Jump to content

Laguna 2 automatsko paljenje neradi ?


manzzetta

Recommended Posts

A ja kučište filtera zraka i vidiš dobro si me sjetio. Ni kod mene nisu u najboljem stanju, a još u 12 mjesecu sam se raspitao tu na forumu kod naših dobavljača  :smile:  za cijene i onda hitno morao na teren i skroz smetnuo s uma.

Link to comment
Share on other sites

Auspuh mi je lupao po podnici(mislio sam da je nešto na ovjesu otišlo), i vibrirao u svih šesnaest. Sad je sve OK, zamijenio nosače za 20 min.

Link to comment
Share on other sites

Prošli auto me naučio da ponekad pogledam ispod, nije ni malo ugodno kad se to desi na autocesti pri 130-140 km/h. Malo smo oft :) .

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, nećemo još više u "off topic". Inače, cijeli ispušni sustav lagune2 oslanja se o ta dva nosača i zato ih treba povremeno prekontrolirati. Zadnji lonac je sve, ali nije lagan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kao što petak piše problem je u puknutoj plastici unutar čitača. Plastika pritišće jedan od mikroprekidača. Otvori čitač i pogledaj, sigurno ćeš naći puknutu plastiku. Izgleda da su ove TLBALK lagune dosta podložnije raznoraznim sitnim kvarovima, s obzirom da moja TLALLE nije imala poblem s puknutom plastikom čitača. Prij otprilike 2 mjeseca prolio sam kavu po čitaču (ne pitajte kako) i naavno auto nije htio upaliti (blinkala crvena ledica imobilizatora). Rastavim čitač, a u njemu pola litre kave. Očistim ga dobro kontakt sprejem, osušim i auto normalno upali. Kad sam čistio čitač pregledao sam taj plastični komad koji uopće nema naznaka da bi mogao puknuti, niti je čitač mijenjan (oznaka na čitaču da je proizveden u 10 mj. 2002).

Na kojem mjestu se na našim lagunaam nalazi naljepnica sa TL-oznakom. Nasao sam neku naljepnicu sa suvozacke strane (sasvim dolje) na b-stupu, ali ne pise ni TLBALK ni TLALLE, zapravo nista slicno sto pocinje sa TL...

Link to comment
Share on other sites

Na tom B stupu sa suvozačeve strane.

 

Jel bi to trebalo biti na jednoj od ove dvije naljepnice?

 

post-14717-0-87944700-1399053651_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

To je jedna naljepnica :) , ali manje bitno. U ovom gornjem dijelu (oval plate), sam označio gdje je ta oznaka (country code, tehničke specifikacije), e sad kod tebe je to brojčana šifra, kod mene piše TLFRAN. A stvarno ne znam što znače te brojčane šifre, a koliko sam skužio taj sistem se najviše koristi u GB, na njihovim forumima se često spominje plate 51, 52  ili tak nešto.

 

post-11736-0-01762000-1399058138_thumb.j

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Vidi da nemaš rupu za volan na desnoj strani ;-)

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jedno brzo pitanjce, koju ste stvar/ljepilo/smjesu koristili da zalipite odlomljenu plastiku? Ja sam sebi preklani popravio čitač kartice pri čemu sam koristio neko ljepilo koje je bilo deklarirano za plastiku. Prije jedno pola godina plastika je izgleda opet otpala. Čak sam razišljao da sljedeći put nosim tipu koji vari plastiku da mi to riješi.

Link to comment
Share on other sites

Varenje plastike uz eventualno armiranje tankom žicom je puno bolji izbor

Link to comment
Share on other sites

Ljepilo kako je mata rekao i vata kao armatura. Sebi sam tako slozio i radi vec par godina tako.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.