Jump to content

Neradi klima megane ph2


ivica38

Recommended Posts

a šta nije na ph2 bilo nekih problema sa startanjem kompresora nakon što se aktivira neka greška,moralo se clipom poništit i onda proradi...

Link to comment
Share on other sites

ja sam jučer punio svoju, bilo je ostalo 135 g plina i kompresor je palio

Link to comment
Share on other sites

kao što marky piše na Megane 2 phase 2 bilo je problema s tom nekom greškom. Ali mislim da se radilo o programskoj (softverskoj) grešci.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam kompresor se ne pali ako fali plina.

Sad ako ima plina a ne pali se treba pogledati žice do kompresora, a onda sve ostalo.

ima ili nema plina, kompresor se pali

kompresor nema veze s plinom

Link to comment
Share on other sites

Nije istina. Ako u sistemu nema plina kompresor se nepali. A sta se tice greske. To je koliko ja znam bilo samo na auto. klimama.

Link to comment
Share on other sites

Bok,

 

Nisam na forumu uspio pronači odgovor na pitaje vezano uz klimu. Naime, danas sam saznao da mi klima uopće ne radi(upali se ona oznaka "AC", ali ne hladi), bio sam kod majstora i rekao je da nema plina, nakon toga sam otišao u Auto Šare(samo da napuni plin, a i nije skup :)), i onda sam se šokirao kada je rekao da nakon što je napunio (na 450grama samo da provjeri dali klima uopće radi) išao upaliti klimu, ona nije radila.

E sada mene zanima dali se kompresor pali i kada nema dovoljno plina(ispod 550grama), jel se NE čuje nikakav zvuk nakon što je upalim, niti se osjeti nešto na radu motora ?

Drugim rječima kako se ponaša auto kada ne radi kompresor klime, dali se javlja kakva greška na diagnostici ?

 

Hvala na odgovorima!

ako ne riješiš imam ti ja doktora za klime... nema kaj ne složi  :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam svima na korisnim savjetima i mišljenjima. No muči me jedna stvar, dali se kompresori kvare tako lako, jel sam uvijek pazio da ga ne ganjam pod klimom, da ne palim klimu kada je tek upaljen(pogotovo po zimi, čuo sam da je to loše za kompresor ;)), ugasio prvo klimu pa auto,...itd ?

Edited by mlugaric
Link to comment
Share on other sites

U zimi se nece kompresor ni upalit ispod odredjene vanjske temp...jel +4C il tako nesto

kompresor se jedino neće upaliti ukoliko upališ klimu a on procjeni da nema potrebe hladiti

govorimo o automatskoj, npr vani je 15 c I ti palis klimu na nariktanih 22 c

neće se paliti kompresor jer nema potrebe hladiti,

automatska klima će riktati puhnje preko ventilatora odnosno topline motora

iz vlastitog iskustva sam I dalje uvjerenja da se kompresor pali neovisno o količini plina

sa prijašnjim autom mi se desilo da nije hladio a kompresor se palio I otišao sam na servis

napunio sam klimu I sve je bilo ok

Link to comment
Share on other sites

Nije istina. Ako u sistemu nema plina kompresor se nepali. A sta se tice greske. To je koliko ja znam bilo samo na auto. klimama.

Mislim da nije pravilo, kod mene je rucna klima pa su mi takodjer u servisu ponistavali gresku kad se je pojavila.
Link to comment
Share on other sites

kompresor se jedino neće upaliti ukoliko upališ klimu a on procjeni da nema potrebe hladiti

govorimo o automatskoj, npr vani je 15 c I ti palis klimu na nariktanih 22 c

neće se paliti kompresor jer nema potrebe hladiti,

automatska klima će riktati puhnje preko ventilatora odnosno topline motora

iz vlastitog iskustva sam I dalje uvjerenja da se kompresor pali neovisno o količini plina

sa prijašnjim autom mi se desilo da nije hladio a kompresor se palio I otišao sam na servis

napunio sam klimu I sve je bilo ok

 

Gle jos mi se nikad nije desilo, da pali kompresor a da nema plina(tocnije tlaka u sistemu), ljudi kad prodaju auto znaju u kilmu nadrukat zraka, samo da se kompresor pali, ali normalno, nehladi. Spojim ga na stroj, pokazuje da ima pritisak al nema nista plina. Ili ako ima jos malo plina u sistemu, pali kompresor ali nehladi dovoljno. Ja kad sam nedavno mjenjao motor, izvukao sam plin iz klime, i nije mi palio onda kompresor. Napunio klimu i sve radi normalno.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da kažem da opet imam problem s klimom,majstor spojio direktno na presostatu neke žice i klima radila,doduše morao je svako proljeće poništiti grešku i klima bi hladila sezonu,i tako je bilo 2 god,sada se ta greška neda izbrisati,plina ima,presostat je novi,kompresor radi 30 sec i ugasi se,ima li tko kakvog majstora tu u Zg koji je upoznat sa tim problemom,navodno da su ta godišta megana 2006 imali softwerskih problema sa kompresorima klime.Bio sam kod trojice majstora i nijedan nemože grešku poništiti.

Link to comment
Share on other sites

Danas probao upalit klimu. Sam se stisne ona AC tipka, right? Ne radi. Tojest ne hladi nist. Sam piri bezveze ko obicni vent. Di najbolje to rijesit u Slavoniji. Preporuke trebam

Link to comment
Share on other sites

Bok, imam megan sedan 2007 1.6 16V. Klima ne radi,,,vdrugi san vlasnik i receno mi je da je bila servisna akcija od strane renaulta te da je klima kompletno zamjenjena besplatno. Plina ima 550 g provjerio ali kompresor ne pali. Ima li tkoslike iz dislogsy ggdje jr presostat da provjerim ? Treba skidat prvi branik za doc do njega ?

Bok, imam megan sedan 2007 1.6 16V. Klima ne radi,,,vdrugi san vlasnik i receno mi je da je bila servisna akcija od strane renaulta te da je klima kompletno zamjenjena besplatno. Plina ima 550 g provjerio ali kompresor ne pali. Ima li tkoslike iz dislogsy ggdje jr presostat da provjerim ? Treba skidat prvi branik za doc do njega ?

Link to comment
Share on other sites

Kad punim klimu ima samo jedan konektor za spojit masinu? I nece mi stavit ulje u sistem? Dok se punio plin kraj desnog kotaca kad sam posvjrtlio vidio sam dim (plin) da izlazi dali je to normalno ? Plina nije falilo !

Link to comment
Share on other sites

Dali ima netko u istru, cujem da ima u labinu tko ima dijagnostiku za rsnaulta i da je dobar majstor u fusu?

Link to comment
Share on other sites

Da li netko zna gdje je tocno osigurac kompresora klime da pocnem od pocetka privjeru? Kraj baterije je kutija ali na kojoj je poziciji?

Link to comment
Share on other sites

odi kod nekoga tko ima neku univerzalnu dijagnostiku i poništi grešku i 99% da bude radilo nakon toga ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bio kod lika koji ima dijagnostiku za renola, znači bio je relej u banani, kaže da je promjenio relej i stavio jači i dodao neke diode, ne kužim se previše ali riješio je stvar. uzeo mi 700 kn, dao mi ispis iz dijagnostike pobrisao greške, imam grešku na signal senzora bregaste osovine, kaže kad je topal auto tu grešku nije ulovio, ali naj da će me to mučit u skoroj budućnosti.

nadam se da je nekome pomoglo.

mislim da je skidao bateriju, podizači stakla su mi išli mic po mic gore i dole, pa san ih sam naučio poziciju i sad rade. isto tako ukucao kod radija sva sreća prijašnji vlasnik ga zapisao =)

Link to comment
Share on other sites

ima samo jedan konektor za punit klimu, na visoki ili niski tlak nisam ga pohvatao točno, 550 grama valjda se krca unutra plina.rekao je da je bio slab spoj na pliči di je relej pa da je to popravio, sad mislim da je relej otišao zamjenio je drugi stavio te diode da se to više ne desi i uzeo pare=9 tko se kuži u elektroniku auta naj će znat što je napravio i naj nije toliko komplicirano tko se time bavi i kuži se u te stvari.

Link to comment
Share on other sites

evo taj relej mi je dao kao njega je zamjenio stavio jačeg i dodao diode. ako se tko kuži volio bih da mi objasni šta se tu radilo onako laički, jači relej diode zašto ? ZAŠTO TVORNIČKI NE BI RADIO? NE KUŽIM SE PA PITAM =)caps lock isprike =)

post-15716-0-54895900-1432841182_thumb.j

Edited by mpriteh
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.