Jump to content

Naknada za ceste


usrmaatre

Recommended Posts

Čitam danas na portalu večernjeg lista da je u izradi novi pravilnik o visini naknade za korištenje javnih cesta. Prema istom bi se naknada naplaćivala prema masi, a ne kao do sada prema volumenu (zapremini) motora.

 

Razredi:

 

< 1000 kg - 323 kn

1001 - 1500 kg - 646 kn

1501 - 2000 kg - 1292 kn

2001 > 1938 kn

 

 

Stari razredi:

 

< 1000 cm3 - 180,6 kn

1001  - 1600 cm3 - 374,1 kn

1601 - 2000 cm3 - 451,5 kn

2001 - 2500 cm3 - 750,35 kn

> 2501 - 1201,85 kn

 

Što reći??? Objašnjenje iz ministarstva jest slijedeće " Ulaskom Hrvatske u Europsku uniju pale cijene obveznog osiguranja za vozila pa tako, kad se uzme u obzir ukupna cijena registracije, s novim naknadama registracija ne bi poskupjela više od pet posto". Da nije tragično bilo bi smiješno.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    7

  • borny

    7

  • Med0

    4

  • Ico_Zg

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

to nije usvojeno jelda? to je samo prijedlog?

ako to prode, nek idu u k, pa to nema smisla nikakvog...

Link to comment
Share on other sites

Nije još usvojeno, ali se razmišlja o usvajanju.

Link to comment
Share on other sites

pa normalno da će se usvojiti, treba se namiriti odnekud lova za razno razne parazite i uhljebe po državnim upravama...

Link to comment
Share on other sites

Pa jbt stvarno nisu normalni vise.ovo je stvarno počelo prelazit granice dobrog ukusa!usvojit će oni šta im god ide u džep!

Link to comment
Share on other sites

Za mene bi naknada bila 30 kn manja nego sad hahah

Edit: ma sta 30... 50!

Edited by Megane16v
Link to comment
Share on other sites

pa normalno da će se usvojiti, treba se namiriti odnekud lova za razno razne parazite i uhljebe po državnim upravama...

Prelazi li laguna 1.9 dCi u ovu kategoriju > 1501 kg. Moja prelazi (1560 kg).

Link to comment
Share on other sites

Meni je po tom novom izracunu 200 Kn vise...a sta reci za vladajuce...oni se trude da sto prije odu u oporbu, tamo ce im isto biti lijepo, a odgovornost nikakava...kako drugacije objasniti ovoliko nepopularnih poteza koji su gotovo uvijek na stetu gradjana.

Link to comment
Share on other sites

Meni 541,65 kn više, stvarno nisu normalni.

Link to comment
Share on other sites

najbolji komentar na članku: " pojeftinilo je osiguranje pa poskupljuje naknada za ceste?!? To je kao da voda pojeftini pa zato poskupljuje toalet papir!"  

 

:D  :D 

Link to comment
Share on other sites

ne prelazi taman gledam prometnu, masa praznog vozila je 1350 kg.

Ček, sad si me zbunio možda je meni 1460 moram pogledati u prometnu koja trenuno nije kod mene. Gledam sad na autodati i piše 1490 kg. Tako da će mi cestarina biti jeftinija za 104,35 kn.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Btw. Ovo za tezinu mi je puno logicnije, jer vozilo sa manje kg manje "haba" cestu. Jedini zajeb je poskupljenje...

Link to comment
Share on other sites

Ček, sad si me zbunio možda je meni 1460 moram pogledati u prometnu koja trenuno nije kod mene. Gledam sad na autodati i piše 1490 kg. Tako da će mi cestarina biti jeftinija za 104,35 kn.

moja karavanka ima 1600 po prometnoj...

Link to comment
Share on other sites

moja karavanka ima 1600 po prometnoj...

Ništa, vidjet ću kad se domognem prometne. Molim Boga da nema preko 1501 kg.

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ima 1560 kg, što znači ajme meni.

Link to comment
Share on other sites

Imamo državu onakvi kakvu smo zaslužili. Znaju oni da hrvati ne prosvjeduju i ne ruše vladu na ulici. Glavno da se ima za kavu na špici

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da nece gledati samo masu vozila, nego ukupupno dozvoljenu tezinu, tj. tezina + dozvoljena masa. 

Daj boze da sam u krivu, jer ce onda meni biti 600kn jeftinija cestarina

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Vidio sam ovo na vecernjem, da nije zalosno bilo bi smijesno. A tek argumenti za poskupljenje jer je pojeftinilo osiguranje.. Znaci svaki put kad nesto pojeftini, ajmo kompenzirat nekim poskupljenjem i trpat si sto vise u dzepove! Ni slucajno olaksati narodu, samo gazi i uzmi i onu saku jada koja je ostala. Neznam sta reci, pa dokle vise!

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da nece gledati samo masu vozila, nego ukupupno dozvoljenu tezinu, tj. tezina + dozvoljena masa. 

Daj boze da sam u krivu, jer ce onda meni biti 600kn jeftinija cestarina

To je za teretna i dostavna vozila

Link to comment
Share on other sites

Kad bi svi mi odjednom počeli trošiti upola manje benzina, njegova cijena bi narasla dvostruko. To je ta fora.

Link to comment
Share on other sites

Citam i nevjerujem. A razlog je zaista, ono... Da su se bar potrudili nesto slagat, da djeluje bar nekako normalno, ali ne.

@ french - guzva je na birou, zakasnit cu na kavu :lol:

Link to comment
Share on other sites

to je tako kad su vidjeli da danas se ide sa downsizingom, danas sve neki 0,9 1,2 i sl. pa gube pare u odn na stare 1,4 1,8 i sl. pa se sjetili da dignu pare na tezini...nabijem ih!

 

treba sad olaksati aute, moram skinuti 80tak kg na meganu, ic na atest i regat ga kao 990kg :D

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.