Jump to content

Safrane 2.2i termostat


D0m1

Recommended Posts

Kako sam i rekao da je nemoguce da ovlasteni nemaju original termostat.

Link to comment
Share on other sites

bili su nekad jeftiniji? Jel moze nize od 53 kn? He he.. vidim na svim forumima u engleskoj,italiji,srbiji,rumunjskoj da je to kvalitetna,a jeftina zamjena. Kakva je situacija s safraneom? Nađen je termostat?

može nekad je bio 30 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako su postali tako rijetki i ako nađeš zamjenski kupi odmah 2 jer termostat dosta često rikava na svim autima

Link to comment
Share on other sites

pozdrav :D ...imam opet pitanje, termostat je ugradjen, al zanima me na kojoj crti treba bit, malo glupo objasnjavam al jel na onoj prvoj vecoj ili bas na sredini, jer on digne do te prve i tamo zakuca cajger i ni makac, pa bi htio bit siguran jel to to ili bas i ne :p

Link to comment
Share on other sites

Stavi sliku. Da vidimo mjerac od safranea. Inace bi temp trebala na sredini biti. Tako mi je bilo na svim autima do sad

Link to comment
Share on other sites

Stavi sliku. Da vidimo mjerac od safranea. Inace bi temp trebala na sredini biti. Tako mi je bilo na svim autima do sad

Ne mora biti. Kod mene na laguni je uvijek između crte koja označava sredinu, i prve crte prema dolje.

Link to comment
Share on other sites

Na R5 mi je kazaljka uvik stajala "zericu ispod 3 crte" (od 4 ukupno) i čim bi kazaljka dodirnila 3 crticu palija se ventilator koji je kazaljku vraća nazad na svoju poziciju "zericu ispod 3 crte"

 

To mu je bila radna temperatura iako kazaljka nije bila ni blizu sredine podjele

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Jesi vidio na clipu koja ti je tad temp motora? To mi je nekako nisko. Na fiatu jtd otvara termostat na 88. Od kad sam stavio termostat koji otvara na toj temp(doduse,od r4),zakucana mi je kazaljka na pola. Ni gore ni dolje milimetra

Link to comment
Share on other sites

Evo sliku sam nasao na netu pa sam oznacio crvenom linijom kak stoji cajger kod mene, image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to to. Da je otvoren ovu temp bi dobio mozda maltretiranjem u gradskoj guzvi.kad ti na tu temp dodje otvori grijanje pa ako naglo pocne padati onda je otvoren. Ili cim upalis pogledaj oba crijeva. Ako su jednako topla otpocetka onda je otvoren i voda cirkulira,odnosno obrati paznju na donje crijevo. Ako je toplo otpocetka otvoren je

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Ova tvoja oznaka po meni nije radna temperatura.Trebala bi biti na sredini (bar je tako na mojoj Laguni)

Link to comment
Share on other sites

Ako gledamo crvenu crtu to bi bilo negdje na pola. Bar koliko ja vidim

Link to comment
Share on other sites

e ljudi :D evo imam ponovno jedno pitanje, naime kak je danas bil lijep dan pa sam malo licko oko auta, pa sam primjetio ( fkt neznam ni sam kak ) da imam u jednom crijevu od vakuuma kuglicu crijevo ide iz grane u dio kod filtera zraka na kojem ima neki jack...evo imam i sliku pa ak neko zna zakaj je to netko stavio...IMG_0550.gif

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.