Jump to content

Naknada za ceste


usrmaatre

Recommended Posts

Huu moj megane II ima 1200kg po knjizici

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    7

  • borny

    7

  • Med0

    4

  • Ico_Zg

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

kod mene ja masa praznog 1300kg, ALI je LPG tako da sa 500 kn ide na 830+ kn cestarine + ovo poskupljenje

... jedino kaj se pitam i nije mi jasno, znam da iz benzina i diesela idu cestarine u litri goriva a u plin ne, ali ja se isto MORAM tociti benzin... kaj da skupljam racune???

Ne nego od*ebi drzavu i seli se na skandinavski poluotok.

Bio sam u svedskoj poslovno 3 dana. Cijena goriva ista kao kod nas, auto ceste besolatne, trajekt BESPlATAN, jedino se most izmedju Danske i Svedske placa nesto sitno. Autoceste su jedno 10god ispred nasih. A i registracija manja nego u hr.

Link to comment
Share on other sites

U opasnom vremenu živimo. Ako Hrvatska prođe drugi krug u Brazilu, od silnog

veselja nečemo ni primjetit da če cestarina otiči 200% gore a PDV na 48%

 

Inače moj je težak 1828 kg, čisti aluminij i plastika, ne želim ni znati u kojem sam razredu težine.

Link to comment
Share on other sites

Ne nego od*ebi drzavu i seli se na skandinavski poluotok.

Bio sam u svedskoj poslovno 3 dana. Cijena goriva ista kao kod nas, auto ceste besolatne, trajekt BESPlATAN, jedino se most izmedju Danske i Svedske placa nesto sitno. Autoceste su jedno 10god ispred nasih. A i registracija manja nego u hr.

 

Stari moj kad bi kod nas sve bilo bespiatno i besolatno živjelo bi se ko u raju!

 

NHF morao sam :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Stari moj kad bi kod nas sve bilo bespiatno i besolatno živjelo bi se ko u raju!

 

NHF morao sam :zubo:

 

...da je kod nas sve besplatno, vec bi se naso neki veliki rvat koji bi lupio porez, prirez na sve kaj je besplatno a moglo bi kostati... Hallo to kaj nasi uspiju iskemijati i naplatiti od nas ni J. Verne nebi mogao opisati u knjizi :/

Link to comment
Share on other sites

Ono sto jedino mozemo i sto nam je dozvoljeno u ovoj drzavi, jeste da cekamo...

Sve je ovo rekla/kazala ali ako "skupstenici" budu htjeli povisiti, nema toga sto ce ih zaustavit.. Sto mogu autoprijevoznici napraviti, u HR??

Nista!!

Bio sam jedne prilike prije 8g.kada su Slo.prijevoznici zaustavili promet na 5h.i to samo ulaz/izlaz sa auto cesta.. U tih 5h. 3 puta su clanovi sindikata dosli do svakog vozaca i pitali/donijeli sendvic i pice..

Jedne prilike tijekom strajka u Francuskoj autoprijevoznika, roba "kvarljive" prirode i stoka/zivina koja se vozila... Strajk je trajao 5 dana, sva stoka nakon 24h.je pustena iz kamiona vas, znaci u prirodu i nek se snalazi.. Kvarljiva roba se djelila po naseljima..

Zasto tako!!?'

Jer je sindikat BOG i BATINA u drzavi.. Pravi sindikat!

Sva roba je osigurana koje se prevozi, sve sto bi bilo kakav rizik moglo prouzrocit sve je pokriveno..

Sto je kod nas osigurano?? Tko osigurava svaki transport vrijedne,kvarljive ili opasne robe za prijevoz??

Kada ja nakrcam slepera u Madjarskoj punog teh.robe (LG plazme,smartphoni itd.) vrijednosti nekoliko stotina tisuca eura, pokrivenog samo sa osnovnim osiguranjem vozila...

Ajmo mi iz ove lijepe nase sto prije i sto dalje...

 

Slazem se sa nekim sto je prije napisao da jedva ceka da ode iz ove drzave.. Nazalost 42% drugih je ponosno da bi ikada napustilo HR, drugih 42% je strah od boljeg (dobro znam sto sam napisao, BOLJEG) i ostat ce i dalje u ovoj drzavi..

Ostalih 6% ( bem te Dujo glupa i ponosna ) je vec sretno sto nisu u HR ili ce biti sretniji sto napustaju ovu drzavu...

Link to comment
Share on other sites

ma sta fali ne da je dobro nego je odlicno nikad bolje nego sad :D

sindikat sta je to?

to su oni koji uzimaju lovu a ništa nerade.

sta se tice osiguranja robe ili ce gazda osigurati ili nece

ako nece znaci da ima love i boli ga ona stvar za robu.

zašto da idem nekud ako netko treba ici to su ovi kako si ih nazvao skupstenici :D

Link to comment
Share on other sites

Dado nikad nista pametnije nit bolje nisi napisao.. :)

 

 

zašto da idem nekud ako netko treba ici to su ovi kako si ih nazvao skupstenici :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo cu rec 900 kn naknada za ceste pa ko je tu lud koliko im platimo mogli su onu priko klisa zavrsit ima 20 godina

Link to comment
Share on other sites

A sada kupovanje ekoloskih (hobridni i na struju cisto) vozila uz sufinanciranje ili sta vec a plinase koji zagadjuju manje nego hibridi e to racku... oni ce da placaju da bi hibridi bili sufinancirani ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Barem ću negdje plaćati manje. A neš ti poskupljenja za čađavce... Treba ih maknut s ceste, a ne poskupit regu.

 

"Poskupljenje, ali ne drastično, pogodit će vlasnike starijih i “prljavijih” vozila. Primjerice, za Golf 2 dizel iz 1985. naknada za 15.000 prijeđenih kilometara skuplja je samo 7,70 kuna."

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Placat ce skuplje oni koji naprave vise kilometara, po meni ok i fer, nisu neka velika povecanja za standardna vozila.

Za one koji voze 6,8,10 ili vise cilindara neka plate i vise, to ne vozi svatko a luksuz i gusti se uvijek placaju..

Teretni program dobro naplacuju, ali vjerujem ja da nece dugo izdrzat da i tu jos malo se "omaste"..

Link to comment
Share on other sites

Placat ce skuplje oni koji naprave vise kilometara, po meni ok i fer, nisu neka velika povecanja za standardna vozila.

Za one koji voze 6,8,10 ili vise cilindara neka plate i vise, to ne vozi svatko a luksuz i gusti se uvijek placaju..

Teretni program dobro naplacuju, ali vjerujem ja da nece dugo izdrzat da i tu jos malo se "omaste"..

 

Teretni program ce im opast, jer kolko sam skuzio ekipa sada smije na ZG tablama vuc prikolicu sa poljskim regama itd.

 

a osiguranje za kamione je smijesno jeftino

Link to comment
Share on other sites

Barem ću negdje plaćati manje. A neš ti poskupljenja za čađavce... Treba ih maknut s ceste, a ne poskupit regu.

 

"Poskupljenje, ali ne drastično, pogodit će vlasnike starijih i “prljavijih” vozila. Primjerice, za Golf 2 dizel iz 1985. naknada za 15.000 prijeđenih kilometara skuplja je samo 7,70 kuna."

Bojim se da nam smanjenje cijene nije neka dobra vijest jer poznavajuće somove na vlasti za par mjeseci će nam negdje drugdje uzeti nekoliko stotina kuna više, možda upravo u godišnjoj naknadi za ceste..

 

Link to comment
Share on other sites

Placat ce skuplje oni koji naprave vise kilometara, po meni ok i fer, nisu neka velika povecanja za standardna vozila.

Za one koji voze 6,8,10 ili vise cilindara neka plate i vise, to ne vozi svatko a luksuz i gusti se uvijek placaju..

Teretni program dobro naplacuju, ali vjerujem ja da nece dugo izdrzat da i tu jos malo se "omaste"..

opet će procvjetat biznis s vraćanjem kilometraže svake godine pred tehnički

Link to comment
Share on other sites

Bezveze prijedlog, ok oni što više voze logično potroše više ceste i zagade više okoliša, opet ima ljudi koji godišnje rade 80-100 tkm pa od toga 90% bude po inozemstvu

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.