Jump to content

Ne pale se svjetla kod otvaranja desnih vrati


olympya

Recommended Posts

Na laguni mi se ne pale svjetla u kabini kad otvorim desna vrata ni prednja ni zadnja. Sve radi normalno, podizači, zaključavanje, svjetlo u vratima. Ali se ne pali svjetlo u kabini. Zašto?
Da nije slučajno kad sam popravljao bravu nešto krepalo na onom kupu žica u prednjim vratima ili?

Link to comment
Share on other sites

Da nije tipkalo za otvorena vrata? Ili neka žica na koju se tipkalo spaja? Meni se na Cliu nisu palila svjetla kabine i auto nije registrirao na kontrolnoj tabli da su vrata otvorena kad je taj cinculator otišao.

 

Izgleda kao crna duda ili zvrk dolje u uglu "štoka" od vrata i kad se vrata zatvore on je pritisnut.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

ee pa to je ono, ja sam tražio to ali nema. Niti ne kužim kako to funkcionira onda

Link to comment
Share on other sites

Na laguni mi se ne pale svjetla u kabini kad otvorim desna vrata ni prednja ni zadnja. Sve radi normalno, podizači, zaključavanje, svjetlo u vratima. Ali se ne pali svjetlo u kabini. Zašto?

Da nije slučajno kad sam popravljao bravu nešto krepalo na onom kupu žica u prednjim vratima ili?

Jel signalizira otvorena vrata?

Link to comment
Share on other sites

Sad sam pogledao i ne signalizira da su otvorena vrata. Znaci ni prednja desna ni zadnja desna  :freak6:

Link to comment
Share on other sites

Ajde izvadi žaruljicu iz svjetla u vratima i onda javi kako je. Sigurno će ti se upaliti unutarnje svjetlo i signalizacija na tabli će raditi normalno.

Link to comment
Share on other sites

hehe, žaruljice ni nema. Nego kad sam napisao da radi svjetlo u vratima to saam provjerio sa ispitivačem i probao sam stavit svjetlo iz vozačevih vrati. Jer inače nemam toga svjetla u vratima

Link to comment
Share on other sites

Govoriš o desnoj strani, a šta je sa lijevom stranom? Kada otvoriš lijeva vrata da li se upali svitlo u kabini i signalizira na tabli vrata?

Link to comment
Share on other sites

Da, lijeva strana sve radi. I svjetlo se upali i signalizira otvorena vrata.

Link to comment
Share on other sites

Mikroprekidac u bravi...

To rikava i na mocnoj vau vau grupaciji pa tako i meni na seatu crnom...

Otkljucas otvoris vrata a kupe lampa ne svijetli..i to sam na vozackim...i sam se opet zakljuca makar sam otvorio vrata...

Link to comment
Share on other sites

Da, lijeva strana sve radi. I svjetlo se upali i signalizira otvorena vrata.

Stavi ledice umjesto w5w žaruljica i sve bi trebalo raditi. Tako je i meni bilo, nije mi signalizirao otvorena vrata i svjetlo u kabini nije radilo. Stavio SMD i sve radi uredno. Rijetko kad je problem u prekidaču unutar brave, problem je u koroziji kontakata.

Link to comment
Share on other sites

Ali olympya kaže da žarulje nema stavljene nikakve, a kad je probao prebaciti iz drugih ona radi. Mikroprekidač isto mislim da nije jer sve ide preko njega, ne bi mu radilo ni to svijetlo u vratima.

Link to comment
Share on other sites

hmm,, znaci svjetla ja nemam u tim vratima ali kad stavim svjetlo to svjetlo u vratima radi ali i dalje ne radi u kabini i ne signalizira otvorena vrata.

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš SMD pobaj je ubosti pa ćeš vidjeti. Nije mi jasno kako svjetlo u vratima radi, a signalizacija otvorenih vrata i unutarnje svjetlo ne?

Link to comment
Share on other sites

Usrmaatre, moguće je jer im je zajednička samo masa koja dolazi sa mikroprekidača (zajednički spoj na tu masu je u konektoru unutar  vrata). Međutim ta masa na žaruljicu u vratima ide direktno unutar vrata na žarulju pa sa žarulje ide žica na osigurač dok za paljenje unutarnjeg svitla ta masa ide odma u konektor u vratima pa direktno u UCH koji onda pali svitlo u kabini.

Najvjerojatnije je problem u konektoru u vratima. Ako ga je odspajao moguće da nije dobro uboden.

 

Naravno sve ovo govorima pod pretpostavkom da je njemu sve uredno radilo prije nego šta je popravljao bravu na vozačevim vratima (s obzirom kako mu izgledaju vozačeva vrata na avataru nebi se čudio da i prije nije radilo).

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Onda neka pregleda konektor. Odspoji ga i malo očisti kontakt sprejem.

Link to comment
Share on other sites

Probat cu stavit smd i pocistit konektor. Vozaceva vrata nisu bila nikad dirana nego suvozaceva. Radilo je svo vrijeme do sada, a bravu na tim vratima sam popravljao prije 2 mj ali nisam isao za tim dali to od onda ne radi

Link to comment
Share on other sites

evo da se i ja nadovežem, zadnja lijeva vrata mi ne signalizira da su otvorena,neradi svjetlo u vratima i svjetlo kabine, tj.nekad radi a nekad ne. u čemu je problem,žarulji, i koji konrektor se počisti je li od žarulje?

Link to comment
Share on other sites

Pa o tome se stalno piše i govori. Promijeni obične w5w žaruljice u vratima onima s SMD led diodama i riješio si problem.

Link to comment
Share on other sites

@Tanatos

 

Tako je, čistiš konektor i grlo gdje je ubodena žaruljica.

Sa ledicama trajno rješavaš problem.

Dok ne nabaviš ledice jednostavno izvadi tu žarulju iz vrata i sve će ti normalno raditi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo jučer se i ja uvjerio u ženijalnost francuskih inžinjera...

Izvadio žaruljice i pali svjetla u kabini i signalizira otvorena vrata.

 

... kad je pokvareno radi kak treba... :buck:

 

BTW di ste kupovali led žaruljice i po kojoj cijeni?

Link to comment
Share on other sites

Koji tip žarulja? Pun ih je ebay :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.