pokazalo kao dobitna kombinacija, svakih 8000 km servis i u 180.000 km nikakvih problema. stalno sam od drugih slusao kako im lagune prave probleme ali su ih servisirali na 30tkm. na kraju kad sam je prodavao isplatilo mi se jer se par kupaca trgalo za nju kad su vidli druge u kakvom su stanju

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem zasto bas 8k km za promjenu ulja?! Koja je razlika u odnosu na 10k km?!

8 ili 10 isti k...., bitno da nije 20 ili 30 kao sto je tvornicka preporuka... smiley-rolleyes005.gif

Link to comment
Share on other sites

2.2 dCi sigurno ne troši 6l kombinirano, barem ne moj, a sve je na njoj ispravno. 205 kkm i nemam problema s intercoolerom, letećim, turbinom,diznama. Ulje se mijenja na 8kkm filter goriva na 30kkm i nikad problema. Ali ako se ulje mijenja na 30kkm e to je onda druga stvar.

Ovi problemi kod mene su samo stvar loseg odrzavanja, Servis svakih 15 000 i tu i zamo cak i 20 000 (starci moji... "ma netreba mu jos servis" i slicni komentari).

 

Sad cemo vidjet kako ce mene sluziti jer mojima vise netreba, a nemoze se prodat za neke pare.

 

Sto se tice potrosnje mozda sam ja nesto opako zabrijo. Ipak je to bilo skoro prije 10 godina.... Vidjet cemo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne razumijem zasto bas 8k km za promjenu ulja?! Koja je razlika u odnosu na 10k km?!

8 ili 10 isti k...., bitno da nije 20 ili 30 kao sto je tvornicka preporuka... smiley-rolleyes005.gif

zato sto mi je to jednom godisnje...

Link to comment
Share on other sites

8-10 kkm, svejedno. Glavno da je jednom godišnje i da je ulje 5W40 nekog renomiranog proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.