Jump to content

Laguna 2 automatska nivelacija ne radi


Marko_Os

Recommended Posts

Ima netko ideju zasto na mojoj Clip ne prepoznaje uopce da imam xenone? A serijski su naravno.. Auto nivelacija mi ne radi, niti kad upalim a u zadnje vrijeme ni kad sam ju natovario nije spustala pa su bacala previsoko. Inace, nikad mi nike odradivala nivelaciju kad bi ju upalio, ali je radila nivelacija pri opterecenju, promijenjen zadnji senzor a nedavno i prednji!

 

Imam ja. Kad se mijenja prednji senzor, koji je ujedno i komp nivelacije, potrebno ga je konfigurirati za tvoj tip vozila. Ako nije konfiguriran za vozilo sa xenonima onda prati samo signal zadnjega senzora. Zato ti Clip i nevidi xenone jer komp nivelacije ti nije trenutno konfiguriran za vozilo sa xenonima.

Konfiguracija kompa se odrađuje dijagnostičkom opremom. Nakon nje je potrebno i inicijalizirati sustav i onda će ti i autonivelacija raditi i Clip će prepoznavati da imaš xenone, jer taj info dobija od kompa nivelacije.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem, pokusat cu tako napraviti, mislim da to nije odradeno, a ako ni to ne upali onda je ocito problem u onome sto je usrmaatre rekao..

Link to comment
Share on other sites

Imam ja. Kad se mijenja prednji senzor, koji je ujedno i komp nivelacije, potrebno ga je konfigurirati za tvoj tip vozila. Ako nije konfiguriran za vozilo sa xenonima onda prati samo signal zadnjega senzora. Zato ti Clip i nevidi xenone jer komp nivelacije ti nije trenutno konfiguriran za vozilo sa xenonima.

Konfiguracija kompa se odrađuje dijagnostičkom opremom. Nakon nje je potrebno i inicijalizirati sustav i onda će ti i autonivelacija raditi i Clip će prepoznavati da imaš xenone, jer taj info dobija od kompa nivelacije.

 

Clip odmah mora prepoznati računalo ksenona, bez obzira što nije konfigurirano (postoji opcija za konfiguraciju). To je dijagnostička oprema koja primarno i služi tome. Recimo kad se konfigurira nadzor tlaka na gumama radi se Clip-om.

Link to comment
Share on other sites

Ako ga ne prepozna onda su samo tri stvari moguće:

1. - Računalo nivelacije nevalja,

2. - Izgorio osigurač F3

3. - Prekid u instalaciji. Ta instalacija nije "po cijelom autu" već se radi o jednoj jedinoj žici koja ide direktno od računala nivelacije do dijagnostičke utičnice. Naravno, kao i sve drugo računalo ima i žicu mase.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.