Jump to content

Lupkanje s desne strane auta


dajmirenault

Recommended Posts

hehe...čim prvi od nas služi kaj je obavezno tu napisat :))

Link to comment
Share on other sites

Baš to, kad otkriješ kaj je javi odma! Ja se nadam da bum ga ovih dana odveo na dizalicu..

Link to comment
Share on other sites

A jel bi mogli bit možda amortizeri? Kak se oni manifestiraju? Ili možda letva volana?

Link to comment
Share on other sites

Evo taman došo od majstora.. Letva bez lufta, amortizer uredu, ležajevi, spone, kugle šta ti ja znam, sve u redu. Skinuo pločice i malo ih pobrusio. I dalje se čuje zveketanje..(došo me neki auto na servis a ja bio na divljaka pa sam moro zgambat :D )

Prva stvar koju je primjetio je ležaj lijevog kotača, solidno zuji. ( makar ne vjerujem da to zvekeče)

Drugo kaj veli je da može bit do gume na amortizeru koja pukne/popusti/razloha se i onda amortizer lupa po metalu negdje.. To moram sad koji dan otić da mi pogleda..

Teškoje nać takav zvuk, na dizalici je bio i sve je ok. Auspuh dobar, nosač auspuha dobar, donji nosač motora dobar, podvozje tvrdo ko kamen nema nikakvog lufta(možda nekaj ispod te tvrde oplate al jebat ga)

Link to comment
Share on other sites

i potraga se nastavlja...ja bi trebao ić u subotu pa javim kaj će bit...a dotle se vozit ovak i ne razmišljat o tome ;) tak i tak ne čujem taj zvuk kad se vozim prek 40 km/h...

Link to comment
Share on other sites

Potraga za svetim gralom.. Ta guma od amortizera jedino mi još zvuči logično.. Ma treba se vozit sam po autoputu i zvuka nema! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni se ista stvar događa - Megane 2 Grandtour 2004.god. 1.6 16V. Kada vozim u momentima se čuje kao neko lupkanje ili treskavica na desnoj strani negdje oko prednjeg desnog kotača. Bio kod majstora i kaže da je sve u redu što se njega tiče tj. da je sigurnosno sve u redu. Ali svejedno me iritira i bilo bi dobro ako netko otkrije u čemu je stvar da napiše ovdje...

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje nisam otkrio niš :/ Bio na servisu u četvrtak, sve super, onaj lim oko auspuha mi je mehaničar još malo prepigao tak da se to lupkanje čuje puno manje, al opet se čuje malo i živcira me više...

Jedino mi ti amortizeri ostaju za ispitat...kam je najbolje otići na ispitivanje amortizera? Stanica za tehnički možda? Jel se to plača kaj?

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam da ako odeš u stanicu za tehnički kad im nije gužva da će ti ispitat amortizere za đabe.. :D

Ja planiram otić kod Severa, on je tamo iza Dinamovog stadiona. 100 kuna je pregled na tom stroju za vibracije il kak se već zove. A ako kasnije kod njih popravljaš amortizere onda ti "oproste" taj test. Čuo sam samo pohvale tako da vjerojatno idem kod njega. Inače je tak cijena svugdje, oko 100 kuna, možeš to i u stanici za teh. pregled odradit ako ne užicaš za đabe. Ne znam više kaj da radi al mislim da je ipak amortizer. Jer sam zaljuljo auto i prednji desni kraj pleše lijevo-desno tako da mislim da je amortizer. Jedino kaj mi je neobjašnjivo je to da se taj zvuk javlja na niskim okretajima, znači kod vibracija motora.. Al ne znam kaj bi to moglo bit u motoru da takav zvuk daje. Nosači su dobri, nema lufta nigdje, letva volana dobra.. Bojim se da je tester jedino rješenje..

Link to comment
Share on other sites

Od frenda tata radi na tehničkom pa ču ga užicat sad jedan dan...a probao sam i ja zaljuljat svoj auto al ne mrda nikam, full malo se pomakne...i jedna i druga strana isto...

Link to comment
Share on other sites

Kak sam ja naučio zdravo seljački testirat amortizere. Staneš se iznad jednog kotača i stisneš ga. On bi u idealnim uvjetima trebao se spustit i vratit gore. Ako poskakuje više puta, ili ako pleše(kao moj) onda nekaj ne štima s amortizerima. I to tako ponoviš za svako kotač zasebno.

To sad nije egzaktna znanost ali to je pregled za prvu ruku, tak ti rade i mehaničari..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni lupkanje prestalo...neznam ni kad ni kak al danas se vozim po ulici između škarpe s jedne strane i parkiranih autiju s druge strane i niš se ne čuje :)

Link to comment
Share on other sites

ma to je mozda neki kamecic ili nesto. to uvijek bude neka glupost. kada sm vozio mitsubishia od tate mi se isto tako culo, bas neko lupkanje a imas osjecaj da dolazi od motora. na kraju bio kisobran u bunkeru :D

Link to comment
Share on other sites

za početak podmazati hvatište brave desnih vrata na štoku. Zvuk je često teško locirati, ono što se nama čini negdje desno u motoru, može biti i u bunkeru, ali rezonira prema naprijed

Link to comment
Share on other sites

Ni sad ujutro nije niš lupkalo :) :)

2french: Istina, al već sam bio popizdio od tog zvuka...3 puta smo cijeli auto pregledali i ništa nismo našli ni skužili kaj bi to lupkalo...I neču se sad previše hvalit da ga ne ureknem :p

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odustao od traženje zvuka.. Rastavio sam pol auta, sve provjerio a on i dalje zvekeće.. Kroz neko vrijeme ću na test amortizera, to je zadnja šansa, makar ih je majstor pogledo i izgledaju u redu. Možda je kapa otišla pa zato zvekta..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.