Jump to content

Lupkanje s desne strane auta


dajmirenault

Recommended Posts

Pozdrav!

Posjedujem Megane 1.5 dci 2003. godina. U zadnje vrijeme mi se čuje neki zvuk sa desne strane. Nemrem odgonetnut da li je prednji ili zadnji kotač, ili možda negdje na podvozju, samo znam da je s desne strane. Kaj je najzanimljivije zvuk se ne čuje kad idem preko ležećih, ili kad prolazim velike rupe. Ležeče i ove silne rupetine praktično ni ne osjetim, prođe ih bez vibracija. A taj zvuk se javi kad je cesta i mrvicu nepravilna, ko da mi je nekaj otpušteno pa udara u nešto na trapu. Na oko ne vidim ništa.. I to nije da se uvijek javlja, samo ponekad. U zadnjih 2 mjeseca sam bil i u ovlaštenom na provjeri auta i kod svog majstora(veliki servis) i niko nije spomenuo amortizere samo 2 prednje spone koje su promjenjene.. Znam da je ovak na slijepo nemoguće pogodit kaj je al evo ako mi možete reć kako se manifestiraju loši amortizeri, ležajevi.. Auto ne zanosi, ne pleše pri kočenju..

Link to comment
Share on other sites

meni se to dešavalo, bio kod par majstora, na kraju je bio malo popušten vijak na amortizeru gore i tu je ona podloška ispod lupkala ponekad na lošim cestama, ali ne i preko ležećih

Link to comment
Share on other sites

@vlado112 Velim, preko ležećih i velkih rupa ne osjetim nikakvu grešku..  Jel mogu vidjet taj vijak kod mjenjanja guma? To je baš nekakvo lagano klapkanje, ali čuje se tu i tamo..

 

@penezic A čini mi se da je ipak izvana.. Mislio sam možda da je i u gepeku ona plastika iznutra koja dode na bravicu..

Link to comment
Share on other sites

ne možeš, sa gornje strane je kad se digne hauba, makneš one plastike iznad amortizera i tu ima vijak sa podloškom velikom, pisalo se negdje u temi o tome. ja sam tek otkrio kad smo ga podigli na dizalicu i kotač klimali gore-dolje, dok je auto spušten možeš kotač pomicat bilo gdje i neće se čuti ništa, naravno ako ti je isti slučaj kao kod mene što je bilo

Link to comment
Share on other sites

A jebat ga onda.. To je katastrofa pokušavati otkrit zvuk iz auta koji se javlja ponekad i skroz nelogično. Ajde da vibrira volan,il lupa preko rupa i baca po cesti pa bi reko. Ovaj ne znam ni kaj da majstoru velim di da gleda.

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio u ovlaštenom, na tehničkom na valjcima i kod 2 privatna majstora, i nitko 2 tj. nije otkrio odakle dopire to lupkanje

Link to comment
Share on other sites

ma nema boga da to otkrijem dok nekaj ne otpadne il ja ne zletim s ceste..

Link to comment
Share on other sites

Provjeri one plastike ispod vanjskih kvaka na vratima. one znaju lupkat u vožnji i jako živcirat :)

Link to comment
Share on other sites

A nemam ispod kvaka nikakve plastike koje bi mogle lupkat.. Imam one male crne kvadrat(koji ne znam čemu služe) ali mi se čine da dobo stoje i da nebi smjeli proizvodit zvukove..

Link to comment
Share on other sites

Na to sam i mislio , to ti vili vibrirati u vožnji te jako nervirati!

 

LP 

Link to comment
Share on other sites

Ne odgovara mi bas zvuk,ne vjerujem da bi se to moglo tak cut.. Al hvala,bum pogledo..

Link to comment
Share on other sites

hehe...ista stvar i kod mene...ali meni se čuje ko da mi cijev od auspuha lupka po onom limu koji u onom kanalu di ide auspuh (takav je zvuk)...isto negdje s desne strane dolazi...prek ležečih i graba nema problema, preko manjih grabica i neravne ceste se to čuje...naročito po onih šugavim kockicama (gornji grad)...inače auto ne zanosi, koči ravnomjerno, volan ne trese mi mrvicu...i skužio sam da kad idem u rikverc i zakočim da mi nekaj udari kad stisnem kočnicu (ali samo kad ju jako i naglo stisnem u rikvercu, kad lagano stisnem onda se ne čuje niš), slično mi je bilo na starom meganeu, al onda mi je lupal svaki put kod kočenja jer mi je vilica bila slabo zaserafljena...

Link to comment
Share on other sites

Evo stari ti sa ovim svojim opisom u 99% pogodio kaj ja čujem.. Mislim ga jedan dan dignut i pogledat ispod dal je kaj rasklimano, možda bacit oko na amortizere.. Ovak po uhu nema šanse da otkrijem o čem se radi. Možda je na podvozju neki limić popustil i sad povremeno klapka..

Link to comment
Share on other sites

hehe...ista stvar i kod mene...ali meni se čuje ko da mi cijev od auspuha lupka po onom limu koji u onom kanalu di ide auspuh (takav je zvuk)...isto negdje s desne strane dolazi...prek ležečih i graba nema problema, preko manjih grabica i neravne ceste se to čuje...naročito po onih šugavim kockicama (gornji grad)...inače auto ne zanosi, koči ravnomjerno, volan ne trese mi mrvicu...i skužio sam da kad idem u rikverc i zakočim da mi nekaj udari kad stisnem kočnicu (ali samo kad ju jako i naglo stisnem u rikvercu, kad lagano stisnem onda se ne čuje niš), slično mi je bilo na starom meganeu, al onda mi je lupal svaki put kod kočenja jer mi je vilica bila slabo zaserafljena...

za ovo lupkanje si provjeri prednje plocice

meni je tak isto lupkalo i kad sam ih zamijenio prestalo je

uglavnom plocice su bile potrosene skoro do kraja i na jednoj se pdljepila

:)

Link to comment
Share on other sites

2 ScenicRXE: budem, nema mi druge nego skinut kotače i provjerit sam...makar su mi u štarkelju rekli da su dobre još...

 

2dajmirenault: dić auto na dizalicu i bacit se u potragu, ovak nema šanse skužit...

Link to comment
Share on other sites

A to jedino, dignut auto, skinut kotače i tražit. Možda je i meni do pločica, ko će ga znat. Kako provjerim stanje pločica? Debljina, nekakve brazde?

Link to comment
Share on other sites

kolko ja znam mehaničari samo pogledaju dbljinu i vide jel potrošena il nije...

Link to comment
Share on other sites

A kad sam radio velki servis kod svog mehe on je pogledo(popipo) i reko da su dobre da su dovoljno debele.. To je bilo prije nešto manje od 2 mjeseca.. A kaj se na njoj može odljepit da lupa?

Link to comment
Share on other sites

Kod vožnje u rikverc i naglog stiskanja kočnice normalno je da lupne, jer se pločice pomaknu u kontra stranu za 0.5mm. Probaj nakon toga ponovno krenuti u rikverc i opet tako zakočiti i neće biti tog zvuka dok ne kreneš naprijed i ne prikočiš.

Megan II karavan je proizvodio čudne zvukove između prednjih i zadnjih vrata na krovu. Neki limovi nisu bili dobro zavareni, tj.nedostajao je 1 točkasti zavar. To se riješi da se limovi malo odmaknu jedan od drugoga.

Link to comment
Share on other sites

2 mata: evo probao i stvarno je tako kak si rekao...pošto su mi pločice dobre još (rekli mehaničari, a i meni se na oko vidi da su debele još dosta) onda to eliminiram...drugi tjedan kad ulovim vremena budem otfurao auto kod nekoga sa dizalicom da ga skroz digne i bacamo se u potragu za misterioznim lupkanjem :)

Link to comment
Share on other sites

To se dešava i kod nešto skupljih auta.

Takve zvukove rijetko se može čuti na autima više srednje i visoke klase.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam da se taj zvuk lupkanja javlja također pri niskim okretajima. Recimo, vozim u 3. brzini, dođem do ležečih, prikočim al ne prešaltam, i kad ponovo dodajem gas nakon ležečih čuje se taj identični zvuk s desne strane. Kad dođe do 1300-1400 okr/min lupkanje prestaje. Jel bi to moglo bit onda nešto u motoru?

Link to comment
Share on other sites

hehehe, ista stvar i kod mene...i čuje se kod spore vožnje, nakon 30 km/h i nakon 2000 okr/min se ne čuje više...probao sam i sa stisnutim kuplungom i bez, u leru i brzini, ista stvar...ja ne vjerujem da je do motora...ti imaš 1.5 dci, ja imam 1.4 TCe, drugačije su složeni...opet da napomenem, auto mi ide ko zmaj, vuče kak treba, upravljanje je super, koči ravnomjerno, ne zanosi nikam...ja si nekak mislim da je do auspuha...da nije možda neki k***c kod ispušne grane, gibljivo crijevo?? niš bez auta na dizalici...

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, stvarno nemrem vjerovat.. Očito je nekaj osljetljivo na lagane vibracije(niske okretaje,malo kvrgavu cestu..) a na ležećim i većim rupama ne reagira. Najvjerojatnije je neki metalni dio na podvozju se otkačio i sada klepeće. Moguće da je do auspuha, rasklimo se i sad se čuje. Dobro je dok se ne vuče po zemlji! :D Ali nažalost samo dizalica tu pomaže..(Ak Bog da..)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.