Jump to content

Laguna 03god


stipe101

Recommended Posts

Poštovani,

hitno mi treba pomoć oko više stvari.Nisam majstor ali auto je prestaro da plaćam skupe servise,a opet dovoljno dobro da ga održavam.Stoga mi treba pomoć i savjet oko više stvari.Pa redom

1.na određenoj visini okretaja nešto mi izrazito neugodno bruji u kokpitu(nije motor sigurno),nego vjerojatno pri određenoj frekvenciji dolazi do trenja,pa bi pomalo rastavlja dio po dio pa da dođem do toga krivog spoja-pa me zanima koliko je to komplicirano rastavit i sastavit i koliki je mogući rizik to radit,ako netko ima iskustva

2.onaj sistem brave na suvozačevim vratima mi zabruji pri otključavanju i zaključavanju auta,pa dali mogu kupit samo taj sistem(polovni-novi je preskup),hoće li mi sve normalno radit ili je svaka brava posebno vezana za svako vozilo(s obzirom na daljinsko i centralno zaključavanje)

3.imam ugradbeno radio,pa bi ga zamijenio za novo-neugradbeno,pa dali ona ručica za radio pored volana može radit i na novom radiju ili je ona namijenjena da radi samo uz original ugradbeni radio

 

puno hvala 

Link to comment
Share on other sites

1. može biti ležaj,a može biti više stvari, daj više detalja odakle ti zvuk taj dolazi...

2. može se na internetu kupiti mali dio za zakljucavanje koji pukne i više se nemože otkljucati/zakljucati

3. mislim da ne

Link to comment
Share on other sites

1. Jako tesko ovako preko ekrana odrediti.

2. U bravi je pukla ova plastika http://www.ebay.com/itm/131075004851?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

    Toj je znak da ce uskoro prestati zakljucavati/otkljucavati. Trebalo bi cim prije rastaviti bravu i promjeniti tu plastiku, jer ako se dogodi da ona pukne do             kraja    kad se auto zakljuca, jako je veliki problem za otvoriti ta vrata.

3. Moguce je, samo se mora kupiti adapter. Ima ih na ebayu. Uglavnom su vezani za marku vozila i radija koji se naknadno ugradjuje. Sa univerzalnima nisam     imao iskustva.

 

EDIT: Jesi skoro kupio Lagunu ili je imas duze vrijeme?

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Evo ti što se tiče za vrata. Ja prije par dana to sredio zahvaljujući ekipi sa foruma http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/45797-zadnja-vrata-se-ne-otvaraju-na-daljinski/

To ti je moj topic, pročitaj i sve ćeš znati.. imaš tu DIY tutorial.. :-)
Uglavnom taj komadić se kupi na ebayu. Ja imam jedan viška ali je za lijeva vrata.

Link to comment
Share on other sites

Imam već auto 5 god,točno mi zabruji na oko 3,3ipo tis okretaja negdje između poklopca radija i airbaga suvozača.Ako bi nabavio taj adapter dali bi i dalje funkcionirao display od radija?

I što se tiče brave,on normalno zaključava i otključava,ali točno onaj mehanizam kad se izbliza pogleda,mali metalni dio koji zakači bravu mi zaškripi,ako nije problem može li link sa e baya da barem vidim sliku,možda mi bude jasnije

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

Imam već auto 5 god,točno mi zabruji na oko 3,3ipo tis okretaja negdje između poklopca radija i airbaga suvozača.Ako bi nabavio taj adapter dali bi i dalje funkcionirao display od radija?

I što se tiče brave,on normalno zaključava i otključava,ali točno onaj mehanizam kad se izbliza pogleda,mali metalni dio koji zakači bravu mi zaškripi,ako nije problem može li link sa e baya da barem vidim sliku,možda mi bude jasnije

 

hvala

http://www.ebay.com/itm/Renault-Laguna-door-lock-clips-door-lock-latch-right-1136-/131075004851?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e84add9b3

to ti je taj plastični komadić za desna vrata

Link to comment
Share on other sites

Adapteri sa kojima ti i dalje funkcionira display i rade kontrole sa volana ti dođu oko 300-tinjak kuna.

Jel to samo za Lagunu ili za sve Renaulte?
Link to comment
Share on other sites

Za sve Renaulte, samo adapteri su 300kn komad. Trebaju vam dva. Jedan za komande, drugi za display

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoći pa da ne otvaram novu temu imam još pitanja za moju muku,moju lagunu.

Dali i tih adaptera ima na ebayu i kako se najbolje izborit sa raznim ogrebotinama na tamnoj metalik laguni.Najbolje sredstvo za poliranje,korektor za ogrebotine ili praonice koje poliraju.Lakiranje je preskupo,a triba bi je malo ulipšat,pa ako netko ima iskustva neka pomogne i savjetuje da ne ulazim u trošak i gubljenje vremena ako je već netko nagrabusio :blush:

 

opet hvala

Link to comment
Share on other sites

Za sve renaulte, ali nije 2x300 nego adapter 300 + patch kabel cca. 50 kN.  Da te adaptere kupuješ na e-bay-u.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Dragane, gdje si nasao za te novce i sa displayom? Ja za Lagunu ne mogu naci nikako da imam i display i komande

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nasao ovo sto kaze Dragan na ebayu, ali bez adaptera za display. Samo za komande na volanu imaju. A prije su ti od renomiranih marki tipa Alpine ti adapteri bili cca. 100€ po komadu, tj. i dalje su

Link to comment
Share on other sites

@Marko_Os

 

Moja isprika na krivoj informaciji, davno sam to gledao. 

Stvari stoje tako kako si rekao:

 

1. Adapteri od 300-tinjak kuna

 

Sa ovima imaš samo daljinsko upravljanje sa volana, ali display neradi, tj. pokazuje samo sat, vanjsku temperaturu i ispiše oznaku radija ili ispiše RENAULT. 

Evo recimo na ovaj link ubaci podatke o svom autu pa će ti izbaciti koji ti adapter treba.

http://www.nexxia.co.uk/products.asp?s=Steering%20Control%20Adaptors&c=Renault%20Steering%20Stalk%20Control%20Adapters

 

2. Adapteri od 100-tinjak Eura

 

Sa ovima imaš i komande na volanu i display radi normalno. Uspio sam pronaći takve adaptere samo za dvije marke radija:

- za Pioneer ide adapter CA-D-pi*ki*a.180 i to igra samo za "Tuner List" originalni radio.

- za Alpine ide adapter APF-D101RE za "Tuner list" i APF-D102RE za "Update list" radio.

Naravno osim odgovarajućih adaptera treba i novo radio da ima "Display Output" i "Remote Control Ready" mogućnosti.

 

Evo na linku Megane 2 sa ugrađenim Alpine radiom + Alpine adaptorom APF-D101RE.

http://www.youtube.com/watch?v=92vZtyFikjg

Link to comment
Share on other sites

Evo me opet.Sada mi treba poliranje za sitne i malo veće ogrebotine.Ima toliko savjeta na netu,pa više nemogu sve ukomponirat u jednu cijelinu.Zato molim pomoć,koje sredstvo kupiti-najbolje,a ne najjeftinije,dali se ogrebotina obrusi,dali uzet boju pa lagano sam popunit ogrebotine,dali uzeti spraj.Dali prvo popunit te rupice pa ispolirat....ima toliko kombinacija,a nigdje nemogu nać korak jedan,dva,tri jasno sa proizvodom i detaljnijom procedurom

 

molim pomoć za lagunu crne boje.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dali je ovo ručica mjenjača koja mi treba za lagunu 03go,benzinac 5 brzina+rikverc.nešto mi nije jasno ovo petrol model,a vi ste sigurno stručniji od mene....

 

http://www.ebay.com/itm/RENAULT-LAGUNA-NEW-GEAR-KNOB-COVER-FOR-PETROL-MODELS-/290372622045?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3ALaguna&hash=item439b8e96dd

 

i jel mi možete pomoć jer mi stručni eng nije najbolji kako tražit na e bayu i onu kožu od mjenjača

 

 

puno hvala

Link to comment
Share on other sites

s tim da mi treba sve ukupno,da bude komplet i plastični dio i onaj mali poklopac,ne samo koža,i netreba bit kožna ručica,može bit i cijela plastična,ali u nas dođe oko 300kn,a to mi je preskupo za samo to,pa tražim neku rabljenu(može i nova :D ) ali sve u kompletu,da nemoran ništa sastavljat ili lijepit 

 

 

lp

Link to comment
Share on other sites

Taj link šta si stavio ti je samo koža oko ručice.

 

Traži onako:

- ručica mjenjača - "gear knob"

- koža oko mijenjača - "gear gaiter cover".

Link to comment
Share on other sites

pa da cili e bay nema ručicu mjenjača za lagunu,a da nije neka univerzalna jer imam loša iskustva s tim.pa eto ako tko ima pa da se dogovorimo ili slučajno negdi naleti plaćam kavu,može i s mlikom

Link to comment
Share on other sites

ali svi linkovi su ili cover ili univerzalne ručice koje ne valjaju,ako si naša nešto drugo jel možeš stavit link....

Link to comment
Share on other sites

Pa onda je to ona šta san ti stavija link. Sa dostavom dođe 125 Kn.

 

Onaj tvoj prvi link je samo koža oko ručice, nije komplet ručica. "Leather cover" znači kožna obloga.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.