Jump to content

Laguna 2 automatsko paljenje neradi ?


manzzetta

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, 

 

e ovako, nisam ni znao da imam problem dok nisam sjeo u drugu lagunu, problem je sad sljedeči.

 

Ja auto palim tako što ubacim karticu i upali se kontakt, i ja moram držati dugme dok se neupali auto, dok mi sad kaže kolega sa foruma koji ima isti auto sa istim paketom opreme, on ubaci karticu, i samo pritisne dugme, auto sve odradi sam (kontakt, grijači, paljenje)

 

Sad mi je ukratko rekao da ima neko malo perce koje aktivira automatiku koja onda radi na način koji sam opisao gore, sad me zanima dal ima negdje neki način kako popraviti jer tražio sam po forumu i nenađem. Zahvaljujem unaprijed 

Link to comment
Share on other sites

Najvjerojatnije je problem u kontaktu u čitaču kartice.

 

Treba ga otvoriti i viditi da li je jedna od dviju plastika koje stisneš kad gurneš karticu pukla.

Ako je pukla onda ju treba zalijepiti i riješio si problem.

 

Evo teme od prije, a i upute su tu

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/45052-kako-popravit-citac-kartice-hitno/?hl=%2B%C4%8Dita%C4%8D+%2Bkartice

Link to comment
Share on other sites

A da probas s drugom karticom ako je vec do nje?

 

nažalost nemam 2 kartice, samo jednu :( 

 

Da čuo sam o tom komadiću plastike, budem kad se vratim s posla baš pogledao, samo što ja nisam ni znao da imam to, mislio sam da to ima samo Megane :D

Link to comment
Share on other sites

Kao što petak piše problem je u puknutoj plastici unutar čitača. Plastika pritišće jedan od mikroprekidača. Otvori čitač i pogledaj, sigurno ćeš naći puknutu plastiku. Izgleda da su ove TLBALK lagune dosta podložnije raznoraznim sitnim kvarovima, s obzirom da moja TLALLE nije imala poblem s puknutom plastikom čitača. Prij otprilike 2 mjeseca prolio sam kavu po čitaču (ne pitajte kako) i naavno auto nije htio upaliti (blinkala crvena ledica imobilizatora). Rastavim čitač, a u njemu pola litre kave. Očistim ga dobro kontakt sprejem, osušim i auto normalno upali. Kad sam čistio čitač pregledao sam taj plastični komad koji uopće nema naznaka da bi mogao puknuti, niti je čitač mijenjan (oznaka na čitaču da je proizveden u 10 mj. 2002).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ako ne nađes plastikicu koja je pukla, novu mozes napraviti od neke kreditne kartice stare. Izrezes sirine 5-6mm i duzine prema potrebi.Na dio gdje dodiruje mikroprekidac zaljepis jos 2 takve debljine. I nema da ne radi.

Link to comment
Share on other sites

Aha, sad kad dodem budem rastavio. Samo da pitam dali ima negdje slika kako se rastavlja i vadi taj čitač iz samog auta, tamo je čitac vec na stolu ? Da nebi strgao nesto ?

Link to comment
Share on other sites

Za početak izvadiš pepeljaru van.

 

Onda treba "iščupati" onu malu masku na kojoj je utor za karticu.

Nju izvučeš na način da staviš prste "unutra" uz rub maske i armature i prstima gurneš Vam.

 

Odpojiš jedan konektor i čitač sa maskom ti je u ruci.

 

Maska se za čitač drži na dvije kopče.

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim kako ti search nije ništa izbacio, bilo je riječi o tome preko nekoliko puta, a i google slike ima to.

@ usrmaatre, moja je TLFRAN pa je svejedno pukla ta plastika :D , iako priznam, malo sam sam tome pridonio.

Evo ponovo.

Prvo vađenje čitača, ako još  nisi ništa takvo skidao, ovaj crni dio na spojnici se mora okrenuti

 

post-11736-0-60839900-1392277707_thumb.j

 

Rastaviš čitač, skroz, znači maska, klapna na vratima, tiskana pločica, imaš slike u pdf što je petak stavio.

 

post-11736-0-26934900-1392277928_thumb.j

 

Ovaj komadić plastike je pukao i treba ga zalijepiti

 

post-11736-0-00530500-1392277581_thumb.j

 

post-11736-0-07536300-1392277547_thumb.j

 

A, kao što mata kaže, ako tog komadića nema, napraviš ga. Ovako bi to trebalo izgledati.

 

post-11736-0-65797900-1392278925_thumb.j

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da search na forumu ne radi baš dobro.

Jučer sam probao pronaći temu za koju sam ovdje stavio link i našlo mi je neke gluposti skroz nevezane za "čitač kartice"

Link to comment
Share on other sites

Je. malo je tup, ne poveže pojmove, već izbaci sve gdje nađe riječ čitač ili kartica, bilo to memorijska, kreditna, grafička, konzumova za bodove :D , sve mu je isto.

Ali prođeš kroz ponuđeno i nađe se.

Link to comment
Share on other sites

@ manzzetta, ništa, glavno da se popravi. I da gledam ovu zadnju sliku što sam stavio. Skinuo sam je s neta, samo dodao tekst, mora biti kontra. Ravni kraj gore, da kartica klizi po njemu, a ovaj podebljani na mikroprekidač. Ovako bi ponovo brzo puklo.

Link to comment
Share on other sites

e ovako, uspio sam napraviti sve navedeno, ali sad je ovakav problem, kad ubacim karticu neda se kontakt odmah kao do sada, moram kliknit start dugme i tek mi onda daje kontakt, ali nepali auto automatski, nego moram opet stisnut i držat dugme dok se auto neupali. Zar nebi trebao na jedan klik sam upaliti auto ?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da nisi nešto dobro vratio nazad, sad mi izgleda kao da ne aktivira onaj drugi mikroprekidač, jel ti "zaključa" karticu kad je staviš? Onaj dio je bio unutra ili si morao raditi novi? Jel možeš izvaditi karticu nakon što upališ auto?

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da nisi nešto dobro vratio nazad, sad mi izgleda kao da ne aktivira onaj drugi mikroprekidač, jel ti "zaključa" karticu kad je staviš? Onaj dio je bio unutra ili si morao raditi novi? Jel možeš izvaditi karticu nakon što upališ auto?

 

 

da u pravu si, nije se dodirivao drugi mikroprekidač, morao sam napraviti od kartice za onaj prvi što pali radio, pa vjerojatno je malo izbacio karticu prema gore i nije spojio drugi, pa sam naljepio komadić kartice i sad sve radi, ubacim karticu i prvi "zub" pali radio, a drugi pali kontakt, i na klik počinje verglanje. E sad još jedna stvarčica, neznam oče kad je hladan počet odmah verglat, il če sačekat grijače ?

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim kako ti search nije ništa izbacio, bilo je riječi o tome preko nekoliko puta, a i google slike ima to.

@ usrmaatre, moja je TLFRAN pa je svejedno pukla ta plastika :D , iako priznam, malo sam sam tome pridonio.

Evo ponovo.

Prvo vađenje čitača, ako još  nisi ništa takvo skidao, ovaj crni dio na spojnici se mora okrenuti

 

attachicon.gif$_112.jpg

 

Rastaviš čitač, skroz, znači maska, klapna na vratima, tiskana pločica, imaš slike u pdf što je petak stavio.

 

attachicon.gif1006744ej81.jpg

 

Ovaj komadić plastike je pukao i treba ga zalijepiti

 

attachicon.gifr0wivd.jpg

 

attachicon.gif1006751mc4.jpg

 

A, kao što mata kaže, ako tog komadića nema, napraviš ga. Ovako bi to trebalo izgledati.

 

attachicon.giflaguna_.jpg

Je, ali Nijemci ne praštaju. Francuze nije ni briga hehe
Link to comment
Share on other sites

aha, ajde super, nek sam si i to riješio  :00009019:

 

veliko hvala Mafro-i na svakodnevnim savjetima i pomoći, te g. Petak koji se javio u slobodno vrijeme i pomogao savjetima  :piju:

Link to comment
Share on other sites

hahaha, ali ni tvoja alle nema releje za svijetla :p .

Bolje biti bez releja za svjetla nego imati neispravan čitač kartice hehe

Link to comment
Share on other sites

Pa vidiš da je sad svima ispravan, a kod nekih poslije popravka ide i na kreditne kartice :D , bolje od orginala.

manzzetta :dobroje: .

Link to comment
Share on other sites

Hehe. Ja danas zamijenio nosače auspuha, skoro sam ostao bez zadnjeg lonca.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.