Jump to content

Laguna dci kupnja


TheCar

Recommended Posts

kad se pocne kvariti požališ

sta si kupio dizelaša sta troši 6-7 litara nafte

onda biš rađe imao benzinca sta troši 10 litara

samo da nemaš problema

Link to comment
Share on other sites

Slazem se. Na tim starim "drljama" potrosnja je najmanje sto bi se trebalo gledati. Gledao sam benzince i stvarno su jeftini i moze se naci s 'malo' km. Lakse se to provjeri ako nije uvoz i 5. vlasnik.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno kako kod nas ima malo Laguna ovakve crvene boje, ili bijele...ne sjecam se kad sam na cesti vidio crvenu Lagunu, ili bijelu... :blush:

Link to comment
Share on other sites

Ja san ponosni vlasnik Lagune već 6 godina (prije toga 4 god san vozija Lagunu 1), nikakvih problema sa elektronikom nisan ima, mana joj je EGR ventil koji triba svako 20-tak tisuća očistit i to je to, ne žalin niti malo. Ulje i filter 300 kn svakih 10 000 km. Na autoputu pri 140 km/h troši prosjećno 5.8 litara, van gradska 4.9 litara i grada od 8 do 9 litara, pa eto vam sad benzinci.

Svak svog konja hvali.

Link to comment
Share on other sites

Kupnja polovnog je jedna velika lutrija, pogotovo ovdje kod nas gdje nema mogućnosti praćenja auta, mislim na servise i na kilometražu... Ja kada sam kupovao svoju lagunu, sve sam išao u CVH provjeriti kilometražu, nije neki savjet, ali recimo ja sam naišao na jednu na kojoj je bilo skinuto 100 000 kilometara. Bila mi je odmah čudna, imala je 120kkm a na leru je stajala i kapala čađu iz auspuha... Isto tako sam vidio i jednu u salonu koja je imala "uredno" ispunjenu servisnu, sa istim potpisima i istom kemijskom... ali su datumi uredno bili posloženi sa godinu i malo više razmaka između servisa... :bullshit:

Link to comment
Share on other sites

Ne zato sto ja prodajem,ali od svih Laguna Grandtour trenutno na njuskalu ova je svemir za sve ostale

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-grandtour-2.2-dci-oglas-8774767

Stvarna kilometraza, puna oprema, servisi radjeni na 10k km, Ledice na pozicijama, straznjim stop lampama, unutrasnjost,tablica... zapravo netrebam vise drobiti sve se moze provjeriti i uvjeriti se...auto se ne prodaje preko njuskala ili preko telefona nego oci u oci

S ovim autom si miran sljedecih 10g. ako ga nastavis odrzavati kao ja do sad.

Ako ti je stvarna kilometraža,zašto zamagljuješ reg. pločice na slikama u oglasu?Preko pločica se može u stanici za tehnički provjeriti kilometraža.Osobno preskačem takve oglase.

Link to comment
Share on other sites

Zato da izbjegnem shuftere poput tebe, oglas sluzi samo za kontakt, a automobil se kupuje oci u oci sa vlasnikom.Odrezi mi jaja ako bilosto lazem u vezi auta koji prodajem, vozi ga kojem god hoces mehanicaru na provjeru, a sto se tice provjere u STP  treba ti i knjizica vozila, i 30-ak kn, nitko ne daje podatke bez toga

Link to comment
Share on other sites

Za provjeru kilometraže ne treba knjižica vozila nego osobna, 30 kn i registracija vozila.

 

Ja također ne razumijem čemu skrivanje registracije ako se prodaje auto bez skrivenih namjera?

Link to comment
Share on other sites

Čovjek želi PRIVATNOST i ništa drugo. Ja bih isto prekrio pločice da prodajem auto jer ne želim da kojekakvi šverceri i mutikaše kopaju preko svojih jataka po mojim osobnim podacima. Ako te šta zanima, imaš broj izvoli lijepo nazvati.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

sretno s kupnjom. ja sam proveo 5 dugih mjeseci tražeći solidan auto. kao i svi ograničenje financijama je predstavljalo najveći problem. neznam ni sam koliko sam novca i vremena potrošio tražeći i obilazeći aute s oglasa. na kraju sam se odlučio na megana grandtour 1.5dci. kod kupnje su bila dva uvjeta, karavan i diesel. na kraju sam kupio auto kilometar od stana. za sada sam zadovoljan autom i to poprilično, no morao sam negdje napravit kompromis pa tako megane ima oštećenja na krovu i haubi od leda, ne velika ali dosta sitnih ulegnuća.  no ono što sam htio reći je da ogloasi na njuškalu i ostalim stranicama su  :buck: , gledaš slike i sve super, dođeš vidjet auto i skužiš da su slike napravljene kad je auto kupljen prije 5 godina i neodgovaraju stvarnom stanju. isto tako jako puno njih piše da je izmjenilo sve i svašta na autu samo da privuku potencijalnog kupca, ali od toga ništa. treba strpljenja i živaca pa će se nešto već naći. mislim da je bitnije gledat općenito stanje auta više nego kilometre.

Link to comment
Share on other sites

Tocno tako!

Npr. osobno ja bih radje kupio auto koji ima relativno puno km i napravio ih  je po otvorenoj cesti ili autocesti, nego onaj koji ima malo km koji su napravljeni u gradskoj voznji.

Naravno uz uvjet da je ulje i filter mijenjano redovito...

Link to comment
Share on other sites

Zato da izbjegnem shuftere poput tebe, oglas sluzi samo za kontakt, a automobil se kupuje oci u oci sa vlasnikom.Odrezi mi jaja ako bilosto lazem u vezi auta koji prodajem, vozi ga kojem god hoces mehanicaru na provjeru, a sto se tice provjere u STP  treba ti i knjizica vozila, i 30-ak kn, nitko ne daje podatke bez toga

Sorry ako te je uvrijedila moja konstatacija u vezi sa skrivanjem pločica.Ja ti već neko vrijeme tražim veći auto jer mi se povećala obitelj i na Njuškalu šaraju pločice(uglavnom) oni koji nešto skrivaju.Ti imaš neke druge razloge zašto to činiš i ja to poštujem,ali bih svejedno preskočio oglas sa skrivenim pločicama zbog svog iskustva.Što se tiće STP-a i saznanja o kilometraži:svijet je mali i uvijek netko nekoga pozna!

Link to comment
Share on other sites

Nisam sve rekao što sam mislio u zadnjem postu.Svi koji su tražili auto preko oglasnika znaju kakva je to robija.Muljatora koliko god hoćeš.Victor spominje privatnost,mutikaše i jatake.Privatnosti smo se svi odrekli još davno,točnije,negdje s kompjuterizacijom društva,a mutikaša ima puno više među onima koji žele prevarom zaraditi lak i brz novac preprodajom svega i svačega,pa tako i auta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.