Jump to content

Remenica radilice-RS197-HITNO


svenkova

Recommended Posts

Koji je kataloski te remenice na 197-ici? Serijske mislim

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Raptor6767

    44

  • Zrmi RS

    18

  • Goran89

    15

  • dragan197

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vidio sam i eloksirane kod kojih cvili remen, ali nadam se da će kod tebe bit ok. Razvrtavanje motora se najviše osjeti kod međugasa kad blipneš po gasu, inače kroz rev range se ne kuži toliko da je nešto razvrtljiviji.

Frend je ima i ne cvili mu. Ionako radim <9000km godišnje sa Cliom pa nije neka drama.

Ak počnu cviliti, silikonski sprej u gepek. :D

Link to comment
Share on other sites

i da cvili, nije bitno, vec su ljudi navikli da na 197 mora nes cvilit :D

Link to comment
Share on other sites

Daj šuti, je**te...još ćeš me ureći. :D

 

Sam nek se on navrtava kak spada.

Link to comment
Share on other sites

kolko vidim po filmicima, clio sad ide odlicno :dobroje:

a i nisi bas skroman na faceu :D

Link to comment
Share on other sites

kolko vidim po filmicima, clio sad ide odlicno :dobroje:

a i nisi bas skroman na faceu :D

 

Dobro ide, ali uvijek može bolje. Ima još par stvari koje bih htio odraditi do kraja godine na autu, a onda mir neko vrijeme.  :cool: 

Ma, ono je interna zajebancija. :D

Link to comment
Share on other sites

Bude lakša i nece imat gume na sebi = nema potrebe za izmjenom nikad vise.

Link to comment
Share on other sites

Meni je radi performansi, a ne trajnosti. Pa sa ovom koja je gore 91000km nemam problema.

Link to comment
Share on other sites

pa koliko mislis da ces dobiti na performansama?

ja se ovde potpuno slazem sa N3n0, tesko da ces kroz obrtaje pod opterecenjem osetiti nesto. jedino ces mozda i malo navike pri saltanju da promenis, drugacija inercija ce povuci drugaciji pad obrtaja pod kvacilom i oduzetim gasom, mada ne znam koliko ce se i to osetiti...

Link to comment
Share on other sites

Ako je vjerovati ekipi koja ima olakšane remenice - trebao bi se auto brže navrtavati pošto sam mu smanjio rotirajuću masu.

Efekt bi trebao biti sličan olakšanom zamašnjaku.

Konkretno, prijatelj sa 106 GTI je dobio neke 2 dužine samo sa olakšavanjem remenica.

Naravno, njegov auto ima manje ks/Nm/kg pa se to vjerjatno i više osjeti kod njega.

Sutra je gotova remenica pa ću usprediti težinu ove alu i OEM.

Ako bude gotova prije 16h, možda je odmah isti dan stavim, ovisno kako ću imati vremena.

U subotu bi mi trebao doći prijatelj sa Polom GTI s kojim sam probao nedavno pa da i vidim na cesti da li postoji razlika i kolika je.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

uh, dve duzine ( mada zavisi do koje brzine jel ) nije malo uopste, malo mi je to previse samo za skidanje te tezine o kojoj pricas, ali najbolje da se probas sa tim drugarom pa da cujemo razliku :)

Link to comment
Share on other sites

uh, dve duzine ( mada zavisi do koje brzine jel ) nije malo uopste, malo mi je to previse samo za skidanje te tezine o kojoj pricas, ali najbolje da se probas sa tim drugarom pa da cujemo razliku :)

 

Apsolutno se slažem s tobom.

 

Ja sam čovjek od prakse, ne volim teoretizirati. Ako bude vremena, sutra sam na valjcima i idući tjedan da vidim prije/poslije, a u subotu se ionako ponovo stajemo.

Link to comment
Share on other sites

a inace, jesi dobijao tog sa gti-jem?

Nebi vjerovao kako se dobro daju sloziti te 106-ice (ili Saxo) jer po filmićima viđam dvije 106-ice od kojih jedna ide brutalno.

Link to comment
Share on other sites

a inace, jesi dobijao tog sa gti-jem?

 

Svojevremeno da. Sada više ne. Još mi je ostao jedan od kojeg sam brži na pas mater, a druga dva me ubijaju. Baš grdo za gledat. :D

 

Te 106ice kad se slože kak spada jure odlično. Ako već radi ničega drugoga, onda radi 950kg (vagan). ;)

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Nebi vjerovao kako se dobro daju sloziti te 106-ice (ili Saxo) jer po filmićima viđam dvije 106-ice od kojih jedna ide brutalno.

 

Aktualne su tri 106tice i jedan Saxo VTS. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako 106 ima 950kg, to je krava debela, triba to ima ispod 900kg, kao i saxo.

Koliko ks su ti polici gti?

Meni je zelja jedan gti, ali 1.8T. Bio bi cak i uzeo njega a ne clia da sam imao jos 3000e kad sam ovoga uzima, ali jbg sad.

Taj 1.8T serijski motor ide na 270-300ks, naravno druga turbina, sprice itd ali klipovi, klipnjace i to ne triba dirat. I imas rakeetuu, fijuuu :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

:D

 

I mislio sam na Polo 1.8T.  :cool:

 

Dyno-Nm---Raptor-vs-Mislaf-vs-Semper-vs-

 

Dyno-BHP---Raptor-vs-Mislaf-vs-Semper-vs

 

Brži je sada cca 3 dužine od mene (on ima ispuh i remap), a kad netko pita koliko ks imate - imamo isto. A nitko ne kuži da kad krećemo iz međuubrzanja sa 50km/h (to mi je na 3900rpm sad na Clio 200 getribi) da je razlika 60ks/100Nm u njegovu korist. :D :D

 

Nastojim ekipi već duže vrijeme objasniti da nije toliko vršna snaga bitna koliko krivulja razvijanja snage.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

kome god TO treba objasnjavati, taj nikad nije vozio nista osim svog auta ili samo N/a...

s takvima se uopce netreba zamarat...

Link to comment
Share on other sites

Svaki vikend ista priča. Dođe mi da nosim grafove u autu kao 2009. kad mi nisu vjerovali da imam 195bhp. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ljubomora je zajebana stvar.

Ljubomora? Pa nemoj zivit u zabludi.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.