Jump to content

Megane Grandtour GT 220


edomedo

Recommended Posts

Nisam bio predugo - ali imam pitanje. Naime upravo sam naručio novu bebicu iz naslova.

 

Ima li itko iskustva s njime?

 

I dodatno pitanje, nemalo sam se iznenadio kada sam skužio da ksenonke ne dolaze ni u opcijama - ali ima H7 i leće. Ima li tko iskustva sa usporedbom te dvije varijante?

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio predugo - ali imam pitanje. Naime upravo sam naručio novu bebicu iz naslova.

 

Ima li itko iskustva s njime?

 

I dodatno pitanje, nemalo sam se iznenadio kada sam skužio da ksenonke ne dolaze ni u opcijama - ali ima H7 i leće. Ima li tko iskustva sa usporedbom te dvije varijante?

 

Xenon je i dalje PUNO jači/bolji.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će to biti prvi u hrvatskoj GT220, ali ti čestitam na kupnji, originalnom odabiru i vjernosti benzincu. Uspoređujući neke druge "warm hatch" modele kod konkurencije s TB i TD motorima u stvarnim uvjetima, i to značajno manje razlike snage u odnosu na GT220-GT165, vratio sam se tezi da se najbolje juri s benzincima, pogotovo ovakvim kojima ne fali momenta u niskim, ali se ne boje visokih okretaja.  Nažalost zadnji stint Meganea III ne nudi xenone u nijednoj varijanti, a buduća, četvrta generacija će vjerojatno doći s LED svjetlima koja pomalo postaju standard u klasi.

Link to comment
Share on other sites

moj dream car...sretno s njime i obavezno slike i mali review :)

Link to comment
Share on other sites

pa, clio RS (profilna) je crveni - naravno da onda ovaj mora biti plavi :)

 

hvala na dobrim željama, vozio sam dizelsku verziju i impresioniran sam svime osim motorom...dizeli jednostavno nisu moj par cipela i ne mogu se naviknuti na tu tromost.

 

i ja sam dobio info da će biti prvi u hr - iskreno sam se iznenadio, nije mi to bio cilj...ali imat ću dream RS garažu :)

 

a vidim da ću vjerojatno morati naći neko naknadno rješenje za xenon - ipak je to deset godina navike na dobru osvjetljenost ...

Link to comment
Share on other sites

pa, clio RS (profilna) je crveni - naravno da onda ovaj mora biti plavi :)

 

hvala na dobrim željama, vozio sam dizelsku verziju i impresioniran sam svime osim motorom...dizeli jednostavno nisu moj par cipela i ne mogu se naviknuti na tu tromost.

 

i ja sam dobio info da će biti prvi u hr - iskreno sam se iznenadio, nije mi to bio cilj...ali imat ću dream RS garažu :)

 

a vidim da ću vjerojatno morati naći neko naknadno rješenje za xenon - ipak je to deset godina navike na dobru osvjetljenost ...

prvo ti malo testiraj auto sa tvorničkim svjetlima, sumnjam da se s njima ne vidi odlično :)

pusti ksenon, uživaj u vožnji i svemu ostalom :)

Link to comment
Share on other sites

nema nazad nakon xenona... u koji god auto doma sjednem nakon meganea mi svjetli bzvz...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Stigao. Sljedeći tjedan šaljem dojmove kada izađe na cestu. Što se izgleda tiče jako mi se sviđa unutrašnjot, crveni detalji, a posebno je zanimljiva crvena GT 220 oznaka na vozačkim i suvozačkim vratima (nek se zna da je pravi GT, a ne dizel GT :) ). Sjedala su fantastična na prvo isprobavanje - baš me zanima nakon više upotrebe hoće li biti jednako dobra kao u Cliu RS.

 

Imam svoju dream RS garažu! :)

post-7164-0-27974000-1418218264_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Meni pise na pragovima Renault Sport a dizel je :)

Svaka cast na kupnji! (Jos da ima xenone...:p)

Link to comment
Share on other sites

Super je Megane, steta sto znak nije malo manji..

Link to comment
Share on other sites

Pravi sleeper.. Super auto, i super motor, nije cudo sto ga koristi i francuska zandarmerija za autoput..

Puno lepih kilometara.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Slike stižu uskoro. Trenutno samo guštam u vožnji i nakon prvih 1500km mogu reći da mi se čini da će ovo biti jedna jako intenzivna ljubavna veza :) Možda ne tako intenzivan kao sa Cliom, ali jako jako blizu...

 

Xenone nije imao ni u kakvim opcijama i kombinacijama, sve smo probali :(

Link to comment
Share on other sites

Zar ovo vozilo nema elemente ovjesa kao na rs....ima puno više zajedničkog sa rs-om nego sa običnim

Link to comment
Share on other sites

Svi novi GT-i koji su by renault sport imaju mjesta u ovom podforumu jer ih i Renault tamo svrstava. GT line je za obični podforum :)

Link to comment
Share on other sites

Renault ih je smjestio pod "sportska vozila" ali ne nose RenaultSport znakovlje i prema tome ne spadaju pod RenaultSport.

Meni osobno ne smetaju u ovom podforumu ali nije nikad Renaultsport bio vezan za snagu motora...jer inace bi svi 3.0V6 ili neki 2.0t (Lagune itd) bile RS. Pa tako Clio 172 (169ks) ili Twingo RS (133ks) jesu Renaultsport a Laguna coupe 2.0t (205ks) nije. Pravedno ili nepravedno...nije na meni da sudim.

Link to comment
Share on other sites

Svi novi GT-i koji su by renault sport imaju mjesta u ovom podforumu jer ih i Renault tamo svrstava. GT line je za obični podforum :)

Kao sto je du roller rekao:

gt (renault sport)

post-5729-0-00707900-1419799527_thumb.jp

gt line (renault)

post-5729-0-17913300-1419799551_thumb.jp

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.