Jump to content

Laguna podizač


usrmaatre

Recommended Posts

Sve je dobro spojeno, odnosno sve je to već radilo. Problem je nastao kada je ledica na stražnjem lijevom prekidaču prozora prestala svijetliti (vjerojatno je i prije nešto bilo u kratkom spoju jer ledice nisu poznate po tome da brzo odlaze). Ja sam išao zalemiti drugu i onda se dogodilo ono o čemu sam pisao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    22

  • frenchkey

    12

  • Smuchac

    6

  • DraganST

    6

Sutra ću odlemiti sve ledice i provjeriti ostale lemove.

vjerojatno si sve dobro spojio,no ipak da te pitam,..jesi stavio ledice iste snage kao i stare?

dobro si okrenuo polaritet?

Ledice su iste, a kad se krivo spoje onda ne svijetle.

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Neznam di si sve mijenjao ledice, ali ako se radi samo o prekidačima na zadnjim vratima, e onda odspoji konektor na tim prekidačima i probaj onda otvarati i zatvarati sa prekidača na vozačevim vratima. Ako radi, tada ćeš znati da je problem u zadnjim prekidačima.

Link to comment
Share on other sites

Ledice su iste, a kad se krivo spoje onda ne svijetle.

..jedino još što mi pada na pamet, ima li tvoja laguna zaštitu za djecu,tj.prekidač koji prekida podizanje prozora na oba zadnja vrata,možda je kvaka u tom prekidaču?

Link to comment
Share on other sites

To sam i napravio, ali izgleda da zadnji podizači neće da rade ako zadnji prekidači nisu spojeni, znači zadnji prekidači moraju biti spojeni da bi oni kod vozača radili. Ledice sam stavio u sve prekidače, stražnje i prednje.

..jedino još što mi pada na pamet, ima li tvoja laguna zaštitu za djecu,tj.prekidač koji prekida podizanje prozora na oba zadnja vrata,možda je kvaka u tom prekidaču?

Ima taj prekidač i u njega sam stavio ledicu, ali on uredno radi. Isto tako kad ga odspojim ništa se ne događa.

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Sutra ću odlemiti sve ledice vezane za podizače i dobro pregledati lemove.

Link to comment
Share on other sites

Raskopaj vrata,spoji motor a prekidac nemoj. Nabavi ispitivac za 12v. Spoji masu na vodilicu podizaca i kreni ispitivacem dirat kontakte u konektoru na koji ide prekidac. Masa je masa a kad dirnes prave kontakte,prozor ce se dizat ili spustat. Tako ces znat jeli sve radi. Vrlo lako moras dovest u red samo prekidace popravkom ili kupovinom drugih. Neznam cemu zamjena ledica al eto...

Link to comment
Share on other sites

Nije radilo osvjetljenje jednog prekidača pa sam htio zamjeniti u svim prekidačima obične svjećice ledicama.

Link to comment
Share on other sites

Jesi napravio ovo šta sam ti reko?

 

P.S Ne štancaj postove bezveze. Napišeš neku misao u 22:16 pa drugu u 22:18 i tako sam sa sobom pričaš. Malo se upoznaj s opcijom edit ili napiši sve odjednom. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Moguća greška - dok si lemio možda si pregrijao kontakt i kućište prekidača se malo rastopilo i pomaklo

pa prilikom stiskanja gore-dole negdje nema kontakt.

Ako napraviš test ala Smuchac i to sve radi, samo te novi prekidači spašavaju

Link to comment
Share on other sites

Plocica po kojoj se lemi je stvarno krhka, lako moguce da je nesto tada poslo po zlu, a tipkala koja su gore nisam uspio naci vec sam rastavio jos jedan poluispravan prekidac i slozio jedan... Ako imas volje poprati malo vodove po plocici i multimetrom preispitaj slucaj pa ces znati da li je do prekidaca... Evo mozda ova shema pomogne nekako :)
Laguna 2 podizaci.pdf

Link to comment
Share on other sites

Moguća greška - dok si lemio možda si pregrijao kontakt i kućište prekidača se malo rastopilo i pomaklo

pa prilikom stiskanja gore-dole negdje nema kontakt.

Ako napraviš test ala Smuchac i to sve radi, samo te novi prekidači spašavaju

Već sam napisao da s vozačevih komandi sve uredno radi, dakle ako stražnji podizač radi kad ga uključim s vozačevog prekidača (spušta i diže, radi impulsno) onda sigurno nije do podizača. Probao sam i s zaključavanjem (ona funkcija kad prozori ostanu otvoreni pa se stisne tipka za zaključavanje na kartici te se isti zatvore) čak i to radi. Clip-om sam pregledao UCH i nema niti jedne greške na njemu. Kad odspojim jedan prekidač(desni) i taj isti prekidač premjestim umjesto lijevog, onda mi se stražnji lijevi prozor hoće samo dignuti (nije bitno dali sam tipku podignuo gore, ili sam je pritisnuo prema dolje). Kad taj isti prekidač premjestim na desna vrata (vratim ga tamo gdje je bio, a onaj lijevi odspojim) onda se prozor samo hoće samo spustiti. Naručio sam dva prekidača na ebay-u.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Pa tebi neko živi u autu i za..bava te!  :spex

Upravo tako.

Link to comment
Share on other sites

Suma sumarum,pojebao si prekidač/e i sad ili popravi ili kupuj novo. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Rješeno! Otišle 3 od 4 diode u vozačevom prekidaču stražnjih prozora.

Link to comment
Share on other sites

ne kužim, što će ti toliko dioda? zar ne ide samo jedna?

Btw, frend ima problema sa km satom od Lagune, ne vide se neki brojevi na disfplayu imaš kakav link ili tutorijal za popravak?

Link to comment
Share on other sites

Krivo si me razumio, nisu "otišle" LE Diode već poluvodičke diode (one koje u jednom smjeru provode struju, a u drugom ne), a one su onda uzrokovale to da prekidači ne rade kako treba. U svakom prekidaču "impulsnih" podizača nalaze se po 4 poluvodičke diode.

 

Nažalost nemam tutorijal za kilometar sat, možda "petak" ima. Mislim da je on imao problema s kilometar satom.

Link to comment
Share on other sites

Jok!

Nemam tutorial za tablu od Lagune

Ali imam broj od tipa u Splitu koji se bavi tablama!

EL KOD 098/211418 

Ulica Alojza Stepinca neki broj!

Link to comment
Share on other sites

Prekidač (dvostruki) na vozačevim vratima sam popravio koristeći diode s prekidača na stražnjim vratima. Prekidač na stražnjim vratima sam promijenio (kupio polovni na ebay-u). To mi je bilo najisplativije napraviti pošto je dvostruki prekidač na vozačevim vratima skuplji od jednostrukog na stražnjim vratima.

Link to comment
Share on other sites

imaš li onda ideju kako prepraviti obični podizač da postane impulsni? Preskup mi je ovaj s ebaya

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.