Jump to content

Megane 2 popravak zavojnice volana


stanislav

Recommended Posts

on je imao jako srece inace su po 500-600kn

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem zašto odmah misliš da je tebi isto problem u zavojnici. Lampice se pale na bilo koju grešku u sustavu Airbag-a. Sustav Airbag-a nije samo zavojnica u volanu. A gdje je centrala, zatezači pojaseva i sve one najbanalnije stvari u tom sustavu kao šta su konektori i žice. 

Najbolje bi ti bilo za početak otić na dijagnostiku tog sustava i odmah bi točno znao gdje je problem. To ti je sigurno jeftinija varijanta nego kupovati zavojnicu na blef, pa da se kasnije pokaže da te zeza konektor zatezača jednog od pojaseva.

Link to comment
Share on other sites

ili air bag-a u sjedalima, 

 

moze isprobat na nacin da okrece volan ljevo desno i gleda dal se tako pali / gasi

Link to comment
Share on other sites

Je u pravu ste, ali kako mi se čini da su se već neko vrijeme kod okretanja volana čule nekakve žice i struganje mislim daje to to al provjeriću da budem 100%. Našao sam od Poljaka na ebayu za 60 funti bez ručica samo zavojnica rabljena ali piše da je promjenjena i stavljena nova traka ona 7 pinska unutra pa ako netko zna da negdi ima jeftinije za nabavit neka javi :zivili:  E da zanima me i još jedna stvar pošto je ista cijena za zavojnicu sa priključkom za tempomat kao i za ovu bez ja nemam tempomat i sad ako bi uzeo ovu sa priključkom za tempomat jeli bi to radilo kad bi samo još nabavio ovu ručicu za tempomat ili triba to još namještati u BC?

Link to comment
Share on other sites

treba ti gumbici za aktivirat tempomat (dodju pored nivelacije svjetala) gumbici za volan, airbag koji moze ici preko njih jer nisu isti i aktivirat preko clipa 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Znaci, da ne otvaram novi topic, ako zelim naknadno ugraditi tempomat, potreban mi je volan s komandama i oni prekidaci za aktivaciju istog koji se nalaze pokraj podesavanja visine svjetala!?

Priprema instalacije bi trebala biti i samo je jos potrebna aktivacije preko CLIPa?

 

Imam Renault Megane 1.5dci sport neka oprema i jako bih volio da ako je moguce da mu se ugradi tempomat..

Nadam se da je to na opisani nacin izvedivo?

Ispravite me ako sam krivo shvatio, hvala

Link to comment
Share on other sites

skini bocni panel tamo gde bi isli dodatni prekidaci i vidi dal imas slobodne konektore koji samo vise neiskoristeni, ak je tako onda 99% da je tako

Link to comment
Share on other sites

Znaci to je to?

Onda danas gledamo a sutra njuskamo po ebayu :-)

Link to comment
Share on other sites

Rus nije ni akumulator otpojio [emoji15] [emoji106]

Nema potrebe odspajati akumulator, ni vaditi osigurače. Sjedneš u auto, okreneš volan "naopako" i zaključaš auto. Tako sam par puta skidao erbeg i volan. Vidio na jutjubu kako to radi Španac na Meganu III.

Link to comment
Share on other sites

Kad ikas gresku na airbagu ti ne radi zakljucavanje volana!

Link to comment
Share on other sites

Miloše, ne zaključavaš volan, već auto. Ključem ili karticom.

Link to comment
Share on other sites

da kasnije sam se sjetio da nije ni potrebno da ga se zakljuca.. al mi se nije dalo editirat 

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i tu malo ubacim, jer je tema o zavojnici volana Megane II, a i traži se pa neka bude ifnormacija i o tome s moje strane, ali cijena vrijedi za sada ovo razdoblje, unutar mjesec dana, da ne bi netko za godinu ili dvije dana trebao isto to, a cijena se već 5 puta mijenjala ;) .

 

Ako budekakvih potreba za kompletnim dijelom, nudim VALEO 251641 (po OE broju 8200216465) = 1.235,00 Kn/1kom

 

Zbog skupoće ne držim na lageru, ali za sada vidim da ih moj dobavljač ima na stanju za odmah.

Sljedeća narudžba ide oko 13.08., a roba na moje skladište dolazi oko 20/21.08.

 

15009883.jpg

 

Cijena je s PDV-om za gotovinsko plaćanje.

Dostava za ovakav paket je 35,00 Kn poštom ili 40,00 Kn kurirskom službom In-Time.

 

Za dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I kod mene već izvjesno vrijeme upaljena lampica od airbaga, išao na dijagnostiku i kažu zavojnica volana cijena oko 400 kuna a cijeli komplet oko 1800 kn u Renaultu u Rijeci + rad.

Danas čisto iz znatiželje idem pogledati da si olakšam dušu šta bi moglo biti i otišao je kabel jednostavno je pukao gdje je bio zalemljen a žica je koliko sam vidio od 7 niti i dosta tanka tako da nema teorije da to polemin jednom prilikom ću ponovno razmontirati i odnesti u tv servis da to poleme.

Na zadnjoj slici je označeno crvenim krugom gdje je kabel puknuo.

Bilo mi je bitno da znam na čemu  sam da znam u čemu je problem ili ako naletim na neku povoljnu a ispravnu zavojnicu.

Evo par današnjih slika.

img  2015_09_16_12_36_48.jpg  2015_09_16_12_41_09.jpg  2015_09_16_12_43_30.jpg  2015_09_16_13_08_56.jpg

Edited by Mateuss
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da se i tu malo ubacim, jer je tema o zavojnici volana Megane II, a i traži se pa neka bude ifnormacija i o tome s moje strane, ali cijena vrijedi za sada ovo razdoblje, unutar mjesec dana, da ne bi netko za godinu ili dvije dana trebao isto to, a cijena se već 5 puta mijenjala ;) .

 

Ako budekakvih potreba za kompletnim dijelom, nudim VALEO 251641 (po OE broju 8200216465) = 1.235,00 Kn/1kom

 

Zbog skupoće ne držim na lageru, ali za sada vidim da ih moj dobavljač ima na stanju za odmah.

Sljedeća narudžba ide oko 13.08., a roba na moje skladište dolazi oko 20/21.08.

 

15009883.jpg

 

Cijena je s PDV-om za gotovinsko plaćanje.

Dostava za ovakav paket je 35,00 Kn poštom ili 40,00 Kn kurirskom službom In-Time.

 

Za dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

 

cijena za kompletni dio?

A koja je za nekompletni? I što spada u to? I imaš li za megane 1?

Link to comment
Share on other sites

našao kabel po povoljnoj cijeni, ali ne mogu naručiti, isto kao iz nekih sigurnosnih razloga, da li je itko naručivao sa ovog linka iz Poljske, http://www.ebay.com/itm/Renault-Megane-II-airbag-tape-REPAIR-set-squib-wiper-/281843147776?hash=item419f292400:g:kRYAAOSwjVVV1D9J

Ja sam naručio od njega, ali sam mu se javio direktno jer eBay nešto kenja za sigurnost. Sve je ok prošlo!

Link to comment
Share on other sites

Jutros sam naručio preko koleginog računa na ebay-u, kod njega prolazi, 112 kn 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Danas sredjivali kolegi zavojnicu, i gledam, i mjerim, i otpor u zavojnici kako koja zica oko 30-100 ohma, tek 2 zice na oko 0.5ohma

reko sastavicemo ti bez zavojnice da mozes voziti a ja cu to doma pregledati, 

i tako gledam ja pod povecalom mm po mm zice pol h (zarulja od ispod da se jasnije vidi) i dok je kabel ravan jedva nadjoh jednu pukotinicu na cca 1/3 duzine.

IMG_066781_zpsxtwz7yjm.jpg

neda mi vrag mira skinem dolje kabel s zavrsetaka idem mjeriti i dalje samo dvije pokazuju da su dobre... 

reko ajd uzecu i savicu zavojnicu kako je i na autu savijena, i imao sam sta viditi... od 7, 5 su napuknute 

IMG_076686_zps9xpedduu.jpg

a zavojnica i sve izgleda TOP stanje... oci su mi ispale haha :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Lemilica i to?

 

LG G3 via tapatalk

 

 

nov kabel, nikakvo lemljenje tu nece pomoci. 

Link to comment
Share on other sites

To se bez problema zalemi, ali bitno je spojeve mehanički ojačati da se ne savije preko njih. Ali onda će vjerojatno puknuti na nekom drugom mjestu...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To se bez problema zalemi, ali bitno je spojeve mehanički ojačati da se ne savije preko njih. Ali onda će vjerojatno puknuti na nekom drugom mjestu...

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

tamo se savija kabel, od kad se lemi flat kabel koji se stalno savija ?! nepricamo tu o obicnim provodnicima u obliku flat kabela...

i takodjer zbog necega je pukla bas na tom mjestu, a to je jer je bas u tom polozaju najcesce (volan stoji ravno) i oko tog mjesta se najcesce savija

Link to comment
Share on other sites

Svakodnevno se borim sa flat kabelima, doduše za red veličine manjima (servis foto opreme). Iznenadio bi se što se sve može pokrpati na kabelima koji se savijaju puno jače nego taj ;)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.