Jump to content

Laguna II. 2,2dci Problem!


odlicno

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

 

Naime imam problem sa lagunom! Sve ispravno ali auto nezeli upaliti, vergla i vergla ali da upali nikako.

Problem se bio pojavio prvi puta prije dva mjeseca i onda sam odslepo auto kod majstora da vidi sto mu je.

I tako je auto bio kod majstora dva dana,pregledao je sve na autu i dizne,bosch pumpu,cr pumpu, i sve je bilo ispravno.

Da bi drugi dan majstor spojio akumulator (ispraznio se prilikom cjelodnevnih pokusaja paljenja, pa ga je napunio preko noci) i upalio na zub.

 

I tako se meni se meni desava Deja vu! sjedam u auto koji je prije sat vremena radio savrseno , stavljam karticu i stiscem start a on vergla li ga vergla.

Pa stoga bih molio poznavatelje 2,2dci motora da kazu svoje misljenje.

Edited by odlicno
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    14

  • odlicno

    10

  • živac

    5

  • Victor

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

ajde malo lupi senzor gornje mrtve točke (TDC) na mjenjaču.

Ako nakon te intervencije upali bez problema onda znaš gdje je "problem".

Taj senzor zna izgubiti kontakt i onda auto neće upaliti.

Link to comment
Share on other sites

Na zvonu mjenjača sa stražnje strane. U njemu je problem jer je bio i opoziv laguna 2.2 dCi zbog tog senzora. Problem je naravno bio u kontaktima, a ne u samom senzoru. Nemam sad sliku, potraži na net-u.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ima taj senzor i na autima sa automatskim mjenjačem.

Link to comment
Share on other sites

Dobro a sta taj radi uopce?!

Mjeri koliko njutnmetara u sekundi pritisnem start/stop gumb pa se onda odluci oce li upaliti ili ne?!

Zlo mi je od ove Lagune btw...

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu referentnog položaja zna kad se klip prvog cilindra nalazi u gornjoj mrtvoj točki.

Link to comment
Share on other sites

Dobro a sta taj radi uopce?!

Mjeri koliko njutnmetara u sekundi pritisnem start/stop gumb pa se onda odluci oce li upaliti ili ne?!

Zlo mi je od ove Lagune btw...

Nemoj tako, laguna je super auto. Izgleda da su kao francusko vino, što starije to se manje kvare hehe Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Do jajec...

Golf mog tate nema taj senzor, pa i sa 400t km na grbi pali na prvi zub...

Nema tog senzora ni na golfu od mog starog, a po posljednjim proračunima (zadnjih 200000 km ne radi kilometar sat) ima preko 500000. Ali nema golf ni klimu, ni CR ubrizgavanje, ni servo, ni podizače prozora... U biti kad malo bolje razmisliš tu se i nema što pokvariti. E što ta ekologija napravi današnjim autima Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Nemoj me krivo shvatiti, Laguna JE super auto ali ima toliko potencijalno bolnih mjesta koje se mogu pokvariti da ja jednostavno ne zelim vise razmisljati da li ce se to desiti ili ne, da li ce mi taj i taj glupi i nepotrebni kvar izbiti xy kuna iz djepa, da li cu s tim autom krenuti na posao, a ne stici na njega itd...

Hvali more drz se kopna!

Link to comment
Share on other sites

Ja se uopće ne opterećujem. Već sa odlučio da je neću prodavati, tako da kad završi kod mene ide direktno na otpad. A što se tiče potencijalnih kvarova, bolje ti je ne razmišljati o njima. Dok vozi vozi, a kad stane ja uskočim u Toyotu, a za tebe ne znam.

Link to comment
Share on other sites

ovo stvarno smrdi na GMT senzor....

treba probati upaliti auto sa malo start spreja u usis... 

Link to comment
Share on other sites

Da je TDC senzor u pitanju zar onda nebi bacio grešku?

I ovaj mi nekak čudno pali, kao da motor uhvati prvi sekund i onda odjednom krene zujat anlaser. Obično zuje konstantno a ne ovak s prekidima.

Start spray bolje ne koristit kod dizela jer možeš samo napravit još veći problem.

Link to comment
Share on other sites

ne mora baciti gresku...

 

kakav si to veci problem moze napraviti daj molim te??  :D   :D


 

 

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

prvi puta kad se to desilo probali smo i sa start sprejem ali nista!

Znaci sa autom sam bio prezadovoljan nikakvih ali bas nikakvih pizdarija osim gps antene nisam imao. Super auto ali se onda pri put desilo ovo, pa je bio kod majstora dva dana na pregledu i zove kolega drugi dan da mi kaze da je upalio auto i da ce doci po mene, dosao i nemoze vjerovati sve izpregledavao sve super i ispravno da bi sutradan upalio na zub! od onda do danas je opet savrseno radio da bi opet poceo za......ti!

Link to comment
Share on other sites

kako to misliš ništa na start sprej??

ušpricali ste start sprej u usis i auto nije upalio?? makar na kratko tj koliko spreja ste ušpricali... 

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.