Jump to content

Clio 2 Krajnik,Gume..proklizavanje?


Dejan_Linjakovic

Recommended Posts

Evo promjenio gume sad je ok na pola puta sam :) otišo kod majstora pregledo ga na dizalicu digo i kaže da je otišo lijei Dokrajnik pa o sad idem mijenjat u petak :) javim se za vikend sa svježim izvještajem...pozdrav thx

Link to comment
Share on other sites

Pa da odkad sam stavio zimske kliže ko lud al sam ih stavio ranije nije još zahladilo niti je cesta bila masna :)već sam se 2 puta okreno za 360...katastrofa a guma dobra?? :) jel moguće da je do krajnika toliko!!

 

znači da prednje gume imaju jači grip od zadnjih. auto se u zavoju okrene kao šestar na papiru.

 

imam i ja 175/65R14 i imao sam full rasklimani lijevi krajnik prije 2god pa auto ni po ne znam kakvom snijegu nije bježao van sa zadnjim krajem.

 

ili su ti zadnje gume previše napumpane ili jednostavno ne love. ako ti je felga preširoka guma neće bočno lovit i auto će ti se zavrtit jer je bočnica prekruta. čest slučaj kod ljudi koji stave preširoku gumu s preniskim profilom. vidio sam tako ekipe koji su se zavrtili i po proljetnim temperaturama na suhom čistom asfaltu s puno gripa i to u totalno banalnim situacijama kada niti jedan auto ne bi izgubio grip.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.