Jump to content

Da li bi itko chipao 1.4 16v 72kw?


Niko33

Recommended Posts

U ovom slučaju, ovo je po meni čisto bacanje para. Da se radi o 50 eura, pa OK, ali 200 je previše.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Niko33

    22

  • newbie

    7

  • Zrmi RS

    5

  • dolac

    4

U ovom slučaju, ovo je po meni čisto bacanje para. Da se radi o 50 eura, pa OK, ali 200 je previše.

Za 50 eura ne mozes nit poštene svijećice uzet,ali ajde svatko ima svoje mišljenje - poštujem.

Link to comment
Share on other sites

Jeste popljuvali čovjeka.Pa nek radi štp hoće ako ga to veseli.Više-manje svi mi ulupamo lovu na razne gluposti...

Link to comment
Share on other sites

Za 50 eura ne mozes nit poštene svijećice uzet,ali ajde svatko ima svoje mišljenje - poštujem.

 

Nezam za šta ti kupuješ svijećice, možda za space-shuttle, ali ja za 50 eura kupim 4 seta svjećica (Beru, Bosch, Eyquem) koje će odlično služiti do iduće redovne zamjene. :)

 

 

200eura za copy-paste remap atmosferca je previše novaca. A sa druge strane, možda su prioriteti krivo postavljeni. Možda čovjeku ne valjaju ni seleni, ni kugle, možda je ispuh negdje progorio. Sa 200eura se može napraviti solidna obnova ovjesa ili nečeg drugog (korisnog, i zaista osjetnog).

 

Naravno, svako neka sa svojim parama radi šta hoće :D

Link to comment
Share on other sites

@DarioGTI evo akd si vec kod izmjena svjecica u ovlastenim servisima za polota gti neki dna prijatelj mjenjao 800 kn 4 svjecice...ja sma na svom neki dan mjenajo neznam tocno koliko su kostale a neda mi se sada do auta vidjet na racunu ali mislim oko 65 kn komad (istina previse sastrane mislim da je netko napisao da dodu 19 kn ili tako nesto al jbg.a pod garancijom je)... tako da ono 200 eura za cipanje je zaista malo novaca (ako je ta copy paste mapa neka "brandirana")... ja sam pitao u gabreku za sedox kazu 2100 kn za tu mapu... s druge strane imas onaj chip box ili kao se to vec zove nemam pojma pa "cipas" auto sa 50 eura ... frend kupio to na ebay.u  za 50 eura za skodu roomster tdi 90, ali jbg.a na sluzbeni auto koji nije tvoj stavis tako nesto dok ti je na koristenju i kasnije skines :) i istina isao je bolje a isto trosio ali na svoj auto stavit tako nesto, ne hvala ni da je đabe...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Nezam za šta ti kupuješ svijećice, možda za space-shuttle, ali ja za 50 eura kupim 4 seta svjećica (Beru, Bosch, Eyquem) koje će odlično služiti do iduće redovne zamjene. :)

 

 

200eura za copy-paste remap atmosferca je previše novaca. A sa druge strane, možda su prioriteti krivo postavljeni. Možda čovjeku ne valjaju ni seleni, ni kugle, možda je ispuh negdje progorio. Sa 200eura se može napraviti solidna obnova ovjesa ili nečeg drugog (korisnog, i zaista osjetnog).

 

Naravno, svako neka sa svojim parama radi šta hoće :D

Ne kupujem za space-shuttle već kupujem malo kvalitetniju svijećicu NGK iridium IX po 120kn kom,a da ista na autu ne valja - tipa seleni,ispuh,kugle ili bilo sta drugo - mislim da nitko nije tolko lud da se baca na bilo kakvo chipanje ako mu auto nije u savrsenom stanju.Kao sto sam napisao,auto sam dobio full povoljno i prvo sto sam rijesio na njemu su bile gume,veliki servis,nove kočnice,stavio kn filter,nove bobine sve četiri,stavio i novi lonac protočni,ali mi je bio preglasan pa sam vratio original koji nije niti trul niti pregorio.Auto je ko bebica i zato mi nije zao dat 200 eura za copy paste mapu ako to znači da će mi auto još malo lakše prodisat.Uostalom da se neide u offtopic - pokrenuo sam raspravu s pitanjem da li je itko chipao taj motor da cujem utiske prije i kasnije - a ne o isplativosti - neisplativosti istog

Link to comment
Share on other sites

500 eura za moj Clio čini mi se puno, za tu lovu očekujem i mjerenje snage prije i poslije...

Link to comment
Share on other sites

500 eura za moj Clio čini mi se puno, za tu lovu očekujem i mjerenje snage prije i poslije...

Da,ali kod nekog drugog.

Link to comment
Share on other sites

500eura  za c/p mapu za NA je apsolutno puno previše, čak i da daju valjke prije i kasnije. Za TCE motore je 500eura već deblji iznos, iako se može proći i sa 300-350 do 400e. Za 500eura bi se vjerojatno mogla napraviti i custom mapa.

 

Čisto za usporedbu, u Smederevu se može napraviti remap (c/p) + 2x valjci za 80eura. Zimska akcija, firma BoboSport.

 

 

A ovo 120kn za svjećicu za najobičnijeg atmosferca neću ni komentirati... Nema svrhe.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam platio remap za turbaka 200 €....s pisanom garancijom na mapu i mogucim povratom na fabricku kad god hocu.... chiptronics.com

Link to comment
Share on other sites

Dario, samo usporedbe radi. Moja Laguna ne zeli raditi na plin kako treba na obicnim svjecicama. Na NGK7 LPG radi kao sat, ali svjecica kosta 160kn. I to sve jos puta 6. A atmosferac.

Link to comment
Share on other sites

Dario  -   A ovo 120kn za svjećicu za najobičnijeg atmosferca neću ni komentirati... Nema svrhe.

 

 

 

 

Ajde mi samo molim te iskreno reci da li si ikad probao razliku između obične i iridium svijećice?

 

Nemoj molim te vrijeđat ako neznaš razliku,malo mi je više kilometara i auta prošlo u životu.

Edited by Niko33
Link to comment
Share on other sites

Evo bez ikakvog vrijeđanja - najgori način za potrošit 200€. Svakako javi dojmove, odlična je tema!  :snazan:

Link to comment
Share on other sites

Evo bez ikakvog vrijeđanja - najgori način za potrošit 200€. Svakako javi dojmove, odlična je tema!  :snazan:

Normalno,zato sam i pokrenul temu. :D

 

Trebalo bi otvorit temu i stavit sticky na ono ko je chipal,koji auto,gdje i dojmove - bez drugih komentara - lakse bi se bilo odlucit ili ne za nekaj takvoga da vidis komentare iz prve ruke

Link to comment
Share on other sites

pa zar ne postoji vec takva tema?

 

ja sam na 1.4 16v koristio ngk bkr5ek, pa kad ih nisam vise mogao naci bkr6ez. poslednji put sam stavio brisk lpg. na svim svecicama je radio isto, bobine su jos original, motor za 14g presao 220.000km... mislim da taj motor ako je ispravan nije preosetljiv na svecice, mada svakako dobra svecica nije naodmet...

Link to comment
Share on other sites

Tuning odrađen,i više nego zadovoljan sam izvedenim.Sve skupa je trajalo cca 5h.Krivulja momenta skroz ispeglana,auto puno bolje vuče iz nižih okretaja.S time da mi je rečeno de se krajnji rezultat vidi kroz 200-300km kad si ecu posloži ostale parametre.Sve u svemu zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Tuning odrađen,i više nego zadovoljan sam izvedenim.Sve skupa je trajalo cca 5h.Krivulja momenta skroz ispeglana,auto puno bolje vuče iz nižih okretaja.S time da mi je rečeno de se krajnji rezultat vidi kroz 200-300km kad si ecu posloži ostale parametre.Sve u svemu zadovoljan.

 

Daj stavi grafikone prije i poslije...

Link to comment
Share on other sites

pa to da snimi ga malo po ubtzanjima recimo 20-100km/h... 70-120km/h i sl..

Link to comment
Share on other sites

Nije bil na valjcima,tak da nemam,mogu jedino snimit kak ide

kak onda znas da je krivulja momenta "ispeglana"? :??:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.