Jump to content

Neradi klima megane ph2


ivica38

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,imam problem sa klimom,naime klima je dva puta punjena,mjenjan je presostat novi i nakon svakog punjenja(550 g plina) klima radi cca 14 dana prestane hladiti,odem kod majstora,on poništi grešku koja pokazuje da nema plina i opet radi 14 dana i stane.Sad mi majstor savjetuje da bi promjenio sve žice i konektore koje su od klime,jer kaže da negdje izgubi spoj i zato se kompresor ugasi i prijavljuje grešku.Radi se o megane sedane 2007 godina 1.4  16V.Dali jenetko imao sličan problem.P.S.klima,kaže majstor, nepušta nigdje.

Link to comment
Share on other sites

Imao isti problem samo klima je prestala raditi u zimi.svako proljeće su poništavali grešku i sve je radilo do sljedeće zime i tako dok nakon 5 g. nisu zamjenili kompresor i od onda radi.pisao samo o tome detaljno na ovom forumu pa potraži. inače pisao je netko o tom problemu s kompresorima na meganima tih godišta(promjena softvera zbog zapaljenja kompresora).naravno u Renaultu o tome nitko ni riječi al su barem nakon 5g. reklamacije to riješili.

Link to comment
Share on other sites

Da rješavali su to besplatno onima koji su išli na redovite servise u ovlaštenim. Bez obzira što bi prošla garancija

Link to comment
Share on other sites

Pročitao sam postove sa sličnim problemima,samo što ja moram rješavati na svoj trošak jer  auto nije servisiran u ovlaštenom.Pokušat ću prvo neka mi majstor pregleda ožičenje i konektore jer kao što piše u postovima,jako je osjetljiv komp.koji upravlja kompresorom,i svaki pad napona isključuje rad kompresora.Prvo ću krenut od jeftinije varijante,pa ako neide mijenjat kompresor.

Edited by ivica38
Link to comment
Share on other sites

Koji serijski broj ili oznaku kompresora klime trebam kupiti da radi,vi koji ste mjenjali kompresor.

Link to comment
Share on other sites

A probaj svakako otići u ovlašteni i natuknuti da si čuo da se to mijenja o njihovom trošku. Možda čak izboriš kakav popust, kulanzu ili slično. Treba pitati, a poslije sam odluči

Link to comment
Share on other sites

Dobro kažeš frenchkey,pokušat ću pitati u ovlaštenom,mada sumnjam bez servisne knjige,ali ništa me nekošta,bar da mi kažu koji tip kompresora moram staviti da klima neizbacuje.Meni radi cca 14 dana i stane,evo baš juče stala,sad odem kod majstora poništi mi grešku koja uvjek kaže da nema plina,i opet radi dva tjedna ili manje,ovisi.Već sam lud sa tom klimom,zato ga je prvi vlasnik i prodao meni sa 55000 km prijeđenih,a auto je 2007.Čovjek mi je u ovlaštenom rekao da je nešta rađeno na klimi 2009 godine.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa,imam problem sa klimom,naime klima je dva puta punjena,mjenjan je presostat novi i nakon svakog punjenja(550 g plina) klima radi cca 14 dana prestane hladiti,odem kod majstora,on poništi grešku koja pokazuje da nema plina i opet radi 14 dana i stane.Sad mi majstor savjetuje da bi promjenio sve žice i konektore koje su od klime,jer kaže da negdje izgubi spoj i zato se kompresor ugasi i prijavljuje grešku.Radi se o megane sedane 2007 godina 1.4  16V.Dali jenetko imao sličan problem.P.S.klima,kaže majstor, nepušta nigdje.

Ovo je dobar savjet,ako je presostat (tlačna sklopka) novi a kompresor normalno radi (hladi) treba provjeriti spojeve i instalaciju.

Link to comment
Share on other sites

pa budem prvo to napravio pa ću javit jel radi,samo čekam majstora dok dođe sa godišnjeg.

Link to comment
Share on other sites

Pročitao sam postove sa sličnim problemima,samo što ja moram rješavati na svoj trošak jer  auto nije servisiran u ovlaštenom.Pokušat ću prvo neka mi majstor pregleda ožičenje i konektore jer kao što piše u postovima,jako je osjetljiv komp.koji upravlja kompresorom,i svaki pad napona isključuje rad kompresora.Prvo ću krenut od jeftinije varijante,pa ako neide mijenjat kompresor.

Pa nisam ni ja servisirao auto kod ovlaštenog servisera osim prve dvije godine.Samo sam kad bi mi riknula klima išao Baotiću i prijavljivao kvar da bi na kraju promjenili kompresor i od tada radi normalno.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam prvu godinu servisiran je u Loziću u Osjeku,a kasnije nije,pitao sam u Cindriću o tome,da se mijenja kompresor u određenim serijama auta jer neradi klima,međutim oni kažu da im nije to poznato.Probat ću nazvati Zak iz Karlovca da vidim šta mi budu oni rekli.Ali čisto sumnjam jer kad je u pitanju reklamacija kod nas su jako teški,imam loša iskustva sa skuterom,i jedva su mi priznali garanciju,navodno taj dio (far)nepodliježe garanciji,da bi nakon mog poziva glavnom zastupniku za Hr garancija bila priznata,ali sam se naživcirao i namučio dok sam to dobio.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam prvu godinu servisiran je u Loziću u Osjeku,a kasnije nije,pitao sam u Cindriću o tome,da se mijenja kompresor u određenim serijama auta jer neradi klima,međutim oni kažu da im nije to poznato.Probat ću nazvati Zak iz Karlovca da vidim šta mi budu oni rekli.Ali čisto sumnjam jer kad je u pitanju reklamacija kod nas su jako teški,imam loša iskustva sa skuterom,i jedva su mi priznali garanciju,navodno taj dio (far)nepodliježe garanciji,da bi nakon mog poziva glavnom zastupniku za Hr garancija bila priznata,ali sam se naživcirao i namučio dok sam to dobio.

nađi negdje ako je bio opoziv, kopiraj nečiji slučaj u kojem je to pozitivno riješeno, zovi renault hrvatsku i izloži im problem, argumentirano, Oni sigurno znaju za to. Pusti ove pojedinačne servise što se prave grbavi

Link to comment
Share on other sites

Pokušat ću otić na više mjesta,možda netko i uvaži reklamaciju,a zvat ću i prvog vlasnika u Osjek da ga pitam dali je on šta radio po tom pitanju jer se u servisu vidi da je rađeno na klimi a auto je bio godinu ili dvije neznam točno starosti.

Link to comment
Share on other sites

Evo kaže mi majstor da bi trebao promjeniti konektor presostata,presostat sam mjenjao novi misleći da je on krivac,problem mi je nabaviti taj konektor,pa ako netko od vas sa foruma ima nekog frenda u ovlaštenom molio bih da mi naruči,može na p.m.pa ako bude potrebno da dam broj šasije.

Link to comment
Share on other sites

Probaj spojiti direktno bez konektora ako je pristupačno i moguće.

Link to comment
Share on other sites

Poslušaj ti šta ti kaže trigi. Kakav ovlašteni. Pa oni to sigurno nemaju, a ako i imaju oderat će te. Presostat je najobičniji ON/OFF kontakt . Ne prenosi nikakav signal da bi mu lošiji kontakt radio probleme. Svakako ga prvo sam prespoji sa dva komada žice, pa ćeš odma vidit jeli do konektora. Ako je tek onda idi u nabavu istog.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo čekam da mi odgovore iz ovlaštenog,tražili su da im pošaljem br.šasije pa budem vidio dali imaju,ako ne dat ću taj savjet majstoru da spoji direktno.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Evo da javim da sam rješio klimu,bila je greška u konektoru presostata,nisam mogao kupiti sam konektor jer u ovlaštenom su mi rekli da moram kupiti cijeli sklop ožičenja pa je majstor spojio direktno,izolirao žice i klima radi.Možda nekom pomogne.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je problema i s konektorom na samom kompresoru. Isto tako klima nije htjela raditi zbog lošeg spoja, da bi nakon brisanja greške uredno startala. Čisto da se zna ako nekom bude trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Eto hrpa korisnih savjeta,meni su pomogli hvala svima ,klima je rješena bez ijedne kune,sa dva komadića žice,a u ovlaštenom me strah i pomisliti šta bi sve nakalemili da moram platiti. :anbetung:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Bok,

 

Nisam na forumu uspio pronači odgovor na pitaje vezano uz klimu. Naime, danas sam saznao da mi klima uopće ne radi(upali se ona oznaka "AC", ali ne hladi), bio sam kod majstora i rekao je da nema plina, nakon toga sam otišao u Auto Šare(samo da napuni plin, a i nije skup :)), i onda sam se šokirao kada je rekao da nakon što je napunio (na 450grama samo da provjeri dali klima uopće radi) išao upaliti klimu, ona nije radila.

E sada mene zanima dali se kompresor pali i kada nema dovoljno plina(ispod 550grama), jel se NE čuje nikakav zvuk nakon što je upalim, niti se osjeti nešto na radu motora ?

Drugim rječima kako se ponaša auto kada ne radi kompresor klime, dali se javlja kakva greška na diagnostici ?

 

Hvala na odgovorima!

Edited by mlugaric
Link to comment
Share on other sites

Bok,

 

Nisam na forumu uspio pronači odgovor na pitaje vezano uz klimu. Naime, danas sam saznao da mi klima uopće ne radi(upali se ona oznaka "AC", ali ne hladi), bio sam kod majstora i rekao je da nema plina, nakon toga sam otišao u Auto Šare(samo da napuni plin, a i nije skup :)), i onda sam se šokirao kada je rekao da nakon što je napunio (na 450grama samo da provjeri dali klima uopće radi) išao upaliti klimu, ona nije radila.

E sada mene zanima dali se kompresor pali i kada nema dovoljno plina(ispod 550grama), jel se NE čuje nikakav zvuk nakon što je upalim, niti se osjeti nešto na radu motora ?

Drugim rječima kako se ponaša auto kada ne radi kompresor klime, dali se javlja kakva greška na diagnostici ?

 

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam kompresor se ne pali ako fali plina.

Sad ako ima plina a ne pali se treba pogledati žice do kompresora, a onda sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.