Jump to content

Hrđa


Max

Recommended Posts

Po meni je najvece s**nje kad ljudi stave na samoposluznoj autopraoni predpranje ili neku kemiju slicnu takvoj u kucnoj radinosti i onda ne isperu dobro auto... napomenuo sam na samoposluznoj jer ljudi najcesce isperu auto ono 5 kn i vozi dalje a nema sanse po meni da se za 5 kn moze isprat auto a kad kemija ostane tako negdje onda nagriza takve stvari a i matira lak... nebi nista trebalo bit ako tretiranje traje 2-3 minute al kad se ne ispere a jos ako je i suncano zna stajat tako do daljnjega...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Max

    17

  • dado_sk

    6

  • Martin

    5

  • marrky112

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislio sam ako imaš garažu,auto na klocne 2-3dana,i sa Smartom jurišaš okolo. Novi vijci bi trebali biti cinčani.

Ili ove skini, malo očistiš i sa cink sprejem ih pošpricaš.

Link to comment
Share on other sites

Krasno, znaci ili Hampy ili Black Pearl je nekaj sje... s kemijom, za poludit! I kaj sad, da uzmem nove sarafe ili da to dam cistii? Tko bi to uopce radio, to ciscenje, jer fakat necu sam..?

pa black pear je poznat po tome što samo unište auto, to što izgleda sjajno nakon pranja ništa ne znači..

Link to comment
Share on other sites

Nemam vise garazu na zalost, al mozda bum nekaj smislio..

Recimo, uzmem novi set sarafa sad kad bum uzeo zimske i celicane pa onda imam cijelu zimu za to pocincat!

Martine, i meni se cini da je otkad je auto bio kod njih to prohrdao, bio je prije 3 tjedna jedan jedini put, inace uvijek vec godinama Hampy i uvijek sve bilo super!

Ili da probam u servisu dobiti na garanciju novo?

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Ja bi išao prvo do servisa, a kasnije auto nastavio održavati kod kuke ili u partesu. Prijatelju uzeli u blackpearlu  1000kn kao akcija za poliranje, bilo je super do prva 2 pranja, kad se isprao vosak auto je izgledao za rasplakat se. Mislim da se netko ovdje na forumu isto požalio na blackpearl. Ne prodaju se oni na kolektivi i crnom jajetu bez razloga.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad to kazes, primijetio sam po autu bijele fleke voska, bar mislim da je vosak, al mislio sam da to tak treba biti jer nikad prije nisam stavljao...

Znaci izbjegavati black pearl...

A nisam bas odusevljen niti Partesom, dosta su povrsni, uvijek su nekaj sfusali kad sam prao kod njih!

Znaci, prvo u servis pa cemo dalje vidjeti...

Hvala na savjetima!

Btw. tko je kuka?

Link to comment
Share on other sites

dr. kuko, sesvetski kobiljakhttps://www.facebook.com/pages/DrKuko-Car-Detailing/344736185639690, najavit unaprijed na termin ,

 

bdw, primjetio sam i ja kod partesa da nekad malo "sfušaju". Problem je općenito kod tih autopraona radna snaga, niske plaće, nemotiviranost za rad i visoka fluktuacija zaposlenika..

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

novi vijci dođu pocinčani,kod mene su glave (na ljetnom i zimskom setu) nakon 10 g dobile samo tamno sivu patinu,nema hrđe normalno na navoju ima hrđe ali ništa neubičajeno...ne kužim odakle tolika potreba za tom kemijom hebate kao da u 10 - 15 dana sprižš pločice...do sad sam koristio dva puta od armor all-a pjenu ,a jednom sam slučajno sa ivasolom nekim zelenim prešao po felgi (toj je bila kao neka ekološka varijanta,biorazgradiv ...) ali sada ga više nikako ne mogu pronaći,to je čudo skidalo prašinu i one smeđe točkice od pločica na očigled iako je originalno bilo za odmašćivanje....

Link to comment
Share on other sites

Znaci kad kupis auto dobijes nepocincane vijke a kad kupis naknadno onda su pocincani?!

Link to comment
Share on other sites

ne,i u jednom i u drugom slučaju bi morali biti pocinčani...

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Al ni cink nije svemoguc i jaka kemija ga otopi samo tako. A za ovo sto ti imas je dosta da nastanu mikro pore i probit ce ruzina...

Ja imam iz lidla neki sprej za felge i super je bio, samo ga malo poprskas i to je to. Al da se osjeti da je neka jaka luzina osjeti se... Al poprskam prije pranja i onda dobro isperem. I NE prskam po celicnim dijelovima, sto i pise na spreju da se ne smije

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

posto su alu na autu, vjerovatno je celicna u gepeku kao rezervna, stavi njene sarafe i te zavrsi. sa celicnom rezervnom dodju i sarafi za istu.

ili sto shogo rece one cepove sa skoda i sl na sarafe i cao

Link to comment
Share on other sites

kemija s kojom se pere auto je problem, tj kotači.

ovo je od ničeg drugog nego od kiseline za pranje, izbjegavat čestu upotrebu, a k tome i izbjegavat loše proizvode.

npr sonax za felge je u redu

ali opet kažem, s ničim ne prečesto.

Link to comment
Share on other sites

sonax za felge ako dođe na disk a dođe disk u roku od 5 minuta bude skroz hrđav na tom mjestu di je posrpicano a okolo nista... ok to se skine od kocenja odma i to nije bitno ali ipak govori koliko su jaki proizvodi...

 

ja stavim pretpranje na samo posluznoj praoni mozda 3-4 puta godisnje kad se nakupi sranja po pragovima sta neide dolje sa blagim samponima koje koristim za rucno pranje a i uvijek bude nekih tockica koje ne idu ca bez pretpranja... 

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Ma ja auto petem jednom mjesecno eventualno, i to uvijel kpod Hampya, sad sam prvi i zadnji pit bio u tom Black Pearlu!

Svi satafi su zahtdali, bas sam sad gledao, samo neki manje a neki vise...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobit cu za par dana nove sarafe od Renaulta, na garanciju.. Ocito nije stos samo u sredstvu za pranje. Ja zadovoljan! :)

Link to comment
Share on other sites

Definitivno nije problem u sredstvima za pranje nego u lošoj zaštiti metala.

Jer kod mene i nakon 10 godina šarafi imaju samo patinu ali ne i hrđu.

Link to comment
Share on other sites

sve je to estetske prirode. Po toj hrđi šarafi nadžive i auto i sve nas s foruma

Link to comment
Share on other sites

Sada odma odi u onu istu praonu da vidiš da li su ovi šarafi bolje zaštićeni. ;-) 

Link to comment
Share on other sites

Sonax super sjaji gume. Najbolje. Ali mi je plastifikat na ultrama upijobtu kemiju pa se nisu lako pjeskarike bez kemije za podizanje boje.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.