Jump to content

Laguna 2 kartica


manzzetta

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, 

 

e ovako, kad sam kupio auto dobio sam jednu karticu i 2 ključa (1 u kartici, drugi je bio samo ključ), da bi sad kad sam čistio auto i usisavao našao još jednu karticu sa ključem u vozačevom retincu ispod nogu, skroz na dnu zaglavljena. Odmah sam pomislio kak sam uštedio 1200 kuna za izradu nove, pokšao sam se umetnuti u utor ali mi je samo blinkala crvena lampica na na kontrolnoj tabli. I čuo sam kako se nešto "mućka" u njoj, pa sam je otvorio i vidim da je otpao gumbić za zaključavanje. 

 

E sad je moje pitanje kako da ja provjerim dali je to kartica od auta, pošto kad sam stavio bateriju neradi otključavanje (taj gumb imam), dali se kartica možda mora programirati ili ??

 

Kartica koju imam ima sa prednje strane natpis laguna, iza je znak, dok ova koju sam našao ima i znak i natpis sa prednje strane, ako to nešto znači ;) 

Link to comment
Share on other sites

to za karticu ne mora značit    meni su različite jedna je bez znaka piše samo laguna    pa opet obe pale

Edited by tomislav livno
Link to comment
Share on other sites

Cim mozes zakljucati auto dok je ta kartica unutra, znaj da je ili neispravna ili nije tvoja.

Link to comment
Share on other sites

Najpametnije ti je da taj mikroprekidač zalemiš na njegovo misto pa onda probaj (ili nađi novi mikroprekidač ako taj nevalja). Ta kartica bi trebala biti od tvoje lagune, jer mi je čudno da se od tuđe nađe u tvom vozilu. Ako ti je prethodni vlasnik dao jednu karticu i dva ključa očito je taj drugi ključ sa te kartice.

Provjeri imaš li na toj kartici ključ.

Link to comment
Share on other sites

Najpametnije ti je da taj mikroprekidač zalemiš na njegovo misto pa onda probaj (ili nađi novi mikroprekidač ako taj nevalja). Ta kartica bi trebala biti od tvoje lagune, jer mi je čudno da se od tuđe nađe u tvom vozilu. Ako ti je prethodni vlasnik dao jednu karticu i dva ključa očito je taj drugi ključ sa te kartice.

Provjeri imaš li na toj kartici ključ.

 

 

da imam ključ u toj kartici, mislim da sam to i napisao u 1 postu. Budem probao zalemit taj prekidač, mada sumljam da če raditi pošto mi neradi otključavanje, a svijetli dioda crvena kad stisnem. A i kad gurnem karticu (dok je bila u komadu) samo je blinkalo crveno na kontrolnoj i nije mi dao aljenje :(

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je to kartica koju je vlasnik kupio na ebay-u u nadi da će je uspjeti nekako prilagoditi svom (tvom) autu.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je to kartica koju je vlasnik kupio na ebay-u u nadi da će je uspjeti nekako prilagoditi svom (tvom) autu.

a-a, nije sa Ebay-a, originalna je kartica, ima unutri serijski broj i sve te glupsoti, i jako je izlizana, tako da je korištena

 

 

 

post-15137-0-47711600-1393264084_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Onda joj se nešto dogodilo. Vjetojatno nešto vezano za transponder. Čim blinka crvena lampica onda čitač nije "razumio" što mu kartica "govori", odnosno kod koji je kartica poslala (ili nije) nije odgovarajući.

Link to comment
Share on other sites

Onda joj se nešto dogodilo. Vjetojatno nešto vezano za transponder. Čim blinka crvena lampica onda čitač nije "razumio" što mu kartica "govori", odnosno kod koji je kartica poslala (ili nije) nije odgovarajući.

 

da, tako nekako. Ali gledao sam na jutubu, lik je spoji i isto se to dogodi, i onda preko nekog programa je valjda programira i pali se auto ?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sRo6yGNZBV4

Link to comment
Share on other sites

Probaj je "prelemiti" cijelu, sve spojeve, vidi da nije još nešto otpalo (osim prekidača), imaš slika po netu za usporedbu. To ti je najlakše za početak, a ništa te ne košta.

A uvijek ostaje zadnji i provjereni način za popravak kartice, taj video sam već jednom stavio, ali možda nisi vidio i ne znaš za tu metodu.

Link to comment
Share on other sites

Meni moj Scenic isto nije čitao karticu...otišao transponder,popravio u Sesvetama u servisu Selp autoelektronika...možeš probati i u Elektronik alarm, u Novoj cesti u Zagrebu... Inače Renault ima i dalje akciju za rezervne ključeve/kartice,samo pazite na troškove programiranje,ja sam sa dva telefonska razgovora uštedio 500kn :)

Link to comment
Share on other sites

polemio sam prekidač za zaključavanje, i sada rade oba (svijetli dioda na kartici) ali još uvijek neotključavaju ili zaključavaju auto, te nemogu uplaiti auto sa njom, blinka crvena čim umetnem karticu na kontrolnoj tabli. Kome se obratiti za eventualnu promjeru ispravnosti kartice, dali je možda otišao neki dio u njoj koji se može zamjeniti ?? 

Link to comment
Share on other sites

pa napisao ti je čovjek jedan post prije tvog...podigni pogled  :lek:


Probaj je "prelemiti" cijelu, sve spojeve, vidi da nije još nešto otpalo (osim prekidača), imaš slika po netu za usporedbu. To ti je najlakše za početak, a ništa te ne košta.

A uvijek ostaje zadnji i provjereni način za popravak kartice, taj video sam već jednom stavio, ali možda nisi vidio i ne znaš za tu metodu.

koliko si ih ti ''popravio'' na ovaj način?

Link to comment
Share on other sites

Ne direktno na taj način, do sad su letile preko parkinga i jednom s prvog kata. izgleda da i ta tehnika pali, za divno čudo obje još rade :D .

Slično je "popravljeno" samo novo kučište naručeno prije jedno pola godine.

Trebao bi vidjeti jednu od pločica, nema načina na koji nije krpana, novi prekidači, led dioda, i jedan dio vodova (spalio ih lemljenjem) zamijenjen tankim žicama :bigl: .

Ako će trebati ponovni popravak, jedino moguće će biti navedenom metodom. Zadnja i 100% radi, više nemaš zaj3bacije, odeš po novu.

Link to comment
Share on other sites

Najlakse je otici po novu, koja kosta 800kn plus programiranje, zato bi nekako htio ivu osposobiti. Vidjet cubsad kad sve prelemim dali ce se stogod dogoditi, ako nista nosim ju u vtc u ovlasteni nek mi je probaju programirat, ako uspijem novo kuciste i to je to, ako ne, cuvat cu ovu ko oko u glavi :)

Link to comment
Share on other sites

800kn je super cifra. Ja sam svoju novu u servisu platio 1500 s programiranjem,ključem i onesposobljavanjem one koju je prijašnji vlasnik izgubio...

Link to comment
Share on other sites

Najlakse je otici po novu, koja kosta 800kn plus programiranje, zato bi nekako htio ivu osposobiti. Vidjet cubsad kad sve prelemim dali ce se stogod dogoditi, ako nista nosim ju u vtc u ovlasteni nek mi je probaju programirat, ako uspijem novo kuciste i to je to, ako ne, cuvat cu ovu ko oko u glavi :)

Ma potpuno se slažem s tobom, treba sve probati, ono sam rekao za sebe. Mislim da sam sa svojima ispucao sve opcije krpanja i popravaka, sljedeći je škripac, čekić i, kako reče onaj lik iz videa, lagano usklađivanje :D .

I dobro Smuchac kaže, po ovoj cijeni nisu nikada bile. A ako ta nije od tvog auta u ovlaštenom je neće ni gledati, radije probaj s ovim opcijama sa strane, npr. ono što je sdomic preporučio.

Link to comment
Share on other sites

kartica je komplet preljemljena, ali i dalje nikakvih znakova života :( 

 

Imam doma Astru, i radim sinkronizaciju na taj način da gurnem ključ, dam kontakt, kliknem jedan od prekidača, auto se automatski zaključa i otključa, i ključ je sinkroniziran s autom, zar nepostoji kod Lagune neki takav način sinkronizacije ??

Link to comment
Share on other sites

Ma ima nekakav postupak s tipkom za zaključavanje, vidio sam negdje na netu.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, ima postupak. Našao na renaultforums.co.uk, ne znam jel radi, evo c/p

Hi insert card but don't start engine.
Then press and hold the central lock button until u hear a beep and then take the card out and press the lock button on the key card.
Then press the central unlock button by the gear stick.
Worked for me!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ovako, imam nekoliko pitanja, svi se manje vise tiču kartice, pa ću pitati u ovoj temi.

imam dvije kartice, jedna s tri botuna, druga s dva. Ova s tri je sva nekakva puknuta, izlizana, jednom rijecju nikakva, i nju skoro ne koristim. Usput budi rečeno, auto+lock odnosno handsfree otključavanje/zaključavanje ne radi. E sad, pošto mi je taj sam njezin izgled iša na živce, naručio sam ovo: http://www.ebay.com/itm/Replacement-Renault-Laguna-Espace-3-Button-Key-Card-Case-/171039000775?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item27d2b808c7

stiglo je, stavio sam mehanizam stare u novu, ali ne liježe dobro, pa sam na jednom mistu plastiku od nove mora "štemat" da bi sve lipo leglo. Nakon šta sam sve to nekako nagura, isproba sam je, ali radi samo otključavanje, i to ponekad, dok zaključavanje i auto + lock uopće ne rade. lampica svijetli, ali auto ništa ne registrira. Na nekoliko mista sam pročita da auto + lock ovisi i o bateriji, tj da može bit da baterija ne valja (iako je punjiva), pa sam naručio novu, ovu:KGr_Hq_V_p_EFHo9_Ghz_BR9_ZWh6_ZB_60_57.j

 

međutim, kleme su predaleko jedna od druge, pa sam uradio ovo:20141109212749.jpg sad jesam li stogod zeznuo, ne znam. Kao sto se može vidit na desnoj strani je osta trag lipila, od proslog strucnjaka, ma ko on bio. Nakon svega ovoga, auto je zadnja dva dana ležalo, i danas kad sam htio ić na kavu, vidim da su svi unutrašnji prozori zamagljeni (?!). Još gora stvar je što kad sam ubacio karticu, uopće je ne pripozna, piše insert card, a okvir kucista od kartice kao i ona crvena lampica sinkronizirano blinkaju. prilikom vađenja kućišta, izvadio sam i ovo:

 
20141109210818.jpg
 

i sad nemam pojma di to stoji?

 

1. zašto radi otključavanje, a zaključavanje ne?

2. jel ono savijanje kleme ima ikakvog smisla ili da odma pisem propalo?

3. jel trag lipila može negativno djelovat na hadsfree, i jel postoji način da se to lipilo makne, al koliko vidim ispunilo je sve moguće pore i praznine?

4. što bi moglo bit uzrok blinkanja i nemogućnosti paljenja vozila? jel u pitanju vlaga ili? napominjem, auto se ne može upaliti, uoće ne vergla, sve miruje osim što blinka okvir kucista i crvena lampica ona

5. što točno predstavlja crvena lampica koja stalno blnika, jel to neki alarm ili?

6. di se nalazi ova crna plastika?

 

hvala svima.

Edited by pokra89
Link to comment
Share on other sites

1. vjerovatno sam prekidac ima problem

2. slika premala da išta vidim

3. ne vjerujem da je ljepilo krivac. Da li si siguran da ima hands free?

4. čitač ne može primiti signal sa zavojnice (okruglo) Nažalost to se vrlo lako ošteti pri otvaranju kartice. Ja sam zeznuo jedan prošli tjedan. Dok blinka lampica i utor kartice nije bilo očitanja sa kartice.

5. je imobilizator tj.da bez koda nema pokretanja motora. Kod dolazi preko zavojnice u čitač.

6. potrebno rastaviti čitač i vidjeti gdje je otpalo. Moguće da fiksira karticu ispod čitača.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.