Jump to content

Laguna podizač


usrmaatre

Recommended Posts

Nevezano za senzor, a da ne otvaram drugi "topic". Nešto sam radio na stražnjim podizačima stakala i sad više neće da mi rade, odnosno prekidačem kod vozača stakla mogu dignuti i spustit, ali stražnji prekidači ne rade kako bi trebali, ondosno desno stražnje staklo se može samo spustiti, a lijevo samo dignuti, a i tada radi isprekidano. Što mi je činiti (stražnji podizači su impulsni).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    22

  • frenchkey

    12

  • Smuchac

    6

  • DraganST

    6

podigni skroz i drži prekidač 5-6 sekundi. Spusti skroz i opet drži 5-6 sekundi. 

Link to comment
Share on other sites

Trebaš ih reprogramirati, tj. naučiti da znaju gdje je kraj a gdje početak. Neznam kak je na laguni ali kod većine auta držiš od 3-5 sec prekidač u krajnjem donjem pa onda digneš staklo i tako u gornjem. Na Meganu je dovoljno samo to obavit na gornjoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Rade na prekidaču koji se nalazi kod vozača normalno, ali na onim prekidačima nazad jednostavno neće. Lijevo staklo se hoće samo spustiti. Ako pritisnem tipku u položaju za dizanje saklo se i dalje spušta.

Link to comment
Share on other sites

podigni skroz i drži prekidač 5-6 sekundi. Spusti skroz i opet drži 5-6 sekundi.

meni je to proradilo kada se na svakom od prozora,prozor dovede do kraja da bude zatvoren,držiš prekidač kao da bi ga još zatvorio 3-5 sec i to je to :)

Rade na prekidaču koji se nalazi kod vozača normalno, ali na onim prekidačima nazad jednostavno neće. Lijevo staklo se hoće samo spustiti. Ako pritisnem tipku u položaju za dizanje saklo se i dalje spušta.

..sve mi to miriše da ti jedna do tih 5 žica koje idu u konektor motora nema kontakt....možda da malo prodrmaš kontakte konektora motora

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Ili je sami prekidač otišao, ali opet desni podizač uvijek spušta prozor uključio ja podizanje , ili spuštanje. Ovaj kod vozača radi normalno.

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za senzor, a da ne otvaram drugi "topic". Nešto sam radio na stražnjim podizačima stakala i sad više neće da mi rade, odnosno prekidačem kod vozača stakla mogu dignuti i spustit, ali stražnji prekidači ne rade kako bi trebali, ondosno desno stražnje staklo se može samo spustiti, a lijevo samo dignuti, a i tada radi isprekidano. Što mi je činiti (stražnji podizači su impulsni).

Ako si skidao sam prekidač, možda kod ponovnog spajanja si zamjenio žice.

To bi mi bilo logično pošto ti prednja komanda radi a opet može bit greška u samom prekidaču, makar sumnjam da su 

oba zadnja riknula istovremeno

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, ali znam da na prednjim prekidačima sve radi uredno, a na stražnjim sve pobrkano. Pritisneš prekidač za podizanje, a prozor se spušta, također neće da radi automatski već je potrebno držati prekidač.

Link to comment
Share on other sites

Ima li Dragan koju ideju?

 

Nažalost ništa pametno. Sve skupa kako si opisao da ti sada radi je vrlo čudno. Da ti neradi na zadnjim i prednjim bilo bi jasnije, ali ako radi na prednjima a zadnjima ne to mi je skroz čudno, pogotovo kad gledam elektro shemu. Na njoj je prikazano da su prednji i zadnji spojeni paralelno tako da bi moralo i sa jednima i drugima da to radi. Evo ti u prilogu shema zadnjih prozora.

 

0201.pdf

 

Pozicije na shemi su:

 

201 - motor zadnjeg desnog prozora,

202 - motor zadnjeg livog prozora,

130 - prekidač na zadnjim desnim vratima,

131 - prekidač na zadnjim lijevim vratima,

1171 - dupli prekidač na vozačevim vratima za zadnja stakla,

 

Pretpostavljam da si samo otkačio konektore na zadnjim prozorima i samo ih vratio tako da mislim da nisi mogao žice krivo spojiti. Konektore nisi mogao krivo okrenuti jer je konektor takav da se može priključiti samo u jednom položaju. 

 

Pokušaj napraviti ono šta ti je rekao DamaDama u postu br. 37. Pošto ti desni može samo doli, sa prednjim prekidačem ga spusti doli skroz do kraja i onda sa stražnjim pritisni spuštanje i zadrži par sekundi. Lijevi ti može samo prema gore pa njega sa prednjim zatvori do kraja i onda na stražnjem stisni zatvaranje i zadrži par sekundi.

 

Inače kada prozor radi isprekidano to je znak da ga treba reprogamirati.

 

Evo, nažalost ništa konkretno, ali pokušaj.

Sretno.

Link to comment
Share on other sites

Da je otišao elektronika impulsnog prekidača (dio koji se nalazi na motoru podizača) podizač vjerojatno ne bi radio kad bi ga pokušao podignuti, ili spustiti s vozačevog prekidača. Ja sam zalemio diode umjesto žarulja na prekidače stražnjih prozora i vjerojatno sam nešto krivo spojio. Probao sam skinuti prekidač s drugi vrata, ali on nije radio. Kad sam spojio prekidač do vozača ispočetka ni on nije htio podignuti, ili spustiti prozor. Nakon odspajanja akumulatora taj prekidač je proradio, ali stražnji ne radi. Jel moguće da je otišlo nešto na UCH, ili ga treba dodatno programirati (podizanje prozora ide preko multipleks mreže).

Link to comment
Share on other sites

Da je riknila elektronika onda nebi nikako radio. Očito si sa tim ledicama nešto zeznija. On već ima montirane neke diode na pločici elektronike (vide se i na shemi), pa si vjerojatno nešto sa svojim ledicama zblesio. 

Prijedlog:

Rasvjeta prekidača se napaja odvojeno od motora, izvadi osigurač F6 od 20 A pa onda vidi dali rade prozori.

Osigurač se nalazi na UCH jedinici i prikazan je sa simbolom STOP (vidi sliku u prilogu).

 

UCH.pdf

Link to comment
Share on other sites

To sam i mislio napraviti, hvala na prijedlogu. Javit ću se kad probam. P.S. Vidio sam te ledice na prekidačima i usput naručio jedan prekidač na ebay-u, nije bio skup.

Link to comment
Share on other sites

@  usrmaatre: Koji ti je gušt upast u temu gdje laguna dCi ne pali i trkeljat o podizaču? Ne kontam te pa sam odvojio postove u dvje teme i zamolio bih te da ubuduće ne trpaš kruške s jabukama jer si napravio kaos u temi bez potrebe, NHF.   :dobroje:

 

Nadalje, napisao si da si "nešto" radio i sad nemaš pojma ni šta si radio ni šta treba napraviti. Malo pojasni šta se dešava i zbog čega se desilo. ;)

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Smušac nemoj se ljutiti, da sam znao da će ovako ispasti otvorio bi posebnu temu. Napisao sam što sam radio i dragan mi je dao savjet,  usput sam dami pokušao objasniti gdje se nalazi taj senzor radilice.

 

Strog i pravedan to se traži.

Link to comment
Share on other sites

Ne znaš ti što to bude kad se ja ljutim. :zubo: I nije Š nego Ć.

 

Ajd baš napiši šta si čačkao mečku da i ja vidim,baš sam neki dan imao krvavu bitku s podizačima i instalacijom podizača. :)

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Frenč,polako ali sigurno prelaziš granice ukusa dobre i kvalitetne zajebancije koja mi kao takva ne smeta,naprotiv,podrzavam je. Eto,da ne bude da ti nisam reko. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Lemio sam ledice umjesto klasičnih žarulja u podizaču. Očito sam nešto krivo zalemio.

Nema efekta dragane, sad radi spuštanje s vozačevog prekidača, ali ne radi podizanje. S stažnjeg podizača radi podizanje, ali ne radi spuštanje (lijeva strana), a na desnoj obrnuto. Da probam odlemiti sve ledice? Čudi me to što je sve radilo i prestalo raditi kad sam zalemio nove ledice jer su mi stare prestale raditi.

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Najbolje bi bilo da se vratiš na "Square One", skini ledice, pazi na ostatke lema, moguće je da si kada si lemio da se lem zavukao tamo gdje ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da će tako i biti. Nadam se samo da nisam što od elektronike pokvario. Opet se tješim jer je dragan napisao da ako je nešto otišlo prozori uopće ne bi radili.

Link to comment
Share on other sites

Lemio sam ledice umjesto klasičnih žarulja u podizaču. Očito sam nešto krivo zalemio.

Nema efekta dragane, sad radi spuštanje s vozačevog prekidača, ali ne radi podizanje. S stažnjeg podizača radi podizanje, ali ne radi spuštanje (lijeva strana), a na desnoj obrnuto. Da probam odlemiti sve ledice? Čudi me to što je sve radilo i prestalo raditi kad sam zalemio nove ledice jer su mi stare prestale raditi.

vjerojatno si sve dobro spojio,no ipak da te pitam,..jesi stavio ledice iste snage kao i stare?

dobro si okrenuo polaritet?

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako. Da je riknila elektronika podizača on bi bio mrtav.

Jedino ostaje da napraviš ovo šta je reka dre_magnus. Pogledaj dobro, negdi ti je uteka lem i nešto kratko spojio.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.