Jump to content

Hrđa


Max

Recommended Posts

Obzirom da nitko nista ne odgovara u mojoj temi, otvaram ovu..

Jeste li vi koji imate Meg 3 u bilo kojoj verziji imali pojavu hrde na sarafima za felge i na kocionim klijestima? Ruzno mi to izgleda, mijenja li se to ili ili se cisti?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Max

    17

  • dado_sk

    6

  • Martin

    5

  • marrky112

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na sarafima da, a na disku ne. Osim po srebrnom kocionom djelu kad ti auto stoji nakon kise npr. ali to se skine prvim kocenjem.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje preć preko toga. Klješta prohrđaju kad tad. Ako smeta najbolje plastificirat. Šerafi su brzo prohrđali i bojanje nije rješenje jer se boja oljušti dok se felga steže. Klješta se mogu očistit ali će opet brzo prohrđat.

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Ukratko, i vama se to pojavilo i pustili ste tako, ako sam dobro shvatio, jer ce prohrdati opet kad tad?

Za disk samo mi je jasno da se sam ocisti kocenjem, ali da sarafi tak prohrdaju, i to samo na jednoj felgi nisam jos dozivio, i to na 18 mjeseci starom autu?? A i klijesta mi bome nisu hrdava na Laguni staroj 10 godina?!

Link to comment
Share on other sites

Mozda ti je neko plastificirao na laguni a da to nisi znao :p

Meni na meg 2 isto nije ni jedno ni drugo samo "srce diska" al to nije ni bitno tolko.

Link to comment
Share on other sites

Kljesta su mi plastificirana i to je najbolje sto mozes napravit da nehrdja. Ostalo hbga, sol i voda cini svoje :-(

Link to comment
Share on other sites

daj slikaj šarafe i kliješta kak su pohrđali...za šarafe me više zanima...za kliješta vjerujem da je to u granicama normale...

Link to comment
Share on other sites

Poskidaj sarafe koji su zardjali, ocisti i odnesu na cincanje. Kljesta plastificiraj i to je to.....

Link to comment
Share on other sites

a da se ne peru felge, kotači, možda često sa sredstvom za pranje felgi?

 

dada to sma i ja primjetio nakon nekih tipova digrizera cak i odma nakon tretiranja se pojavi...

Link to comment
Share on other sites

Skini šarafe i diskove, dobro ih očisti i odmasti i daj ih pocinčat. 

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

zato sam i pitao da poslika, jer šarafi tvornički dođu pocinčani...

 

Trebali bi dolazit da. 

Link to comment
Share on other sites

dada to sma i ja primjetio nakon nekih tipova digrizera cak i odma nakon tretiranja se pojavi...

frendu je na OZ ultrama lak od sredstva otišao, srebrni lak se skinuo do crne podloge, to je kiselina sve,....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoja kljesta sredio prije par dana kada sam mjenjao plocice, doduse nisu bila hrdjava, vise uljepljena ferodom, celicna cetka na busilicu, skinuo sve do sjaja, srebrni sprej otporan na temperaturu i miran sam sigurno par godina, to uradim na svakom autu prilikom prve izmjene plocica.

sarafi su mi OK

Link to comment
Share on other sites

Ma ne da mi se skidati sve to, a i mislim da ne smijem bas sam pretljati po autu pod garancijom...

post-10375-0-32613200-1411658584_thumb.jpost-10375-0-37346100-1411658624_thumb.jpost-10375-0-96089800-1411658663_thumb.jpost-10375-0-10712600-1411658704_thumb.jpost-10375-0-69937600-1411658747_thumb.j

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Ovo baš čudno hrđa. Ili si to pošpricao sa nekom kemijom ili nije bilo zaštićeno kako treba?

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Krasno, znaci ili Hampy ili Black Pearl je nekaj sje... s kemijom, za poludit! I kaj sad, da uzmem nove sarafe ili da to dam cistii? Tko bi to uopce radio, to ciscenje, jer fakat necu sam..?

Link to comment
Share on other sites

Kaj da auto na klocne zveknem na par dana? :) Ziher! A ak nove uzmem isto ih trebam dati cincati ili?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.