Jump to content

Ulje za Megane III


capy

Recommended Posts

Bok... tek od nedavno vozim megan lll grandtuor 1,9dci 130ks 2010god. i zanima koje se ulje koristi za taj motor, i da li netko zna koliko kompjuter mora pokazivati (one tockice) kada se provjerava razina ulja motora, meni je jedna tockica ispod max a na sipki nesto malo vise od pola.. pa neznam da li je to ok ili mora pokazivati max.hvala unaprijed

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno ima DPF filter , tako da moraš sipati ulje sa normom RN0720 , npr. ELF Solaris 5W30 ili bilo kog drugog proizvođača koji zadovoljava navedenu normu.

Link to comment
Share on other sites

ma najbolje ti  je  da ti je ulje na pola ili malo više od pola kako si i sam reko da ti je .

Link to comment
Share on other sites

Od sad pa na dalje i ubuduće ću teme s ovakvim banalnim naslovima brisat i ne obećavam da za to neću kažnjavat autore. Malo povedi i ti i ostali s foruma računa o tome jer je preglednost foruma s ovakvim naslovima osuđena na propast. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Pa sta da ti kazem kazni... pitanje mozda je banalno ali mozda i nije, zato pitam za misljenje drugih koji vec imaju iskustva s tim motorom jer nije bas jeftin za svakakve stvari a sve krece od ulja zar ne.. i jedan savjet nemoj podcjenjivati druge.

Link to comment
Share on other sites

Citas li ti sta ja pisem? Koga ja podcjenjujem? Ja sam apelieao na glup naslov. Mislis li da je naslov "ulje" u redu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

da ne otvaram novu temu. koje ulje ide za Megana 1,5 dci 105 KS 2010? koja norma je potrebna?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Potpuno se slažem sa moderatorima. Ovakve teme će otežati preglednost na forumu. Treba više koristiti 'traži' tipku na forumu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bok, jel mi moze netko pomoci?

Megane 3, 1.5 dci, 81kw, 2012.g. stavila sam elf evolution sxr 5w-30, u njemu je prije bio elf solaris 5w-30.

Koliko sad citam, elf evolution sxr nema tu normu za dizele s dpf-om?

U trgovini su me uvjerili da to ulje moze. A sad nisam sigurna nakon citanja.

Koliko mi to moze nastetiti autu i da li moram hitno promijeniti ulje i staviti opet solaris?

Link to comment
Share on other sites

vadi to van i stavi RN9720 ulje

obožavam takve trgovce, njemu je bitna samo viskoznost i 5w30 mu je 5w30

Link to comment
Share on other sites

O jebemu zivot, vec je predjeno 1 000km na tom ulju :( tj. mjesec i pol se tak vozimo

Jel moras jos sta mijenjat, filter ulja?

Link to comment
Share on other sites

ELF Solaris ulja vise nema tako ta ti opet nesto ne podvale.

Isto to ulje je sada pod novim imenom i pakiranjem ELF Evolution Full-Tech FE 5W-30.

Na druga ulja slicnog naziva ili nekog drugog slova ne pristaj jer opet nece biti dobro.

Uljni filter ti nije neki trosak za promijeniti, tako da preporucam i njega.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, u kompletu cu promijeniti.

Sad trazim gdje da kupim to ulje po razumnoj cijeni jer u onu trgovinu vise ne idem!!

Sto mislite, jel napravljena velika steta u ovih mjesec dana?

Lampica dpf ne gori, auto se svaki vikend vozi 300km po autocesti brzinom 150-170km/h, pa se nadam da se sam cisti i da se nije uspio zastopati :(

Link to comment
Share on other sites

Pitaj na forumu Lagerosa, Tokić ili Auto Krešo.

Mislim da za 1000km ne bi trebalo biti štete.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja u ren servisu dobio elf evolution 900 sxr 5w 40 al bez rn norme... Pa koji je klinac uopce drze. A kako je u servisu nisamo bratio paznjun a oznaku iza "900" da nije "nf"

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je da se javis lagerosu na forumu... od njega redovno kupujem sve sta mi treba za servis... posaljes mu broj sasije on sve provjeri za tebe.... ako zelis dodatno provjerit postaj ovdje na forum njegov odgovor i to ti je to... po meni najjednostavnije i najbolje rjesenje... jos ne moras trazit koji ducan i di nego dode doma...

Link to comment
Share on other sites

Nije ni mehaničar koji je mijenjao obraćao pažnju, a inače je stvarno ok mehaničar.

 

Javit ću se lagerosu onda preko foruma, trebam još neke stvarčice.

 

A oni što su mi rekli da ono ulje može u moj motor su iz firme Grand Oil. I sad opet, nakon nepunih 2mj što je mijenjano moram dati 300 kn za ulje i filter zajedno. Već me boli glava od toga, da ne možeš kupiti jednu običnu stvar bez da sam moraš rovati i kopati i sto puta provjeravati jel te netko prevario.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.