Jump to content

Pokušaj procjene vrijednosti za Renault Modus 1.5 dCi


lastnight

Recommended Posts

Poštovana publiko,

 

kako je došao dan da u prodaju stavim svoj Renault Modus zanima me kako diše javno mjenje, što misli hrvatski vozački puk odnosno što misle budući kupci i oni koji se tako osječaju.

 

Dakle, u nastavku ću spomenuti parametre vozila tj ono čega se sjetim ovako na prvu:

 

- Proizveden 11. mjesec 2006 godine

- Oprema Dynamique (vjerovatno još neke doplate al ne kužim sad)

- Mjenjač 6. brzina

- motor 1.5 dCi sa 106 ks (rijedak kod nas u Modusima, misim da nema nijedan na njuškalu)

- ABS

- ESP

- DPF

- BAS

- 6 zračnih jastuka (zračne zavjese)

- ISOFIX

- Kilometara pređenih 154000

- Servisna knjižica sa svim pečatima servisa i sve mjenjano po preporuci proizvođača

- Ove godine u 6. mjesecu servis klime , novi plin u ovlaštenom servisu Roca u ZG (pečat u            servisnoj knjižici)

- Zamjenjeno ulje Elf Solaris 5w30 i original filter ulja, veliki servis i zamjena zupčastog remena u 4.       mjesecu 2014 sve upisano u servisnoj knjižici

- Kožni volan i ručica mjenjača

- Senzor za kišu

- Ima neki bolji cd unutra sa 6 zvučnika fino se čuje neznam kak se to zove sve skupa

- grijani retrovizori na struju

- softtouch mekana plastika armature (možda to ima veze sa malim redizajnom krajem 2006)

- hlađeni pretinac za piće

- dodatna rasvjeta pod nogama kod otvaranja vrata

- TRIPTIC zadnja klupa (mogučnost klizanja napred-nazad i razvlačenja za 2 ili 3 sjedeća mjesta)

- boja vozila Spanish Rot 727 il tak nešto, u prevodu španjolsko crvena

- interijer vozila izgleda kao da je sad izašao iz dućana nov

- auto je prije mene imao jednu vlasnicu iz Muenchen-a

- na krovu treba izvući par udaraca od tuče nisu veliki ima ih 3-4 mislim

- auto nikad u sudaru bilo

- moguća provjera bilo gdje

- za sve uočene nedostatke odma skidam cijenu u realnom iznosu cijene tog dijela

 

- registriran do 4.2015.

 

 

Što mislite koliko takav Modus vrijedi?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vrijedi tacno onoliko koliko ti za njega ponudi ozbiljan kupac. :D U rangu Clia 3 s tom opremom i motorom, malo vise.

Link to comment
Share on other sites

Blam,mislim da je 5 definitivno previse...ja sam uzo megana sa skoro pa istom opremom,doduse benzinac,godina i km isto...i sad gume,prijepis,servis i tehnicki za 2 mjeseca (prvi put polica) pa ce me izac tu negdje ko taj modus bez tehnickog...strava ak to toliko vrijedi,imam jednog modusa doma benzinca 2005.

Link to comment
Share on other sites

Jako očuvani, dobro opremljeni i s ne previše km su i u DE 3500 cca EUR. Taj auto ima unutra mjesta kao u Meganu a lakše ga je parkirat u gradu, valda moraš imat potrebe za takav auto. Npr neko treba mali auto za grad ali želi imat mjesta u njemu.

Link to comment
Share on other sites

I još tauzenku da se nađe za gorivo u pretincu za rukavice...

Link to comment
Share on other sites

Nema teoretske šanse da onaj dobije 5 soma ojra za "ono".

 

Početkom godine sam malo hodao po Hreliću s frendom i par navrata i npr. Clio III dCi sa 68-70KS i cca. 100.000km stari oko 5-6 godina nisu išli ni za 4,000€, a tražili su 5000-5500€. Mali benzinci su puno jeftiniji i nema straha od skupih servisa. Da isplatiš razliku u gorivu moraš se jako puno voziti.

 

Po meni potencijalnom kupcu će se svidjeti jak motor, dobra oprema i očuvanost, a manje će mu se svidjeti kilometraža koja nije prevelika ali nije ni mala pa se trudi istaknuti da je auto bio održavan kako treba i to je to, čekaj ozbiljnog kupca.

Link to comment
Share on other sites

Jako očuvani, dobro opremljeni i s ne previše km su i u DE 3500 cca EUR. Taj auto ima unutra mjesta kao u Meganu a lakše ga je parkirat u gradu, valda moraš imat potrebe za takav auto. Npr neko treba mali auto za grad ali želi imat mjesta u njemu.

 

pa lahko, vratis u DE i prodas, sar ozbilje, trzisna vrijednost je jedno, zelja i ocekivanje vlasnika drugo, i nemoze se gledati koliko je neko platio auto, pa prema tome formirati cijenu, cijena je takva kakvo je trenutno trziste, odnosno koliko ima zainteresovanih kupaca i koliko je neko od njih spreman platiti

Link to comment
Share on other sites

Čudi me da ti kao mag za sve moraš pitati na Renault forumu vrijednost svog auta, a još mi je bolja fora kad stavis najskuplji oglas za kojeg se u prve 2 sekundi skuži da se zajebava sa cijenom nereganog modusa.

 

Hoces ga prodati ? evo ti smjernica

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-modus-1.5-dci-oglas-11476058

 

2006godista ima manje , vecinom su 2005 a ljudima ne igra godina gore dole, više im znaci kilometraža.

 

Ako mislis da vrijedi vise uvijek ga kao sto kolega gore kaze mozes otpeljat u Njemačku i dobiti 5-6 tisuca eura za njega

Link to comment
Share on other sites

pa lahko, vratis u DE i prodas, sar ozbilje, trzisna vrijednost je jedno, zelja i ocekivanje vlasnika drugo, i nemoze se gledati koliko je neko platio auto, pa prema tome formirati cijenu, cijena je takva kakvo je trenutno trziste, odnosno koliko ima zainteresovanih kupaca i koliko je neko od njih spreman platiti

 

Upravo tako, a nažalost ili na sreću kako kome kupaca nema i to jako ruši cijenu. Ljudi nemaju love i ne kupuju aute osim ako cijena nije jako niska pa se nekome to učini kao jako dobra prilika.

 

S druge strane nisu ni kupci blesavi pa da ne kuže kako svi prodaju male dizle između 150-200kkm.... baš prije velikih potencijalnih sranja.

Link to comment
Share on other sites

Jako očuvani, dobro opremljeni i s ne previše km su i u DE 3500 cca EUR. Taj auto ima unutra mjesta kao u Meganu a lakše ga je parkirat u gradu, valda moraš imat potrebe za takav auto. Npr neko treba mali auto za grad ali želi imat mjesta u njemu.

realno ako hoceš prodat vrjedi isto koliko i u DE možda 100-200 eura više i to je to

Link to comment
Share on other sites

nebi htio vrijedjati....na njuskalu ih se sam 47 prodaje...

sad il su fakat tako jako dobri pa ih nitko ne prodaje...ili ih je malo prodano...

iskreno meni je fakat ruzan i uvijek bi prije megana II ili clia III nego modusa...

je**m ti auto kad zarulju moram mjenjat moram skidat i branik....

 

 

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-modus-1.5-dci-oglas-12146708

 

kilometara znatno manje ....prvi vlasnik...

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

Ovaj ima i webasto... ako ga je koristio po zimi (a vjerojatno je s obzirom da je iz Krapinske županije) taj motor je vjeroatno u puno boljem stanju nego skoro svi dCi motori te kilometraže i godišta.

Link to comment
Share on other sites

Čudi me da ti kao mag za sve moraš pitati na Renault forumu vrijednost svog auta, a još mi je bolja fora kad stavis najskuplji oglas za kojeg se u prve 2 sekundi skuži da se zajebava sa cijenom nereganog modusa.

 

Hoces ga prodati ? evo ti smjernica

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-modus-1.5-dci-oglas-11476058

 

2006godista ima manje , vecinom su 2005 a ljudima ne igra godina gore dole, više im znaci kilometraža.

 

Ako mislis da vrijedi vise uvijek ga kao sto kolega gore kaze mozes otpeljat u Njemačku i dobiti 5-6 tisuca eura za njega

A di piše da je zabranjeno pitat na forumu?

 

Tako su i na vrlome BMW forumu filozofirali da BMW koji sam prodavao vrijedi oko 2000 eur a auto je otišao za duplo, samo je pitanje što točno kupac želi. Neki ljudi ne žele velike aute jer im je teško i nemoguće u centru parkirat pa poznato je da mali auti mogu koštati više nego veliki. Smart?

 

Meni je interesantno to da kad se auto prodaje onda ljudi vole skidat cijenu a kad ti isti prodaju svoj auto onda se cijena pumpa hehe.

 

Modus ima svoju publiku koja cijeni njegove vrline a ima ih taj auto. Clio nije baš za usporedbu jer nudi mnogo manje multipraktičnosti i prostora od Modus-a. Probajte sa Cliom i 4 putnika napravit put od 800 km.

Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar je koliko vrijedi a druga koliko mozes dobiti.

Realno vrijedi kao i modusi tog godista i te kilometraze,samo sto je danas jako tesko prodati auto ako ga nedas ispod cijene.

Svog sam prodavao prosle godine ili pretprosle,trazio sam 3soma,dobivao sam na ruke 2600 a nisam ga dao.

Od tad sam promjenio sva 4 amortizera,kugle,spone,diskove,plocice,zadnje bremze komplet,veliki servis,uredivao glavu radi promjene dihtunga i jos stvari kaj sad neznam ni nabrojat.

Meni taj auto sad vrijedi realno od 2000-2500eura,naravno meni vrijedi puno vise,zato ga ni ne prodajem.

Link to comment
Share on other sites

to je poenta, bavim se prodajom polovnjaka i znam sta se mora u raditi da bi se auto prodao, mora biti u idealnom stanju i ispod cijene, inac ces ga se naprodavati, to je realnost.

Link to comment
Share on other sites

Auto vrijedi točno onoliko za koliko ga uspiješ prodati. Točka. Ni više ni manje.

 

Figurativno, ako ne možeš dobiti npr. 4.000€ za auto onda on ne vrijedi toliko čak i da si ulupao 10.000€ u njega u 2god koliko ga npr. imaš. To nije vrijednost auta koliko on tebi vrijedi nego propala investicija. Surovo, ali je tako.

 

To što ne nekome ne isplati prodavati auto ne znači da auto više vrijedi u kunama ili eurima.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne sekiram se, prodat će se. Nije to V8 benzin pa da čekam 5 godina, ako niš drugo danas najbolje idu mali, praktični, diesel auti. Ako Clio dvojka ide za cca 2500 i to 'goli pištolj' edition onda ovaj vrijedi osjetno više. Imam kompletnu servisnu povijest vozila i sve na njemu je ispravno, doslovce pali-vozi sljedećih dve godine ak ne i više uz zaista malu potrošnju a to bi se trebalo cijeniti.

 

Jedino što u nas ima onaj poznati sindrom, tuđi auto ne vrijedi a kad je moj onda stavim obavezno 500 eur više hehe.

 

Bitno da nije žurba i da ne gori pod nogama.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja rekao da moj auto vise vrijedi,spomenuo sam koliko realno vrijedi i tako im se cijene krecu.

Velim da ga iz tog razloga ne prodajem,malo vrijedi a za te novce nemogu nista,ne kupuje mi se nesto drugo samo da se mjenja i da ulupam novce u popravke.

S druge strane 5soma eura nemam da se kupi nesto novije i bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja se recimo ne slažem da auto vrijedi koliko za njega trenutno dobiješ jer to su onda aukcije a to nije isto što i prodaja preko oglasnika npr.

 

Aukcije je način prodaje gdje se roba prodaje u strogo određenom vremenskom protoku a ostale prodaje nemaju to opterečenje.

 

Zato na aukcijama možeš kupiti nešto vrlo povoljno ali i ne ovisno o predmetu i početnoj cijeni.

 

Uglavnom, malo sam pogledao te aute za 2500 eur pa to su grobovi jbt...bio na jakuševcu nakon užasno puno vremena.

Ako oni vriede 2500 onda moj vrijedi duplo najmanje.

Link to comment
Share on other sites

Eto, sam si dao procjenu suprotno svim očekivanjima :D

Mislim da može lock ovdje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.