Jump to content

Propalo mi kvacilo


6612

Recommended Posts

128000km je velika km ako je kvacilo prvo. Neznam sto ljudi ocekuju da ono traje vjecno. Jbtr meni na sportu je trajalo 40 000 kad sam se ostrije vozio. Jedino si provjeri cijenu istog. Malo je to preskupo.

Link to comment
Share on other sites

Mijenjali frendu na scenicu 1.9 dci 2006.god.96 kw,auto ima 105000 km,zamajac se raspao,novi kuplung set+zamajac,tako da mislim da nema pravila koliko ce trajati zamajac.

Link to comment
Share on other sites

Majstor rastavio, otisao mi je cilindar u korpi (onaj skuplji; cca. 1400 kn). Zamjenit cu i lamelu. Veli da mi zamasnjak proklizava (?) i vidim da bi ga htio promijeniti... Obzirom da je to dio koji kosta 6.000 kn, trenutno nije opcija da se mjenja. Sa druge strane, zanima me da li je moguce da je on u banani u autu koji je presao 128tkm i kako uopce do toga dodje? Mozda bi me htio malo preveslati, ali ne mogu komentirati jer ne znam (a i covjek je koliko sam cuo sa te strane ok, dobar frend mi ga je preporucio). Uglavnom brine me, a para niotkud. Ima li netko iskustva? U kakav rizik se upustam ako je covjek upravu?

 

Ako je čovjek u pravu, od strganog zamašnjaka možeš očekivati zeznute i skupe kvarove na mehanici pogotovo na mjenjaču. A ako se odlučiš promijenit ga kasnije, onda ti opet mora mjenjač i kvačilo dolje što je opet 600-1,000kn samo za ruke bez dijelova jer je to posao koji se skoro cijeli dan radi. Osobno ne bi odgađao izmjenu zamašnjaka.

 

Vidi da staviš jednomaseni zamašnjak koji je puno jeftiniji, baš ima aktualna tema o tome na forumu. Zamijeni i cijeli komplet kvačila. Skupi lovu, stisni zube i proći će :D  Ali auto će biti kako treba još dugo ;)

 

Inače koliko znam te stvari odlaze zbog vožnje na preniskim okretajima i prenaglih kretanja s mjesta.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Za lagunu 2.2 dCi (110 kw) potisni ležaj bio je 720 kn tako da mi je 1400 kn malo pretjerano (dvostruko skuplje). Ne znam što znači termin "proklizava zamašnjak" pošto isti ne može proklizavati, odnosno on i kad je potpuno novi mora imati određeni pomak između dvije mase. Bitno je samo da ti pomaci (radijalni i aksijalni) ne budu izvan tolerancije (pretjerani). Nisam siguran dali postoji 4p kit od Valea za Espace s tim motorom, jer bi to bilo najjeftinije rješenje.

Link to comment
Share on other sites

istina...cijene su malo napuhane, ali bože moj... zato je pametno raspitati se na par mjesta pa saznati odgovor.

Link to comment
Share on other sites

128000km je velika km ako je kvacilo prvo. Neznam sto ljudi ocekuju da ono traje vjecno. Jbtr meni na sportu je trajalo 40 000 kad sam se ostrije vozio. Jedino si provjeri cijenu istog. Malo je to preskupo.

 

 

 

Ovisi o uvjetima voznje...kod mene je 150 000 Km i jos imam originalno kvacilo, cak nema ni naznaka da je pri kraju.

Link to comment
Share on other sites

Ovisi o uvjetima voznje...kod mene je 150 000 Km i jos imam originalno kvacilo, cak nema ni naznaka da je pri kraju.

slažem se sa kolegom, ovisi o uvjetima vožnje.

veliko auto se uzima radi obitelji a ne da budeš prvi na semaforu

i po mogućnosti da ga što manje "ruka" vozi

 

trenutno 183 000 km i orginalni korpa, lamela, zamajac

Link to comment
Share on other sites

slažem se sa kolegom, ovisi o uvjetima vožnje.

veliko auto se uzima radi obitelji a ne da budeš prvi na semaforu

i po mogućnosti da ga što manje "ruka" vozi

trenutno 183 000 km i orginalni korpa, lamela, zamajac

I je kupljen za veliku obitelj... Ali rabljeni. Ne znam kako ga je vozio prethodni vlasnik. Ja sam sa njim uspio prijeci tek 4000 km.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.