Jump to content

Zamjena ventilatora u kabini - Megane 2


Brumen

Recommended Posts

Drage kolege forumaši! Prijatelju je krepao ventilator na Meganu 2 2005, oprema comfort dymaniqe sa ručnim klima uređajem. Molio bi bilo koga tko ima Dialogys da iz servisnog manuala izvuče kako se mijenja ventilator kabine. Navodno se kroz vozačevu stranu skidaju sve papičice, pa da ne fulamo, trebao bi neki PDF ili JPG uputa.. Puno hvala svima!!

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas siguran da li ce moci bez skidanja table, lokacija mu je uzas, radio sam to ali sa skinutom cijelom tablom, ovako bas nisam optimistican ali pokusajte pa javite rezultate

Link to comment
Share on other sites

po manualu ispada da se ne skida pedala gasa, zanimljivo...

 

@ Bruemen : ako je moguće opiši što si skidao, ako može i nekakva sličica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Operacija uspješna.. Znači da sve bude apsolutno lagano zamjeniti, potrebno je samo:

 

1. Skinuti kompletnu armaturu 

2. Skinuti sve oko klime, cd, središnja konzola, ručna kočnica itd

3. Skinuti sve donje obloge kod vozača, papučice gasa/kuplung/kočnice 

4. Skinuti volan i još hrpu toga i NARAVNO ne pogubiti sve šarafe, ne polomiti niti jedan konektor (a svaki je slučaj za sebe), popiti kutiju Apaurina i imati ČELIČNE ŽIVCE!

 

Slike u prilogu:

 

 

post-5885-0-52019800-1411672817_thumb.jp

post-5885-0-83418900-1411672833_thumb.jp

post-5885-0-37497100-1411672846_thumb.jp

post-5885-0-22252700-1411672872_thumb.jp

post-5885-0-08320700-1411672888_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

e to sam ti i rekao, lokacija mu je da se radije upucas nego ga zamjenis

Link to comment
Share on other sites

Za izmjenu ventilatora kabine potrebno je i volan skidati ??! :buum:

je pa kak budes armaturu izvuko? a volan je u ovoj prici najjedostavniji :)

Link to comment
Share on other sites

Da da ekipa... ali to je minimalno 1000kn ušteđeno u đepu 

Edited by Brumen
Link to comment
Share on other sites

Meni su u ovlastenom servisu rekli nekih 600 kuna, al sam se odlucio sam pozabavit time, nakraju ispalo da je ventilator samo malkice izgubio kontakt na đeku na samom ventilatoru, popravljeno bez raskapanja  :00009019:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sad skuzio da zuji...i to me zivcira,vjerujem da je pri kraju,veca brzina jace zujanje,mada ne radi slabije nit losije...koja je cijena ventilatora? Mislim da nemam zivaca nit znanja sam raskapat

Link to comment
Share on other sites

mozda ti je kakvo smece doslo unutra?  nekih petsotinjak kuna je najjeftiniji zamjenski kod tokića

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

meni je prestao radit ali kad drmnem šakom po kokpitu iznad suvozaca proradi pa nakon par minuta opet stane .. a cujem i neko lisce unutra.. sad ima li kakve sanse ako je đek malo otkacen ili je zaglavio zbog lisca da do rijesim bez rasklapanja cijelog auta?

vidim gore zmaj spominje da je to brzo rijesio(u njegovom slucaju se đek malo otkačio)..

skinuo sam sredisnju konzolu i trebalo mi je dva sata da je vratim a i polomio sam plastiku na par mjesta :cekicem:

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

vidi slike gore koje je brumen postavio, do ventilatora mozes doc  na dva nacina; skidanjem cjele armature, ili  da zavučeš ruku od ispod sa vozacke strane do ventilatora, odkopčaš đek sa njega i pocistis kontakte

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav, ne znam je li do ventilatora ili do motorica, ali nekad, odnosno ne radi pola sata sat, pa se odjednom upali bez udaranja, ventilacija u kabini, znaci ni prema nogama, kabini, šajbi, ni na jednoj od brzina.. Je li to trazim na isti nacin kao i kolege od prije? Trazim taj jack ili motoric ili nesto trece..?

Link to comment
Share on other sites

vidi slike gore koje je brumen postavio, do ventilatora mozes doc  na dva nacina; skidanjem cjele armature, ili  da zavučeš ruku od ispod sa vozacke strane do ventilatora, odkopčaš đek sa njega i pocistis kontakte

Strašno!

 

Prvo s zakomplicirali zamjene žarulja u farovima pa sad čujem ventilator! Šta je sljedeče?

 

Meni slabije piri, kao da radi s 30 manje snage :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Strašno!

 

Prvo s zakomplicirali zamjene žarulja u farovima pa sad čujem ventilator! Šta je sljedeče?

 

Meni slabije piri, kao da radi s 30 manje snage :(

 

Moraš imati više kulture. Ako mu možeš pomoći, pomogni mu ako ne, nemoj mu niti odmoći niti kritizirati. Ovdje su svi dobrodošli. Ne bi tražio pomoć da zna popraviti ili da zna u čemu je greška. Uživaj.

Link to comment
Share on other sites

Graba nisam vidio prije, uglavnom ako nisi vec rijesio ja cu ti opisati di je kod mene bio problem. Ispod nogu desno od papucice gasa skini onaj poklopcic tamo ti je zavidan reostat probaj ga promrdat malo ako se gasi pali problem je u pinovima jacka od samog reostata ili ako imas manualnu klimu moze bit u prikljucku jednog kabela sto viri iz reostata i ide na sam motor ventilatora.meni je bio sprzen 1 pin na tom prikljucku motora ventilatora tako da je malo hvatalo malo ne. Otkinuo sam jack (zenski dio) stavio stopice i ugurao u taj osteceni pin.Druga solucija ti je da je otisao sam reostat -imas ih na ebayu za 150kn.za ove dvije solucije ti treba samo spretna ruka i nesto malo vremena. I velika je vjerovatnost da je nesto od toga a onu trecu soluciju manje vjerovatnu ti necu ni spominjat jer sigurno nebi volio vidjet rascerupanu prednju polovicu kabine:)

Link to comment
Share on other sites

E sad da li je to isto, kod suvozacevih nogu, lijevo, isto ispod poklopca, ima nesto, kazu neki relej, i kada ne radi, kvcrnem po tome i proradi :) da li je to taj reostat na koji ti mislis?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.