Jump to content

Megane 2 popravak zavojnice volana


stanislav

Recommended Posts

Ocoto da bih se fakat iznenadio haha. Jer da mi neko kaze da se ovo moze polemiti i da drzi bi mu se iskreno slatko nasmijao.

Al mislim da fotici trpe mnogo manji teror. Ovo je unutra sve dosta neprecizno, pa se i sam kabel napne itd. Nije samo da stoji i savija se. Nego se i zulja.

Sta kazes na fotke. Macro shot oko 2:1 ako racunam da je kabel 12mm sirok ako se ne varam na apsc senzoru 80mm objektiv f2.8

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Inace sam i ja popravljao flat na canon 17-85 f4-5.6 od blende :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dakle, obje strane kabela do pukotine treba očistiti skalpelom, pokositriti, preko spoja staviti komadić tanke žice i onda zalemiti. Tako napraviti za svaki vod.

Onda treba sve dobro očistiti alkoholom pa preko spoja nanijeti tanak sloj UV epoksija. Osvijetliti UV lampom pa ponoviti na drugoj strani.

Tako popravljen kabel neće više nikad puknuti na tom mjestu, ali postoji mogućnost da pukne negdje do njega...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo slike jednog popravljenog kabelčića od aparata (4mm širine) :)

 

2016-04-29%2011.48.30.jpg

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

Edited by filiplolic
Link to comment
Share on other sites

To se bez problema zalemi, ali bitno je spojeve mehanički ojačati da se ne savije preko njih. Ali onda će vjerojatno puknuti na nekom drugom mjestu...

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

Ja sam lemio i nije baš dugotrajno. Jedino trajno rješenje je druga zavojnica.

Link to comment
Share on other sites

832eb214f8b81b599f7ae9819d78a503.jpg

Stigao novi kabel i zavojnica slozena, danas navecer ili u toku sutrasnjeg dana ugradnja.

Usput rjesena jos jedna za kolegu s foruma, nazalost iz drugog pokusaja jer nisam primjetio da je jedna licna pukla nakon montiranja (isao sam skratiti najmanje sto je trebalo al izgleda ni to nije bilo dosta) a umor (u 3 dana smo spavali 7h) je ucinio to da nisam primjetio to na vrijeme i ovom se prilikom ponovo ispricavam kolegi tadi nelagodnosti.

Zavojnica se moze skratiti za 2cm ukupno i tada ostaje 4 puna kruga "hoda" samo je fora da se mora bijela plastika zarotiras suprotno od smjera kazalke na satu 2 zuba u odnosu na "original" polozaj jer u suprotnom u jednom momentu napne zavojnicu i ona brze bolje pukne.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko inace kosta zavojnica nova? Ja sam kupio auto s puknutom zavojnicom. Sto ona uooce radi? Zakljucava volan?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko inace kosta zavojnica nova? Ja sam kupio auto s puknutom zavojnicom. Sto ona uooce radi? Zakljucava volan?

 

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

 

 

Zezaš se?

Lageros prodaje za 1200kn. Od kada je izbacio tu cijenu stalno ga ovdje reklamiram jer sam na popravke zavojnica izgubio dan života i dosta živaca. Na kraju samo dvije još uvijek rade.

Zavojnica je kontakt od airbaga i tempomata tko ga ima

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Zezaš se?

Lageros prodaje za 1200kn. Od kada je izbacio tu cijenu stalno ga ovdje reklamiram jer sam na popravke zavojnica izgubio dan života i dosta živaca. Na kraju samo dvije još uvijek rade.

Zavojnica je kontakt od airbaga i tempomata tko ga ima

kako mislis na popravke izgubio dan zivota?? i sta je bilo tim popravljenim ?? 

 

ja sam skuzio zasto pucaju ukoliko puknu i to isto popravim da se vise ne moze desavati. 

 

Koliko inace kosta zavojnica nova? Ja sam kupio auto s puknutom zavojnicom. Sto ona uooce radi? Zakljucava volan?

 

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

200kn je kabel 

 

a auto ne zakljucava volan ukoliko ima gresku airbag-a

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Popravljao sam ukupno 24h. Svaku zavojnicu bar 2h, neke i po nekoliko puta. Kao da postanu krte pa pucaju i na drugim mjestima. 

Koliko sam ja upoznat, osim što ne zaključava volan, kada ima grešku "airbag" onda niti jedan jastuk nije aktivan. 

Link to comment
Share on other sites

Popravljao sam ukupno 24h. Svaku zavojnicu bar 2h, neke i po nekoliko puta. Kao da postanu krte pa pucaju i na drugim mjestima. 

Koliko sam ja upoznat, osim što ne zaključava volan, kada ima grešku "airbag" onda niti jedan jastuk nije aktivan. 

tako je.

ja sam primjetio da je najcesci kvar zavojnice to da preskoci mali zupcanik jer je ista previse istrosena, kad se to rjesi da on ne preskace ona dalje sljaka bez problema nakon sto se stavi u "fazu" haha ukoliko je skracena. 

 

kod mene i kod kolege je bio slucaj da se ista zapravo samo prozuljala na mjestu jer je zupcanik preskocio jedan zub, kad preskoci dva ili vise ona puca na krajevima (mnogo bolja solucija za popravak. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

200kn je kabel 

 

a auto ne zakljucava volan ukoliko ima gresku airbag-a

preko e-baya ili?

Link to comment
Share on other sites

Usput rjesena jos jedna za kolegu s foruma, nazalost iz drugog pokusaja jer nisam primjetio da je jedna licna pukla nakon montiranja (isao sam skratiti najmanje sto je trebalo al izgleda ni to nije bilo dosta) a umor (u 3 dana smo spavali 7h) je ucinio to da nisam primjetio to na vrijeme i ovom se prilikom ponovo ispricavam kolegi tadi nelagodnosti.

 

Je, potvrđujem, meni je Milos riješio zavojnicu, sve 5. Toplo preporučam popravak, svaka mu čast!

Btw Miloš sve u redu oko drugog pokušaja, pogotovo kad si tako stalno bio na putu..

 

Link to comment
Share on other sites

Da li tko radi reparaciju tj zamjenu te zavojnice u Varaždinu ili Čakovcu? Ili ima tko voljan prodati flat kabel (ako je naručio više komada s neta)?

 

EDIT: Za Megane 2 Grandtour

Edited by alengrosevic
Link to comment
Share on other sites

Da li tko radi reparaciju tj zamjenu te zavojnice u Varaždinu ili Čakovcu? Ili ima tko voljan prodati flat kabel (ako je naručio više komada s neta)?

 

EDIT: Za Megane 2 Grandtour

imas pm. 

 

inace imam ja kabel, al kao sto sam u poruci napisao, najcesce ga nije potrebno mijenjat, tj ne mijenja se sve dok nije prozuljao negde na sredini, kao na slikama gore sto sam stavio. al sve to ne drzi dugo jer nije otkljonjen uzrok zasto to pukne/preskoci. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

ma puknuo je kad je grunuo airbag (sudar), to mi je jasno kao dan :). Sad je složeno (nije profesionalno ali zasad drži) pa ako se pokvari, odmah ću te kontaktirati. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

nisam siguran za zavojnice da si iste, moj megane isto ima puknutu zavojnicu samo šta su gospoda koja su to slagala umjesto da slože zavojnicu odlemili ledicu AIRBAGA i ledicu STOP ali su svatili da si odlemili krivu pa su ledicu SERVICE preljepili izolir trakom. Dobro ja sam kriv jer nisam pukrenul chek mode na ploči kad sam kupovao auto . Dobro manje bitno ....

Svatil sam da se ta ledica upalila jer je pukla zavojnica pa sam to i rastavil ali meni radi i dalje truba koja je na volanu, doduše kad je auto ugašen piše "steering not locked " i mislim da u mojem slučaju ta zavojnica osim zračnog jastuka ima neke konektore za položaj volana, (pa mislim kad zamjenim zavojnicu da bude i problem steering not locked biti riješen) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Matija, truba ne ide preko zavojnice tj preko flet kabela. nema tamo nikakvog senzora polozaja nego ti volan ne zakljucava cim ima gresku na airbagu. vec to ti je trebalo biti alarmirajuce kad si kupovao auto. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=Z8Ve18kJrAg  to tipka START i dugme na ručici za brisače 

 

Da trebal sam bolje paziti ali kad sam se ja više baziral na motor i podvozje. Jednostavno sam zaboravil i eto ga ali nije ni to tako komplicirano zamijeniti, meni su rekli 600kn za tu zavojnicu i posel. 

Link to comment
Share on other sites

Ko ti je rekao 600kn? Inace je to vec dosta puno. Nova ti je kod lagerosa 1000-1200kn.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tko popravlja tu zavojnicu ? I mene j**e kad je velika vrucina, upali se airbag lampica. Kad se rashladi onda ae ugasi.

Link to comment
Share on other sites

Ponekad dok vrtim volan čujem neko struganje, ima li to kakve veze sa zavojnicom?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.