Jump to content

Zadnja vrata se ne otvaraju na daljinski


olympya

Recommended Posts

Ljudi, evo još to mi je problem na laguni II, onda će bit sve kako treba.
Na daljinski mi se ne otvaraju zadnja vrata, gepek da. Vrata moram otvarat iznutra. Zadnja desna imaju neki škifi zvuk krrrk, kad se ih otvori i zatvori. To je čut u motoriću, probao sam pošpricati wd-om ali ništa. A lijeva se fino zatvore i nije ništa čut ali se ne otvore.
Di je problem? Trebao vjerojato promjenit motoriće pretpostavljam?? Hvala na pomoći

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • olympya

    14

  • usrmaatre

    11

  • Chorka

    8

  • petak

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

A čuj,more ti reći sad svako svoje iskustvo kaj more bit ali ja ti velim da rastaviš vrata i sve buseš znal.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, evo još to mi je problem na laguni II, onda će bit sve kako treba.

Na daljinski mi se ne otvaraju zadnja vrata, gepek da. Vrata moram otvarat iznutra. Zadnja desna imaju neki škifi zvuk krrrk, kad se ih otvori i zatvori. To je čut u motoriću, probao sam pošpricati wd-om ali ništa. A lijeva se fino zatvore i nije ništa čut ali se ne otvore.

Di je problem? Trebao vjerojato promjenit motoriće pretpostavljam?? Hvala na pomoći

Problem ti je u bravi, odnosno u jednom komadu u bravi: http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Laguna-Power-Window-Regulator-Repair-lock-Gear-Clips-R-/181253468403?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a338c70f3

 

. Ako imaš volje i živaca za tebe je ovaj DIY:

 

Zanemari to što se u ovom "topicu" radi o bravi vozačevih vrata, skidanje brave stražnjih vrata je vrlo slično.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Aha, ja sam već bio skinuo iza ali sam zapeo kad nisam znao kako otkačiti bravu. Pa sam vratio natrag. Znači u obe brave mi je to problem? Taj komadić plastike?
Volje imam, živaca malo manje al ajde. Ako je to to, naručit ću si to na ebayu i barem 10 puta pozorno proučit ovaj DIY

Link to comment
Share on other sites

Meni je isto bilo i najprije je krčalo, a onda su se stražnja vrata prestala zaključavati. Komad je puknuo na dijelu gdje su zupčanici. Kod mene se radilo o stražnjim lijevim vratima.

Link to comment
Share on other sites

Tko zna bi li meni to PETAK napravio? Ja skinem brave, to kupim, pošaljem mu i on lijepo zaradi i svi sretni :)
Ili netko drugi jer me je ipak strah da mi se sve to ne raspadne onda nema spasa

Link to comment
Share on other sites

Nemas sto zeznuti, stvarno je sve "logično" poslozeno unutra... Poslikaj si bravu kada ju rastavis. Najveci problem su metalne kopce koje drze plastiku. kada ju rastavis dalje je sve lagano, samo skidas i vracas kako je bilo :D Probas vani da li brava radi, ako je sve ok sklopis ju nazad i uzivas :)

Link to comment
Share on other sites

Nabavi dijelove, pošalji i riješiti ćemo, ali mislim da ti nema smisla. 

 

U manualu su upozorenja napisana upravo kako bi u ključnim trenutcima bio ekstra pažljiv i odradio posao s mjerom.

Link to comment
Share on other sites

Naručit ću to kroz koji dan pa kad dođe probat i vidi dali će uspijet. Ako ne se čujemo Petak :)
Hvala vam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odlučio sam naručiti na ebayu od tipa iz Turske te plastikice, samo mi kažite.. znači ako je left to je vozačeva strana ili suvozačeva? Otkuda se glea auto ? :D
Trebaju mi dva za suvozačevu stranu i jedan za vozačevu. Sad sam mu poslao mail dali mi to može staviti u isti paket da mi nebi naplatio shipping za svakog posebno

 

http://www.ebay.com/itm/Renault-Laguna-Power-Window-Regulator-Repair-lock-Gear-Clips-L-/181276861139?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a34f162d3

 

http://www.ebay.com/itm/Renault-Laguna-Power-Window-Regulator-Repair-lock-Gear-Clips-R-/171190264397?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27dbbc224d

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, a ne mora biti točno lijevo je vozačeva strana a desno suvozačeva. Kontam prema položaju volana tj. njegovom mijestu.

Link to comment
Share on other sites

primjetio sam i meni da ovo napravi krrrr kad zaključam ili otključam, ali otvori i zatvori sva vrata normalno, treba li šta podmazati? :D

Link to comment
Share on other sites

Samo da vas upozorim. Ne znam da li je sa svima tako, ali ja sam te plastikice narucio od jednog Njemackog sellera. Kada su dosle, zamijenili smo samo lijevu, jer desna je jos dobra i ne cuje se. Na oko su gotovo identicne, ali ova zamjenska je nesto drugacija u ovom dijelu izmedju osovine i zubaca. Razlika je u mozda 1mm, ali i to je dovoljno da kada smo sastavili da taj komadic negdje lagano zapne i motor nema snage za povuci. Otkljucati hoce, ali zakljucavanje ne ide. Jedino rucno. Kada smo pokrpali stari tj. originalni zupcanik, radi sve kao podmazano.

Poslao sam selleru mail da mi ne stimaju plastikice i objasnio situaciju, na sto mi je on odgovorio da mu je poznata ta situacija i da se ne desava na svim Lagunama. Mislim WTF, jednaka je brava na svima. Uglavnom, po njegovim rijecima ja moram naruciti originalne plastike, jer mi ove zamjenske ocito ne stimaju, a znam 3 frenda koji su radili to na Lagunama i popravili bez ikakvih problema. 

Covjek koji mi je to radio ima iskustva s bravama i time se bavi opcenito, a na ove 3 Lagune je upravo on mjenjao te plastike i njima radi. 

Link to comment
Share on other sites

Nema kupiti originalne plastike, možeš kupiti samo cijelu bravu. Ili kupiti polovnu ispravnu i iz nje izvaditi taj dio.

Link to comment
Share on other sites

evo meni se čuje u vozačevim vratima, ako to se pokvari, tj. ostane otvoreno ili zatvoreno. može li se to neovisno o tome ključem otvoriti/zatvoriti.

Link to comment
Share on other sites

Ove koje sam ja našao su u Turskoj, naručit ću. Ne preostaje mi ništa nego probat, dođe me cca 150 kn sa shippingom.

 

Meni na suvozačevim vratima užasno škrca, ali otvara i zatvara.
Na zadnjim vratima na suvozačevoj strani malo manje škrca ali samo zatvara.
A na zadnjima na vozačevoj strani ne škrca ništa ali isto samo zatvara a ne otvara. Za poludit

 

Link to comment
Share on other sites

Ajd ovako, nemoj nista narucivat. Posaljem ti ja svoje pa isprobaj. Ako ti pasu ostavi si, ako ne vrati. Samo mi posalji u inbox adresu. Posaljem ti i lijevi i desni

Link to comment
Share on other sites

Problem! Kolega Marko_Os poslao mi plastikice i krenuo ja skidat zadnju desnu bravu. Neće mi van ona sajla koja ide na kvaku? Zašto? Odvidao sam onaj mali torks koji to drži :o

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.