Jump to content

Senzor tlaka goriva 1.5 dCi105 - zamjena/savjeti


lastnight

Recommended Posts

Poštovana publiko,

 

 

trebam savjet oko zamjene senzora tlaka goriva na motoru K9K 1.5 dCi105 2006 god. oznaka senzora na dijagnostici je PO 109.

 

Senzor treba zamjeniti jasno ali me zanima koja je najmanja cijena novog originalnog i dali ima nešto kvalitetno zamjensko?

 

Dali je preporučljivo staviti rabljenog ili ipak ići na novog? Zna neko kataloški broj tog senzora?

Link to comment
Share on other sites

poštovanje, 

 

nema tog senzora u aftermarketu. 

provjerava kolega koliko bi najjeftinije koštao taj senzor kad bi ga povukli iz originala

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam se čuo sa Rocom i oni kažu da se nemože zasebno kupiti već da ide s cijelom pumpom goriva. Trebala bi mi informacija dali taj senzor paše sa drugih modela koji imaju taj motor 1.5 dCi 105 ks. 

 

Znači aftermarket nema 100%??

Link to comment
Share on other sites

nope.. barem ne u ovi nekoliko stotina koji su na tecdocu. a kolko ti je pumpa goriva u originalu ? 

Link to comment
Share on other sites

Senzor tlaka nije na pumpi nego na rampi (railu).

Edited by hans
Link to comment
Share on other sites

nope.. barem ne u ovi nekoliko stotina koji su na tecdocu. a kolko ti je pumpa goriva u originalu ? 

Nemislim pumpu uzimat to je sigurno.

 

Ako neko ima za prodat senzor ok ili zna ko ima takvih djelova na lageru nek javi. Hvala ekipa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poštovana publiko,

 

 

trebam savjet oko zamjene senzora tlaka goriva na motoru K9K 1.5 dCi105 2006 god. oznaka senzora na dijagnostici je PO 109.

 

Senzor treba zamjeniti jasno ali me zanima koja je najmanja cijena novog originalnog i dali ima nešto kvalitetno zamjensko?

 

Dali je preporučljivo staviti rabljenog ili ipak ići na novog? Zna neko kataloški broj tog senzora?

Na pumpi je regulator tlaka goriva, a na zajedničkom vodu (common rail) je senzor tlaka/temprature goriva. Samo ne znam kako je moguće da senzor ode na 1.5 dCi? Ja sam uvijek mislio da za razliku od kvarljivog 2.2 dCi takove stvari na 1.5 dCi ne odlaze. Evo recimo na mojoj laguni 2.2 dCi 2002 godina(215000 km) još je originalni senzor temperature/tlaka na zajedničkom vodu.

Link to comment
Share on other sites

Na pumpi je regulator tlaka goriva, a na zajedničkom vodu (common rail) je senzor tlaka/temprature goriva. Samo ne znam kako je moguće da senzor ode na 1.5 dCi? Ja sam uvijek mislio da za razliku od kvarljivog 2.2 dCi takove stvari na 1.5 dCi ne odlaze. Evo recimo na mojoj laguni 2.2 dCi 2002 godina(215000 km) još je originalni senzor temperature/tlaka na zajedničkom vodu.

Senzor nije kod mene nastradao od protoka vremena već zbog mehaničkog oštečenja. Auto sam uzeo sa popiganom maskom i iskrivljenim hladnjakom, pa je vjerovatno tako dobio i taj senzor, srećom sve drugo netaknuto.

Slažem si auto pa me zeza senzor koji je bio nagnječen tak da gubi kontakt al bumo rješili to sam da se zamjeni. Skužio sam da je senzor na railu a ne na pumpi.

 

Dal je ok cijena za rabljeni senzor 300 kn? Na što pripaziti kod zamjene senzora? Dal se mjenjaju i neke brtve ili sl?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Ok cijena, ali ne znam dali je rješenje montaža rabljenog senzora. Najbolje bi bilo staviti novi. Mislim da ide metalna brtva.

Link to comment
Share on other sites

Senzor se nemože novi kupiti posebno samo u kompletu sa railom a utičnica također ne ide posebno nego skupa sa kabelbaumom. Ah Renault dijelovi.....

Cijene ne pitajte.

 

Dali je taj senzor isti na Clio, Meganima, Scenicima sa tim motorom 1.5 dCi 105 ks?

Link to comment
Share on other sites

Senzor ide u kompletu s vodom? Pa oni nisu normalni. Ima li gdje zamjenski kupiti? Ako nema zamjenski onda kupi polovni.

Link to comment
Share on other sites

Senzor ide u kompletu s vodom? Pa oni nisu normalni. Ima li gdje zamjenski kupiti? Ako nema zamjenski onda kupi polovni.

Naravno da nisu normalni. Bilježim minus za Renault po tom pitanju. Imao sam 3 BMW-a u vlasništvu jedan za drugim, nijednom nije bio problem nabaviti originalni senzor zasebno ili neki aktuator. Renault nas izgleda voli drapat cijenama a i po pitanju informacija za dijelove su škrti. BMW ima program za dijelove koji je vrlo jednostavan i vrlo lako dođeš do podatka na koje sve modele npr neki dio ide po svom broju.

Mene po tom pitanju zanima, dali taj senzor tlaka goriva ide isti na više modela koji dijele taj motor 1.5 dCi? Jer znam da je bilo i Megana i Scenic-a s tim motorom.

 

Utičnicu koja ide u senzor također se nemože kupiti posebno već zajedno s cijelim kabelom, 1700 kn plus pdv - hehehe! Pa ko tu koga?

Link to comment
Share on other sites

Na ebay.co.uk ima nekih senzora za 50 i 70 funti. Treba vidjeti koja je točno šifra.

 

A za taj konektor s kabelom za 1700 + PDV radilo bi meni lemilo za 0 kuna :D

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se senzor ne nalazi na pumpi nego na railu i čini mi se da ovo ne slikama nije kao kod mene. Kod mene se taj senzor nalazi na prednjem dijelu motora točno iza hladnjaka, ušerafljen je u rail.

 

Ovo su brojke i slova koja sam našao napisana na senzoru:

 

Ove brojke su na metalnom dijelu senzora:

06147

00470

 

Ove brojke i slova su na plastičnom dijelu senzora:

KA51-S01

Japan

5WS40208

 

Slike senzora:

 

2eghdzt.jpg

 

r0tabr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa je li puklo kućište senzora ili samo dio gdje se uštekaje konektor?

Ako je senzor u komadu zalemi žice i vozi :)

Link to comment
Share on other sites

Nebiste vjerovali koliko problema radi toplina motora i vibracije tom sklopu pa makar ga zalijepili i zalemili naprosto to nije to i nikad neznaš kada će se rastepst to sve. Znam voziti auto na duže relacije pa nebih da mi se negdje nešto desi. 

 

Senzor kao senzor je ispravan (metalni dio) ali plastično kučište di se uštekava đek se raspalo s druge strane i sam đek je cijeli kao sažvakan. Motor je radio neko vrijeme čak ok i onda se opet od topline i vibracija razmrdalo i počeo je trokirat i paliti se upozorenje 'defekt ubrizgavanja' i žuta lampica s ključem i motorom.

 

 

Niš tražim dalje, ako neko ima info nek javi.

 

Častim :serv:

Link to comment
Share on other sites

Senzor se nemože novi kupiti posebno samo u kompletu sa railom a utičnica također ne ide posebno nego skupa sa kabelbaumom. Ah Renault dijelovi.....

Cijene ne pitajte.

 

Dali je taj senzor isti na Clio, Meganima, Scenicima sa tim motorom 1.5 dCi 105 ks?

 

Kako nemože posebno? Evo ti na ebay-u sami senzor cca. 460 Kn.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CLIO-III-SCENIC-III-MEGANE-MODUS-1-5-DCI-FUEL-RAIL-PRESSURE-SENSOR-/331151181271

 

Problem je šta se tebi konektor totalno rastopija (to crveno i zeleno na tvojim slikama).

 

Možda je najbolje rješenje pokušat nabavit konektor na nekom autootpadu pa onda kao šta kaže filiplolic, lemilica u ruke i termobužir i to je to.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informaciji. Treba mi još i taj đek koji ide u njega, bez tog nisam ništa riješio. Znam da bi neko to sve zakeljio nekako ali volim da je sve po p.s.-u

 

Izgleda da je najbrža (što mi dosta igra) opcija njuškalo samo bi molio da ako neko zna (to mi dosta štedi vremena) dali taj senzor paše sa:

 

Clio 3

Scenic

Megane

Laguna

 

Odnosno svi modeli koji su imali 1.5 dCi (DPF) sa 106 ks?

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam razgovarao sa gospodinom Dolenčićem koji servisira Renaulte, veli ako senzor sa npr Megana 1.5 dCi 106 fizički jednako izgleda kao moj senzor da onda odgovara.

 

Dali neko može potvrditi ovu priču?

Link to comment
Share on other sites

Kako nemože posebno? Evo ti na ebay-u sami senzor cca. 460 Kn.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CLIO-III-SCENIC-III-MEGANE-MODUS-1-5-DCI-FUEL-RAIL-PRESSURE-SENSOR-/331151181271

 

Problem je šta se tebi konektor totalno rastopija (to crveno i zeleno na tvojim slikama).

 

Možda je najbolje rješenje pokušat nabavit konektor na nekom autootpadu pa onda kao šta kaže filiplolic, lemilica u ruke i termobužir i to je to.

 

To je cijena sa poštarinom? Ovo mi se čini dosad najpovoljnije mada se čini da to prodaju bez utičnice. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.