Jump to content

Megane 2 zaključavanje - problem


marinho25

Recommended Posts

imam malo veci problem radi se o tome da mi citac uredno prepoznaje karticu , znaci pali normalno ali ne radi zaključavanje, vec prije nekih mjesec dana znalo je zastekati pa bi nakon par stiskanja gumba na kartici uredno zakljucao ali sad nazalost uopce vise ne mogu zaključati auto...e sad jedna stvar mi je sumnjiva zasto kad ubacim u bravu onaj pomocni kljucic i zakljucam ne cuje se onaj  klik i zakljucaju se samo vozaceva vrata (ona u kojima je brava) suvozaceva i bunker ostanu nezakljucani - jel to inace tako ili? ako nije inace tako to mi budi sumnju da je kartica okay a da je nesto drugo u pitanju..kartica je otvorena i kontakti do baterije su uredno zalemljeni , onako na oko sve je ok na kartici, i ono dugme unutar auta za zakljucavanje  radi i cuje se klik-normalno zakljuca- znaci nije u tome problem?! zna netko mozda?

hvala

nije mi bas lijepo spavati kad znam da mi je auto po noci otključan..

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Normalno je da sa ključem zaključaš samo vozačeva vrata. Možeš zaključati auto tako da zatvoriš sva vrata osim zadnjih. Kroz njih uđeš i pritiskom na gumb za zaključavanje zaključaš cijeli auto. Otključaš ga preko kartice ili ključem u bravu.

 

Ako ti na kartici radi otključavanje onda ti je na kartici otišao prekidač za zaključavanje. Karticu pažljivo otvoriš i dobar elektroničar ti promjeni prekidač. Sve skupa max 50kn.

Potraži po forumu dosta se pisalo o tome.

Link to comment
Share on other sites

Greska ti je iskljucivo u kartici. Ovo sto kazes za rez. kljuc je normalno da zakljuca/otkljuca samo vozaceva vrata. Ovo sto kazes da su ti na oko kontakti dobri, ne mora nista znaciti. Meni su tako na laguni bili na oko dobri, a dva od 4 spoja nisu uopce imali kontakt. Proguglaj malo kako zakljucati auto i izaci iz njega. Ima neka shema sa zadnjim vratima, tj. sjednes unutra, zakljucas na dugme, izadjes na zadnja vrata van, okrenes onaj jezicak u vratima u zakljucavanje i zalupis. Onda ulazis samo na vozaceva sa rez. kljucem dok ne rijesis karticu. 

 

Jesi probao sa drugom karticom ili jos banalnije pitanje, jesi probao zamjeniti bateriju?

Link to comment
Share on other sites

Ugrađeni ključ na kartici služi samo za otključavanje i zaključavanje vozačevih vratiju, da možeš ući u auto u slučaju da je auto zaključan a otišla ti je baterija ili akumulator.

 

To sam ja isto razmišljao tome kako zaključati auto, ako se nešto desi. Nisam probao, ali ja bi zaključao sva vrata iznutra na onom gumbu za zaključavanje, izašao van na vozačeva vrata i njih posebno zaključao s ključem. Iako nisam siguran ne obraćam pozornost na to dali se otvaranjem vozačevih vrata sve ostalo otključava.

Link to comment
Share on other sites

Ima neka shema sa zadnjim vratima, tj. sjednes unutra, zakljucas na dugme, izadjes na zadnja vrata van, okrenes onaj jezicak u vratima u zakljucavanje i zalupis. Onda ulazis samo na vozaceva sa rez. kljucem dok ne rijesis karticu. 

 

Jesi probao sa drugom karticom ili jos banalnije pitanje, jesi probao zamjeniti bateriju?

 

Ovo je vjerojatniji scenarij zaključavanja, kroz zadnja vrata.

 

Jedino je dobro pitanje, ukoliko ručno zaključaš vrata da li se otključaju sa karticom ili ih je potrebno otključati opet ručno iz unutrašnjosti nekako, jer ako se ne varam to je zabrava da dijete nemože iznutra otvoriti vrata slučajno...

Edited by Dino Cmrečnjak
Link to comment
Share on other sites

Normalno je da sa ključem zaključaš samo vozačeva vrata. Možeš zaključati auto tako da zatvoriš sva vrata osim zadnjih. Kroz njih uđeš i pritiskom na gumb za zaključavanje zaključaš cijeli auto. Otključaš ga preko kartice ili ključem u bravu.

 

Ako ti na kartici radi otključavanje onda ti je na kartici otišao prekidač za zaključavanje. Karticu pažljivo otvoriš i dobar elektroničar ti promjeni prekidač. Sve skupa max 50kn.

Potraži po forumu dosta se pisalo o tome.

 

 

kako mislis na zadnja vrata? mogu jedino kroz bunker - imam dvoja vrata..ali nisi me shvatio ili sam ja krivo napisao ne radi ni otkljucavanje ni zakljucavanje i primjetio sam sad (cijeli dan se zahebavam dokucit sta bi moglo bit)da mi se tipkom na otkljucavanje nakon jedno sto stiskanja auto zakljucao ...sve se nesto pobrkalo..

Link to comment
Share on other sites

100% ti je los spoj na mikroprekidacu. Pokusaj se zakljucati u autu i izaci na vozaceva vrata. Ako ne uspije, a imas impulsno zatvaranje stakala, onda zakljucaj izvana kroz otvoren prozor, pa zatvori prozor i izvuci ruku. Budi brz. :-)

Link to comment
Share on other sites

kako mislis na zadnja vrata? mogu jedino kroz bunker - imam dvoja vrata..ali nisi me shvatio ili sam ja krivo napisao ne radi ni otkljucavanje ni zakljucavanje i primjetio sam sad (cijeli dan se zahebavam dokucit sta bi moglo bit)da mi se tipkom na otkljucavanje nakon jedno sto stiskanja auto zakljucao ...sve se nesto pobrkalo..

 

Nisi napisao da ima 3 vrata pa nisam niti mogao znati. Da li radi otključavanje preko kartice bez problema? I da li radi sve bez problema sa drugom karticom?

Link to comment
Share on other sites

100% ti je los spoj na mikroprekidacu. Pokusaj se zakljucati u autu i izaci na vozaceva vrata. Ako ne uspije, a imas impulsno zatvaranje stakala, onda zakljucaj izvana kroz otvoren prozor, pa zatvori prozor i izvuci ruku. Budi brz. :-)

nemam impulsno nazalost , a ovo s vozacevim ne pali cim ih otvorim otključaju se suvozaceva...znaci mislis da je sigurno kartica u pitanju?

da napomenem samo da sam maloprije sjeo u auto i pritiskom na zaklucavanje na kartici (isto nakon jedno 50 puta) primjetio da mi se upalila lampica -sva četiri zmigavca zablinkala par puta ali se nista nije zakljucalo ni otkljucalo...

Link to comment
Share on other sites

Nisi napisao da ima 3 vrata pa nisam niti mogao znati. Da li radi otključavanje preko kartice bez problema? I da li radi sve bez problema sa drugom karticom?

nema problema na meni je da sve napisem da me bolje razumijete...nazalost nemam drugu karticu ...ne radi uopce otključavanje ni zakljucavanje to sam vec napisao nego mi je slucajno auto zakljucao nakon stiskanja otkljucavanja(na kartici) ( stiscem je nekih sto puta pa se nesto dogodi. ali ako uspije uglavnom sve pobrkano otkljucavanje-zakljuca , ili upali zatreperi onaj prekidac za sva cetiri zmigavca) ...nadam se da nisam naporan valjda ste me shvatili...i hvala vam decki na brzim odgovorima..

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

ostavi otvorena vozaceva vrata i zakljucaj iznutra i zatvori vozaceva i zakljucas s rezervnim kljucem

 

trebala bi sva vrata bit zakljucana

 

tak je barem kod mene

Link to comment
Share on other sites

ostavi otvorena vozaceva vrata i zakljucaj iznutra i zatvori vozaceva i zakljucas s rezervnim kljucem

 

trebala bi sva vrata bit zakljucana

 

tak je barem kod mene

ne pali mi nazalost ni to jer kad su otvorena vozaceva vrata i stisnem ono unutarnje dugme za zakljucavanje cuje se dva puta klik i ostane sve otkljucano-sto bi znacilo da ne mozes zakljucat ako su vrata otvorena...stvarno su ga zakomolicirali sta nisu mogli napravit bravu da s pomocnim kljucicem zakljucas cijeli auto...

a mikroprekidaci sigurno nisu otisli jer ne rade sva tri ni zakljucavanje ni otkljucavanje ni bunker..

Link to comment
Share on other sites

po nekakvom laickom razmisljanju dal je moguce da su se kontakti od zakljucavanja i otkljucavanje negdje dotakli pa zato radi zbrkano da zakljuca na otkljucavanje ( u onom slucaju nakon 100 pokusaja stiskanja bilo kojeg gumba na kartici) ili uopce ne radi??

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

ne pali mi nazalost ni to jer kad su otvorena vozaceva vrata i stisnem ono unutarnje dugme za zakljucavanje cuje se dva puta klik i ostane sve otkljucano-sto bi znacilo da ne mozes zakljucat ako su vrata otvorena...stvarno su ga zakomolicirali sta nisu mogli napravit bravu da s pomocnim kljucicem zakljucas cijeli auto...

a mikroprekidaci sigurno nisu otisli jer ne rade sva tri ni zakljucavanje ni otkljucavanje ni bunker..

evo ja sam sad bio vani i probao kod sebe i kod mene tak radi

ostavio otvorena vrata i stisnuo da ga zakljuca

i kad sam zatvorio i vozaceva i ona su bila zakljucanja

nisam cak morao ni kljucem zakljucavat

 

al dobro ja imam scenic 1

mozda su promijenili na 2

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam sad bio vani i probao kod sebe i kod mene tak radi

ostavio otvorena vrata i stisnuo da ga zakljuca

i kad sam zatvorio i vozaceva i ona su bila zakljucanja

nisam cak morao ni kljucem zakljucavat

 

al dobro ja imam scenic 1

mozda su promijenili na 2

hvala ti puno sto se trudis pomoc ali kod mene nazalost to ne funkcionira cim stisnem gumb za unutarnje zakljucavanje a vrata su otvorena brava ne zakljucava cuje se klik ali u prazno dok cim zatvorim vozaceva normalno zakljuca ali cim ih otvorim sve se opet otključa...s**nje....cak sam i probao otvorit bunker pa kroz njega stapom stisnut gumb:) ali ista stvar sva vrata moraju bit zatvorena inace ne funkcionira(ne zakljucava) unutarnja tipka za zakljucavanje..

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

nema na cemu

 

onda ne znam kak drukcije da ga zakljucas

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Pa ebo ga ti :D . otvori vozacev prozor, zatvori sva vrata, zakljucaj na dugme unutra kroz prozor, onda otkljucaj vozaca sa kljucicem, zatvori prozor, zakljucaj ponovo kljucicem i sve zakljucano. 

Link to comment
Share on other sites

Pa ebo ga ti :D . otvori vozacev prozor, zatvori sva vrata, zakljucaj na dugme unutra kroz prozor, onda otkljucaj vozaca sa kljucicem, zatvori prozor, zakljucaj ponovo kljucicem i sve zakljucano. 

skoro pa dobro cim sam procitao evo mislio sam ima smisla i zaletio se oi auta ali pusiona...otvorim prozor zakljucam iznutra kroz prozor ali cim otkljucam vozaceva s kljucicem (u biti cim otvoris ) otkljucaju se i suvozaceva...eto tako da ni to ne prolazi..a renaultu svaka cast pa da su me vise htjeli zaheb... nebi uspijeli..

svejedno ti puno hvala izgleda da je nemoguce zakljucati auto bez kartice..mozes ali prozor ostaje otvoren..

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Ako ništa ne radi preko kartice osim palenja, onda promijeni bateriju.

Jer je gotovo nemoguće da ne radi ni jedan od 3 gumba, osim ako kartica nije bila potopljena, ili doživjela kakvu havariju.

Link to comment
Share on other sites

Daj probaj otpojit akumulator i drzi ga jedno 15-tak minuta otpojenim i vrati ga nazad i onda probaj jel radi zakljucavanje. Resetirat ces kompjuter pa mozda pomogne. Iako negine ti nova baterija na kartici pod uvjetom da nije bilo kakve havarije na njoj. Jel nemas nekakvu trgovinu majke ti pa baterija je 20-30kn. Ja uzimao neki dan Panasonicove. MOgao si vec uzet 100 puta hehehe.

Link to comment
Share on other sites

Daj probaj otpojit akumulator i drzi ga jedno 15-tak minuta otpojenim i vrati ga nazad i onda probaj jel radi zakljucavanje. Resetirat ces kompjuter pa mozda pomogne. Iako negine ti nova baterija na kartici pod uvjetom da nije bilo kakve havarije na njoj. Jel nemas nekakvu trgovinu majke ti pa baterija je 20-30kn. Ja uzimao neki dan Panasonicove. MOgao si vec uzet 100 puta hehehe.

vec sam probao s akumulatorom i nista..ista stvar..a baterija- neznam pa da imam kvarat mozga to bi bilo prvo sta bi probao:)

 

Ako ništa ne radi preko kartice osim palenja, onda promijeni bateriju.

Jer je gotovo nemoguće da ne radi ni jedan od 3 gumba, osim ako kartica nije bila potopljena, ili doživjela kakvu havariju.

ne radi niti jedan baterija ok..ono sto sam napisao u par navrata mi je danas na tipku od otkljucavanja zaključalo auto:) - uglavnom jedna velika misterija ..i kartica nije vidjela vode nit je dozivjela havariju...stvarno neznam sta bi moglo bit ..

Link to comment
Share on other sites

Znaci nece niti s novom baterijom? Onda ti je kartica ispala negdje i treba ju neki dobar elektricar probat napravit. A mozda antene na autu nevaljaju.

Link to comment
Share on other sites

nije mi se dalo pozorno čitat,ali ako sam dobro skužio niti jedno dugme na kartici ti ne reagira...meni se slično dogodilo proljetos kad sam ušpricao pjenu za čišćenje ventilacije u ventilacione otvore ne mislići da će se kad degradira pretvoriti u tekućinu, idiotski jbg...uglavnom par kapi mi je kapnulo na spoju  :taz:  ventilacione cijevi koji je odmah iznad uch  i dospilo na UCH i instatnt nuspojava je bila ovo što se tebi sada događa...na sreću ništa nije skurilo,odmah sam ga skinuo i potrošio cijeli kontak sprej da ga očistim nakon toga je odmah sve proradilo...nalazi ti se sa lijeve strane iza prekidača za tempomat,esp,osvjetljenje kontrolne table i nivelacije farova...imaš cca 10-ak šarafa za skinuti i ne više od 5 konektora...nemoj zaboravit aku odpojit...pokušaj ga očistit i koristi samo kontakt sprej....

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da treba ponovo sinhronizirati karticu sa UCH jedinicom. Za ključ je procedura već opisana na forumu i radi, a za karticu svugdi kažu da je nemoguće osim odlaska kod ovlaštenog servisa. Međutim na engleskom forumu sam naletio na jedan post gdje tip tvrdi da je uspija sam sinhronizirat karticu i da mu od tada uredno radi (doduše on govori o kartici za Lagunu, ali je valjda isto i za Megana).

 

Ovo ti je njegov postupak:

1) Ubaci karticu u čitač, ali nemoj palit motor.

2) Pritisni i zadrži centralni botun za zaključavanje dok ne čuješ zvučni signal (beeeep).

3) Izvadi karticu i pritisni botun za zaključavanje na kartici.

4) Pritisni centralni botun za otključavanje.

 

On tvrdi da mu je gornja procedura upalila. Probaj i ti nemaš šta izgubit.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da treba ponovo sinhronizirati karticu sa UCH jedinicom. Za ključ je procedura već opisana na forumu i radi, a za karticu svugdi kažu da je nemoguće osim odlaska kod ovlaštenog servisa. Međutim na engleskom forumu sam naletio na jedan post gdje tip tvrdi da je uspija sam sinhronizirat karticu i da mu od tada uredno radi (doduše on govori o kartici za Lagunu, ali je valjda isto i za Megana).

 

Ovo ti je njegov postupak:

1) Ubaci karticu u čitač, ali nemoj palit motor.

2) Pritisni i zadrži centralni botun za zaključavanje dok ne čuješ zvučni signal (beeeep).

3) Izvadi karticu i pritisni botun za zaključavanje na kartici.

4) Pritisni centralni botun za otključavanje.

 

On tvrdi da mu je gornja procedura upalila. Probaj i ti nemaš šta izgubit.

evo upravo probao ali kad drzim centralni gumb ne cujem nikakav signal...bas cu malo procesljat youtube mozda ima kakav tutorial mozda je kod megana neka druga procedura...hvala ti puno

 

nije mi se dalo pozorno čitat,ali ako sam dobro skužio niti jedno dugme na kartici ti ne reagira...meni se slično dogodilo proljetos kad sam ušpricao pjenu za čišćenje ventilacije u ventilacione otvore ne mislići da će se kad degradira pretvoriti u tekućinu, idiotski jbg...uglavnom par kapi mi je kapnulo na spoju  :taz:  ventilacione cijevi koji je odmah iznad uch  i dospilo na UCH i instatnt nuspojava je bila ovo što se tebi sada događa...na sreću ništa nije skurilo,odmah sam ga skinuo i potrošio cijeli kontak sprej da ga očistim nakon toga je odmah sve proradilo...nalazi ti se sa lijeve strane iza prekidača za tempomat,esp,osvjetljenje kontrolne table i nivelacije farova...imaš cca 10-ak šarafa za skinuti i ne više od 5 konektora...nemoj zaboravit aku odpojit...pokušaj ga očistit i koristi samo kontakt sprej....

da citao sam vec tvoju temu kopajuci po forumu..vidio sam da si imao problem ali ja nisam nista spricao po ventilacionim otvorima i sl. ...ali mi ne gine kupit kontakt sprej pa probat svejedno ocistit...hvala ti probat cu pa javim kako je proslo jer evo za sad nista ne pali...

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.