Jump to content

0.9 TCE info


Smuchac

Recommended Posts

A jel si ti vozio/posedovao Kiu kada je toliko hvalis?

Sto ne das na ceni prilikom kupovine, daces na redovnim servisima tokom 7 godina..

A mozda covek ne zeli da vozi nista izvan Evrope...

Vozim se svakodnevno u razlicitim modelima. Renault je stvarno po kvaliteti izrade iza njih.

Servisi nisu uopce skupi.

Link to comment
Share on other sites

nisu vraga skupi, najjeftiniji redovni servis za kiu soul je 1800kn i to u KR, u zg preko 2500kn... al dobro, je dizlo od 130ks, al nema ni prevelike razlike i na slabijima... i tako 7god dok imas garanciju :)

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče garancije za Renault velika POHVALA, a imam i par kia u blizini, servis i garancija im nije jača strana....više tamna strana

Link to comment
Share on other sites

Frend radi tamo. Redovni mali servis za kiu ceed je 1200 kn. Znači govorim iz prve ruke.

Link to comment
Share on other sites

nisu vraga skupi, najjeftiniji redovni servis za kiu soul je 1800kn i to u KR, u zg preko 2500kn... al dobro, je dizlo od 130ks, al nema ni prevelike razlike i na slabijima... i tako 7god dok imas garanciju :)

treba dobro se raspitati sto ulazi u tu garanciju od 7 godina? Mozda nakon 5 ide garancija samo na klipove i blok motora? Tako je bilo kod fiata kad su davali garanciju. Ljudi popusili reklamu
Link to comment
Share on other sites

Pa barem daju na nesto ako ne na sve iako nevjerujem. Ona produzena kod Renaulta je bila s**nje.

Link to comment
Share on other sites

Vozim se svakodnevno u razlicitim modelima. Renault je stvarno po kvaliteti izrade iza njih.

 

Posto se u slobodno vreme bavim auto novinarstvom, ne vozim se svakodnevno u razlicitim modelima, ali bar jednom nedeljno vozim razlicite modele, od Hyundai i10 do S klase. Renault ni po cemu u kvalitetu izrade nije iza juznokorejaca, naprotiv, jos uvek je ispred. Pocev od tehnickih resenja koje primenjuje, pa do zavrsne obrade. Hyundai i30 (serija 2) je nakon 15-ak hiljada km poceo da gubi srebrnu boju sa volana i primecuju se tragovi pohabanosti. Da ne pricam o izuzetno glupom tehnickom resenju Eco moda koji da bi iskljucio moras da ides u meni BC-a. Kada si u ECO modu, blokada je pomerena nanize (mislim da je oko 5000 rpm, ali nemojte me drzati za rec) i auto vuce kao da je 1.2, a ne 1.6 sa 124 ks. Kod Renaulta postoji dugme za to...

I da, servis za Kiu je preskup, bar u Srbiji. Oko 150 evra je za Cee'd 1.4 benzinac. Ja toliko ne platim za Lagunu 2.0 u koju staje gotovo 7 litara 5w30 ulja za motore sa FAP-om...

Link to comment
Share on other sites

Frend radi tamo. Redovni mali servis za kiu ceed je 1200 kn. Znači govorim iz prve ruke.

ok, ja ti kazem za soul dizel koju imamo doma sa prethodnim racunima, niti jedan ispod 1600kn i to u KR jer su najbolji i najjeftiniji...

i ne, renault nije iza kie po kvaliteti, definitivno... vozim i ja svakakve aute svakodnevno ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja ću ti Zrmi negirati da je produženo s**nje.....odlična je stvar naprotiv, naravno ne za čipane motore!

Link to comment
Share on other sites

Pojma nemas. Ako produzeno ukljucuje samo motor i mjenjac serem ti se u njega. I naravno da nije za chipane motore, nemoras se pravit pametan. Znam sto su mi sve nepriznavali i prije chipanje. Joj sto volim pametnjakovice.

Link to comment
Share on other sites

He he he he he he, samo to, ja kažem da nemam apsolutno nikakvih loših iskustava, sve što je trebalo, zamjenjeno u roku i bez prigovora!

 

E moj Zrmi...

 

Nemojmo se prepucavati, da ne idemo u glupe polemike :)

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

kod Kie ovisi garancija o kilometrima,....znači kod nekih stranaka nije 7g nego 5g,....itd......

no ok, čovjeku se sviđa 0,9 Captur, ako ne očekuje puno snage i da ide neznam kak,....nema razloga da mu ne odgovara taj motor i auto.

Link to comment
Share on other sites

I meni se to čini ok auto, više šminka nego auto!

 

pa šta nije bolja opcija clio 4 s 1.2t?

Link to comment
Share on other sites

I meni se to čini ok auto, više šminka nego auto!

 

pa šta nije bolja opcija clio 4 s 1.2t?

a to isto kao da tebe netko pita kaj ti nije bolji clio dci sa 6 brzina umjesto tvog  :beah:

Link to comment
Share on other sites

treba dobro se raspitati sto ulazi u tu garanciju od 7 godina? Mozda nakon 5 ide garancija samo na klipove i blok motora? Tako je bilo kod fiata kad su davali garanciju. Ljudi popusili reklamu

kod fiata ti je garancija 5 godina ili 500.000 km

na motor mjenjac sve sta je pod haubom.

ljudi neznaju citati

Link to comment
Share on other sites

kod fiata ti je garancija 5 godina ili 500.000 km

na motor mjenjac sve sta je pod haubom.

ljudi neznaju citati

nije to tako. Ispada ti nakon neke kilometraze a misli da je 100 tkm ide garancija samo na radilicu blok klipnjace i glavu motora. Sve pod uvjetom da si isao kod njih svih 500 tkm na servis. Da je ovako kako velis kome bi oni prodavali dijelove onog pod haubom? Svako bi isao tamo mijenjati ulje filtere i svjecice a garancija placa senzore,turbine dizne... nebi bas islo. Nakalemili bi se njima taksisti i firme koje puno km rade. Ovako nitko ih ne kupuje niti nece Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

kažem kako je

5 godina ili 500.000

sta se prije od toga ispuni.

servis si dužan napraviti jednom godišnje ili svakih 10.000 to je ono šta se trebaš pridržavati da bi priznali garanciju

a ti možeš ako hoceš raditi i 200.000 km godišnje

izracunaj koliko onda trebaš ici na servis i koliko je to love.

Hebe se njima za nekog tko ce natuci 300.000 km u 2 godine

ako dođe do toga da treba drugi motor dobit ce ga

ionako ga je platio kroz servise.

svi uvijek gledaju ono šta je servis dužan prema njima

nitko ne gleda šta je dužan prema servisu da bi ispunilo garanciju

to ti je isto kao da recimo kupiš amortizer garancija 2 godine

kakvu garanciju imaš na taj amortizer ukoliko ga sam ili

ti netko montira u garaži.

jednostavno garancije nema jer ga je ugradila nestrucna osoba

Link to comment
Share on other sites

Isto kao što je Golf najprodavaniji inače u Europi, a A3 je također tu negdje u vrhu, ispred Meganea, 308ice itd - ljudi vole da ih se dere i ne vole best buy :) Dok su 206 i 207 bili od Clia II i III skuplji 20% oni su držali to drugo mjesto iza Golfa :) Zvuči smiješno, ali živa istina.

Da, mora da je to razlog. :rotfl:

Edited by lagunaCoupev6
Link to comment
Share on other sites

Servis za Kiu je 1500 kn, nedavno sam se raspitivao za svoj auto onak usput, jer sam vidio akciju izmjena ulja za 350 kn, za moj ispada 900 kn. Sto je znatno jeftinije nek za Kiu ak cijene tako stoje. Nisam znao da su servisi tolko skupi za Koreance.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.