Jump to content

Safrane 2.2i termostat


D0m1

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam naime jedan problem, znam da mi termostat ne funkcionira, zagrijat ga mogu jedino na leru, cim krenem odma padne opet na dno temperatura i najgore kaj auto uvijek pod cokom dela, i tražio sam po autodijelovima i nema, a najgore kaj ni renault to vise nema ( bio u renaultu ), i sad me zanima ako neko zna, di bi ja to mogo nac ? Hvalaa

Link to comment
Share on other sites

Nemoguce da ovlasteni nema. U kojem si bio?

Link to comment
Share on other sites

Imaš li renaultov kataloški broj?

 

Ovdje možda možeš vidjeti tko radi zamjenske. www.findpart.org

 

Termostat je jedna jednostavna sprava i vjerujem da bi se mogao naći zamjenski.

Link to comment
Share on other sites

Tesko nabavljiv dio. Nazovi par ovlastenih, mozda neko moze da nabavi. U aftermarketu ga drze Valeo i Wahler, Behr Hella, Vernet, Delphi i Quinton Hazell. Mozda radi i Motorad, vidi u Auto Kresi.

 

Mislim da je kat. broj 77 00 851 485.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Ostao je otvoren, pa se bar možeš vozit. Dok sam imao taj motor u espace, dvaput mi je ostao u otvorenom položaju.

Od konkurence traje godinu dana a originalni je trajao do prodaje.

Moralo bi biti u renou, nek ti ga naruče.

Link to comment
Share on other sites

Ili nadji neki koji otvara na 73°C i uguraj u crijevo kao sto dalibor kaze.

Link to comment
Share on other sites

mislim da od R4 ima samo

koji otvara na 83 i 87 nisam siguran

ali to je ok.

od verneta je nekih tridesetak kuna

ide u gornje crjevo hladnjaka samo treba pripaziti pri montaži da onaj kao vrh

treba gledati prema bloku motora i da bude u crjevu blizu bloka ne kod hladnjaka.

Link to comment
Share on other sites

Probat cu nazvati auto kresu u ponedjeljak, u renaultu mi je bio stari, nesto je bila priča da se to vise ne proizvodi, pa sam pomislio kak sam u banani, jer taj auto nam je stvarno zakon, pa reko da pitam ovdje jel postoji kakva kombinacija, tako da cu poslušati od dalibora savjet, ali cu probat jos naći negdje pod hitno, jer nemam duge relacije pa me malo muči ^^

Link to comment
Share on other sites

Pripazio bih na temperaturu otvaranja termostata, ako je fabrika stavila 73°C, to je s razlogom. Ako imas neki slican koji otvara na 73 ili do 75°C ok, ako ne, nemoj stavljati neki koji otvara tek na 83 ili 85°C. Velika je to razlika za benzinca.

 

Sad gledam, termostat je na strani pumpe, iz hladnjaka permant dolazi crijevom s donjeg kraja i ide na pumpu pa u blok. Tu bi bilo zgodno izvaditi stari i ugurati novi. Jel ima klimu Safrane?

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

A kako bi ljudi nabavljali dijelove za npr. Neki Renault iz 1950? Tko kaže da se ne proizvodi.

Link to comment
Share on other sites

ako nemožeš naci kupi od renaulta 4 i uguraš u crjevo

da. To cu ja u stilo jtd staviti. Ostao mi je otvoren . Rijesenje od 40 kn.
Link to comment
Share on other sites

termostat od R4 otvara na 86°C.

Ako vam to odgovara onda uredu!

Link to comment
Share on other sites

Da odgovorim kolegi direstraits, safrane ima klimu...i probat cu ugraditi onakav termostat kakav treba ic, jer neko je vec spomenuo, postoji razlog zasto safranov termostat otvara na cca 73

Link to comment
Share on other sites

termostat od R4 otvara na 86°C.

Ako vam to odgovara onda uredu!

za safrane ne znam ali za stilo je dobro jer stilov otvara na 89. Ovih 3 stupnja nista ne znaci. Imati cu super grijanje i motor dobru temperaturu. Od r4 facet otvara na 87. Tako u katalogu pise
Link to comment
Share on other sites

Originalni otvara na 86°C, a imam doma i nekoliko zamjenskih...na svima piše 86°C

Link to comment
Share on other sites

Originalni otvara na 86°C, a imam doma i nekoliko zamjenskih...na svima piše 86°C

nema veze. I to mi je dosta. Tih par stupnjeva ne igra.
Link to comment
Share on other sites

Dosao mi danas od r4 termostat. Vernet. Otvara na 86. 53 kn auto kreso.

Link to comment
Share on other sites

poskupili porasla potražnja :D

bili su nekad jeftiniji? Jel moze nize od 53 kn? He he.. vidim na svim forumima u engleskoj,italiji,srbiji,rumunjskoj da je to kvalitetna,a jeftina zamjena. Kakva je situacija s safraneom? Nađen je termostat?
Link to comment
Share on other sites

Safrane ce dobiti svoj originalni po cijeni od cca 350 kn ( kuna sim tam, u autu mi je račun pa neznam točno ) , naruceno iz Roce na zagrebackoj, dolazi u roku od tjedan dana, tak je bar rečeno...pa me najviše onda zanima potrošnja da li ce past ^^

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.